İsmail Dursun


Yiğidolar K.Gümrük’e Vize vermedi

Yiğidolar K.Gümrük’e Vize vermedi


                                                           SPORUN   GÖRÜNÜMÜ

                           Merhaba dostlar, Demir grup Sivasspor –Karagümrük spor karşılaşması bazı müsabakalar öncesi olduğu gibi cezalı oyuncalar la birlikte kadroda önemli oyuncularının sakatlıkları nedeniyle taraftarlar arasında bir kara düşünce almıştı.

       Her üç bölgede kilit isimlerin olmaması elbette bir takım için büyük bir eksiliktir fakat Demir grup Sivasspor kadrosunun tamamı yabancı oyunculardan kurulu Karagümrük spor karşısında ilk yarıda çok baskı yiyen taraf oldu.

       Bu sürede Sivasspor savunmada açık vermeyerek rakibe son final paslarına imkân vermedi. Her üç bölgede kanat kombinasyonlarında iyi oyuncularıyla oyunda etkili oldu

     Buna karşılık Sivasspor Erdogan ,Boyd, ve Kayado ile gol aramaya çalıştı Gradel ve Yatabare’nin olmaması takımda  bir eksiklik yaratıyordu elbette.

       Sivasspor ilk yarıda tutuk bir futbol  görüntüsü verdi Karagümrük spor ise  daha çok topla buluşan rakibi eksilterek  temposunu düşürmeyerek   gol aramaya çalıştı  fakat final vuruşlarını yapamadı  buna engel olan da Kaleci Ali Şaşal,Robin Yalçın ,Ugur Çiftçi’ye bir parantez açmak gerekirse takımın starları olan isimler arasında idi. Savunmanın bel kemiği olan Robin Yalçın her bölgede kendini hissettirenler arasında olmuştur.

        İlk yarı böyle bitecek derken sol koridordan arkadaşının pasını Sektiren Campi’nin topunu iyi takip eden takımın starı olan kaptan Hakan Aslan güzel bir vuruşla takını 1-0 öne geçiren kendisinin 32. golünü atarak takımını bu skorla soyunma odasına götürmüş oldu.

     İkinci yarıda Karagümrük spor skoru değiştirmek adına hücumdaki tüm kozlarını kullandı fakat kaleci Ali ŞAŞAL Vural Robin Yalçın Uğur Çiftçi savunmanın uyumları ile buna engel oldular.

     Demir grup Sivasspor ilk yarıda göze çarpan bir futbol sergileyemedi ikinci yarıda bu mücadelenin biraz üzerine çıkarak skoru koruyarak değiştirmesine çalıştı. 1-0,1-1,2-1,  ve buna benzer skorlar her zaman için tehlikeli değişebilecek skorlardır.

     Önemli bir skordu  bu karşılaşmadan alaınan galşbihet tehlikeli bölgeden uzuaklaşarak sıralamadaki yerinden uzaklaşan bir futbol sergileyerek zirve yolunda  ivme yakalanırsa üç puanlık sistemde her hafta bakıyorsunuz iki hafta üst üste galip gelen takım alt sıralardan başka bir yerde görebiliyorsunuz  Sivasspor da bunu yapabilecek durumdadır .

   İnşallah savunmadaki önemli faktörlerin başında gelen Apindangoye ve Caner’in sakatlıkları savunma eksikliğini hissettiriyor. Robin Yalçın bir motor gibi maşallah her bölge de mümkün olduğunca hırsı, azmi ve mücadelesi son derece mükemmel.

     Bütün bunlara rağmen sahada rakibe gol imkânı yaratmayan Demir grup Sivasspor Karagümrük spora vize vermedi. Sivasspor  20 Mart ta Göztepe deplasmanına, ardından  3 Nisan Cumartesi evinde Trabzon sporu ağırlayacak olup daha sonra Antalya spora konuk olacak  bu takımlarda önemli ekiplerden biri  bu tempoyu yükselterek   tırmanışını devam ettirecektir. Rıza Çalımbay ve öğrencilerini tebrik eder başarılar dilerim.

  Bölgesel Amatör Liği Temsilcilerimizden Abdul Gazi Spor Teknik Direktörü Faruk serin’’ çalışmalarına başladıklarını belirterek başarılı olacaklarını ‘’söyledi.

    Diger bir temsilcimiz ise Cumhuriyet Üniversitesi Spor kulübü ise ‘’Taner Çitçi’nin başkanlığında yeni bir yönetim çalışması yaptıklarını bu sezonda kaldığımız yerden devam edeceklerini’ ’belirttiler tüm takımlarımıza başarılar dilerim. 

                     Görüşmek dileğiyle  efendim

   YAZARLAR