İsmail Dursun


Umarım Hoca Değişikliği Sporcuları Ateşler

Umarım Hoca Değişikliği Sporcuları Ateşler


Merhaba Dostlar her hafta sizinle Demir Grup Sivas spor ´un başarı aktivitelerini karşılaşmaların teknik ve idari analizlerini sizlerle buradan paylaşarak sorunların çözümü noktasında eleştiri ve önerilerimi yazıp siz sporsever kamuoyuna sunmaya çalışıyoruz.

Maalesef bu hafta 4 Eylül stadyumundaki Demir Grup Sivasspor-Konyaspor karşılaşması ve sonrasındaki can sıkıcı bir o kadar üzücü tabloları görüp sizinle paylaşmak elbette güzel bir duygu ama sahada oynanan futbol ve alınan sonuç hiç de gelecek için iç açıcı değildi.

İki takımda ligde performansları ve oyun kurgusu olarak aynı özelliklere sahip iki denk takım diyebileceğimiz bir müsabaka idi.

Taraftarlarının beklentilerine cevap veremeyen türden müsabakadan sonuç alınamayınca bu karşılamada ev sahibi Sivas spor içinde yaşanan kargaşa ortamından çıkabilme müsabakası diyebilirdim fakat 4 Eylül stadyumundan yine ürküten sonuçla ayrılan Yiğidoların galibiyet hasreti bir sonraki haftaya kalmış oldu.

Müsabakanın başlarında Konyaspor 5.dakikada Ömer Ali aldığı topla çalım ve bir anda kaleci Tolga hanla karşı karsıya kaldı ne bir şans ise gole çeviremedi.

Yine karşı atakla Kaptan Ziya´ya gelen bir kenar ortada kafayla çıktı tribünlerin gol diye ayağa kalkıp bağırması bu pozisyonda kaleci de kalmış oldu.

İlk yarıda Konyaspor biraz daha kale önlerinde göründe ama tatsız tuzsuz türünden bir ilk yarı izledik.

Burada Yıldız oyunculara bazen kara bulutlar çöküyor ama Robinho´ya bir parantez açmak lazım çünkü akıllı hareketleri topla adam kaçırma rakip eksiltmesi boş alanlara el işareti ile adam kaydırması fakat sonuç alamayınca  ilk  yarı böyle kapandı.

İkinci yarıya  Sivasspor´da aynı tempoyla ağır aksak ataklarla  hazırlık bölgesinden zaman zaman kenarlara top taşısa da başarılı olamadı. Uzaktan şutlarla birbirlerini deneyerek  skoru değiştirmek istediler .

Konyaspor´un amacı buradan bir puanla ayrılmaktı amacı oyun düzeni ona göre kurgulanmıştı.

62. dakikada hakem öyle bir karara imza attı ki akıllara durgun Hakan Aslan´a ensesine arkadan vuran Yatabare´ye ihraç yerine ihtar vermesi otoriter bir hakem olmadığını göstermiş oldu.

İlerleyen dakikalarda Ömer Alinin hareketinden dolayı ihraç edilmesi Sivasspor adına iyi bir saha avantajı olur dedim fakat adam eksilen Konyaspor değil de Sivasspor oldu.

Baskı yiyen atak yapamayan sürekli pas hatası yapan top kaptıran Sivasspor vardı sahada kale sahasına kadar gelen topu orada ezen kaleye gönderemeyen beceriksiz yeteneksiz ruhsuz bir oyuncu görmek ne kadar üzücü.

Bir oyuncu sahada yaratıcı, yırtıcı koşan yarışan savaşan özelliğe sahip olması gerekir Antrenör gelip kaleye gol atacak değil kardeşim.

Robinho´nun Ziya´nın çabaları ikinci yarıda da etkili olmadı çünkü pozisyon üretilemedi oyundaki tempo vasat bir görünüm arz ediyordu tribünlerdeki binlere karşı hep yanlış yaptınız sevgili sporcular sizde kendinize çeki düzen vermeniz lazım siz büyük bir Cumhuriyet kenti olan takımın sporcularısınız bu oyun size yakışmıyor.

On haftadır aynı grafikte slalom çiziyorsunuz bunu değiştirmek sizin elinizde yönetim elinden geleni yapıyor taraftar ve STK lar her konuda sizlerin yanında daha ne istiyorsunuz kardeşim artık toparlanın.

Müsabaka öncesinde Kadroda yazılı olan Muhammedin ısınma da sakatlık geçirmesi de bir talihsizlikti yerine yedek olan Kone alınmış oldu ama etili bir santrafor değildi..

Rıza hoca ihraç olayından sonra hamle yapamayan Sivasspor karşısına sürekli hücuma dayalı oyuncularıyla dengeyi sağlamaya çalışıyordu.

Özellikle Jahoviç´in oyuna girmesi bunu daha da hızlandırdı. İstediği bir puanı da almış oldu.

Takım galip gibi Tamer hoca sanki oyunu soğutacağım mantalitesi ile son saniyelerde oyuncu değiştirmesi ne kadar yanlış bir akıldır .

Tribünlerin Tamer Tuna istifa seslerine erdemli bir davranışla görevinden istifa edip takımın önünü açmış oldu.

Müsabaka sonrası yaptıkları basın toplantısından Başkan Ot yakmaz´´ stattaki Atmosfer  negatife dönüştü kan değişikline ihtiyaç duyduk´´dedi

Tamer Tuna ise "Hocaların ve kulüplerin bazen değişime ihtiyacı olduğunu" belirtti ve görevinden istifa ettiğini belirtti.

Önümüzde Beşiktaş karşılaşmasına hangi hocayla devam edilecek şu ana kadar bir hoca üzerine isim belirtilmedi görüşmeler devam ediyor.

Umarım hoca değişikliği takımı ateşler Beşiktaş karşılaşmasıyla tırmanışa geçer bu üzücü tablolar bir daha yaşanmaz.

Şarkışla belediye spor BAL liginde yedi de yedi yaparak liderliğini ve namağlup takım olma unvanını sürdürerek ilçede bir coşku yaratmıştır.

Sivasspor´u her ilde her yerde desteklerini esirgemeyen tribünlerde taraftarlarla STK´larla yanında olan  Sivas valisi olarak ikinci memleketine tekrar dönen Sivas spor ´un Yiğidosu  Salih Ayhan valimize de verdiği heyecan ve coşkudan dolayı teşekkür ederim tekrar hoş geldiniz iyi ki varsınız .

Görüşmek dileğiyle efendim kendinize iyi bakın dostlar  başarı dileklerimle .