Ebubekir Boyraz


Yazık oldu kaçan 2 puana…

SİVASSPOR-GAZİANTEP


Daha maçın başından belliydi sanki müsabakanın sıkıntılı geçeceği zira Hakan Aslanın , Fayçal Fajr ve defansta hata sinyalleri veren Canerin maça iyi istediğimiz gibi başlayamaması tedirgin etmişti bizleri. Pedro Henrique’nin istekli oluşu bizi umutlandırsada ilk 15 dakika karşılıklı etkisiz ataklarlarla devam etti.Milli takımdan haftalar önce dönen Max Gradelin geçen yıla nazaran form düşüklüğü de kendini belli etmişti zaten.İyi bir Gradel Sivasspor için çok büyük bir avantaj tabiî ki.İşte böyle devam ederken müsabaka  21. dakikada Pedro Henrique’nin bireysel çabalarıyla rakibine harika çalım atıp sağ kanattan  mükemmel ortasıyla topu Mustapha Yatabaréyle buluşturması Yatabaréninde bu güzel otaya hakkını verip golle çevirmesi biraz olsun rahatlatmıştı takımı. Mustapha Yatabarénin golüyle 1-0 öne geçen Sivassporumuz 2. golü ararken ve rakibinde bir nebze olsun morali bozulmuşken iyi oynamaya çalışsakta olmadı. Yine Canerin 28. Dakikasında yaptığı hata ileriki dakikalar için düşündürücüydü. İlk yarıda kayda değer başka bir pozisyon olmayınca ilk yarı bu skorla bitti.

İkinci yarıya 1-0 lık avantajlı skorla çıkan takımımız yine orta sahada etkili olamamamız ve bu dakikalarda da Gaziantep sporun beraberlik için yüklendiği sıra 52.dakikada Max Gradelin ceza sahasının sol tarafından penaltı noktasına çıkardığı topta Hakan Aslanın direğe takılması büyük bir şanssızlıktı. İşte futbol böyle bir şey 2. Golü bulsaydık şuanda beklide takımı göklere çıkaracaktık ileriki haftalara umutla bakacaktık bu sezonun ilk galibiyetini alıp yola devam edecektik. Her zaman böyle maçlarda  1-0 lık skor asla garanti değildir ikinci golü bulacaksın ki biraz daha rahat oynayasın.Zaten 2. Golü bulamamamız bizi son dakikalara yaklaşırken defansa çekilmemize neden oldu.Defansta zorlansakta bana göre günün iyilerinden olan ve geçtiğimiz haftalarda da Göztepe ağlarına bir forvet gibi 2 gol atan  Dimitris Goutas defanstan hucuma çıkardığı toplarla bir nebzede olsa bizi rahatlatmıştı.İlerleyen dakikalarda Defansa çekilmemiz Gaziantep sporada cesaret vermiş ki ardı ardına tehlikeli ataklarla gelmeye başlamışlardı.Son 15 dakikanın sıkıntılı geçeceği sinyalleri vermişti takım.Bu arada herkes tabiî ki Rıza hocanın hamlelerini bekliyordu.yapılan değişiklikler Yatabaré’nin , beklenen formu gösteremeyen Hakan’ın ve Gradelin çıkması ve yerlerine giren oyuncularımızın da pek varlık gösterememesi beraberlik golünün habercisiydi bence.

Son dakikaların heyecanı ha maç böyle bitti  bitecek derken  90+5 te gelen Gaziantep sporun golüyle maalesef maç 1-1 berabere bitmiş oldu. Bu haftada galibiyet alamadık.

Bu arada ben bir eski futbol hakemi olarak müsabakanın hakemini de eleştirmeden geçemeyeceğim. Bize karşı ikili mücadelelerde inisiyatifini hep Gaziantep spordan yana kullandığını düşünüyorum.

Sivassporumuzun diğer maçı Hafta içi 21 Eylül Salı  günü Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak.Bu maçta 3 puanla dönüp Gaziantepspor maçının üzüntüsünü inşallah bir nebzede olsa unutacağız…     

 YAZARLAR