İsmail Dursun


Yigidoda’dan Yenilmezliğe Devam

Yigidoda’dan Yenilmezliğe Devam


                                                          SPORUN GÖRÜNÜMÜ

           Merhaba Değerli okuyucu Dostlarım, elbette birçok insanımızın günlük yaşamını bir bölümünü (pandemi nedeniyle) spor ekranlarında zamanlarını, heyecanlarını ve coşkularını birlikte yaşıyorlar.

           Dolaysıyla sosyal ve toplumsal hayatımızın spora ve sosyal yaşama dair kazanımlardır bu tür aktiviteler. Demir Grup Sivasspor geçtiğimiz hafta evinde oynadığı lider Beşiktaş spor karşılaşması ve Denizli spor müsabakasından üçer puan almaktı amacı çünkü UEFA şansı doğacaktı bu olmayınca hedef ilk beşte olmaktı amacı.

          Yigidolar Denizlispor karşılaşmasına giderken moraller en üst seviyeye çıkmıştı nedeni ise, Süper Lig’in son iki periyodunda en iyi teknik direktör arasında yer alan Rıza Çalımbay takımı da haftanın en başarıları arasında idi.

        13 Haftalık süreçte Sivasspor da top kaybı %73 iken son haftalarda bu %25’lere inmesi performansının en üst seviyeye çıkarması olmuştu.

         Bununla birlikte yapılan anketlerde orta sahanın başarılıları ve enleri arasına giren bir takım olan Demir Grup Sivasspor bu moralle Denizlispor karşısına çıkmıştı.

          Denizlispor ise Deplasmanda Ankaragücü spordan aldığı puanla ligde bir umut ışığı olacaktı buradan alacağı galibiyet fakat ateş hattından kurtulmak kolay olmayacak gibi görünüyordu.

        Demir Grup Sivasspor ilk yarıda daha üstünlük kurduğu bir oyunla yenilmezlik temposunu devam ettirmekti amacı hazırlık bölgesinde Fajr ve Hakan Aslan la alan boşluklarındaki baskıyı arttırarak hücumdaki Erdogan,Gradel ve Kayode’ye paslarla beslemeyerek savunmada tehlike yaratmaya başladılar.

     34.Dakikada Soldan Uğur Çitçi’nin plase topunu Abdulkadir elinden kaçırınca Kayode ağlara gönderdi bir duraklama sonrası VAR kararıyla golün geçerli olduğu sayıldı 0-1 bu kez 39. Dakika Denizlispor karşı atakta Sagal’ın sert şutunu Ali Şaşal son anada kafayla kornere çelerek bir kırılma anı yaşanmış oldu.

        İkinci yarıya Denizli’deki umutlar yaptığı değişikliklerle baskılar artmaya başlayınca Rıza Çalımbay hocada sahada bazı değişikliğe giderek oyundaki alan daraltmalarıyla baskıyı kırmaya başladı.

      58.Dakika da başarılı sporcu Kayode’nin çok sert şutu direkten sahaya dönerek karşı atak kontra sonucu savunmanında duraklamasından faydalanan Diskerud topu ağlara göndererek skoru eşitlemiş oldu1-1.

     Fakat sahada her iki adına güzel mücadeleci hırslı tempolu bir heyecanlı oyun vardı Denizli spor tedirginlik vardı Sivasspor’da ise yenilmezliğin ve yükselen temponun rahatlığı vardı.

     Bu sonuçla Denizlispor’un umutları ligde kalma şansı da gittikçe azalmış oldu kalan beş

Karşılaşmada bir mucize yaşatması lazım ki oda mümkün değildir. Sivasspor ise 29.Nisan Perşembe günü saat. 16.00 da Malatya sporu konuk edecektir.

      Sivas Belediyespor ise geçen hafta lider Eyüpspor deplasmanından 3-1’lik bir mağlubiyetle dönmüştü. Çarşamba günü saat 13.30’da 12. sırada 47 puanlı Pendiksporla evinde, yine 2 Mayıs günü 49 puanla 10. sırada olan Tarsus İdmanyurdu ile sahasında galibiyet arayacak.

           Takımlarımıza başarılar dilerim. Görüşmek Dileğiyle efendim

      

 

  

     

    

   YAZARLAR