TERÖR OLAYLARI NEYİ HEDEFLİYOR
Tarih: 12.11.2017 12:20:37 / 422okunma / 0yorum
Talha Gurbetçi

Ülkemize yönelik, son saldırıların, amacı ortadadır. Kargaşa.., kaos.., güvensizlik havası estirmek.., yıpratma.., yıldırma…
Allah, hayatını kaybedenlere rahmet etsin. Masum insanların, mekanı Cennet olsun. Yaralılara acil şifalar dileriz. Memleketimizin başı sağ olsun.
Terör eylemlerini planlayanlar da, biliyorlar ki; yaptıkları bu saldırılarla, Bu Milletin geleceğine hiç zarar veremezler. Her Milletin, insanının ölüme giderken hangi hallerde olduğunu bilemem. Ancak, Bu Milletin evladı düğüne, bayrama gider gibi; savaşa gider. Tarih sayfaları, Bunun örnekleri ile doludur…
Bunu adları gibi bilen terör uygulayıcılarının hedefi nedir? Kargaşa, kaos, huzursuzluk, maneviyat bozma taktiklerini; uygulama alanına sokarak, arkasındaki rantın büyüklüğünü gizlemektir. Hem Dış devletlerden destekçilerinin, hem içten yandaşlarının temel hedefi budur. Bu tür ortamlar onlar için bulunmaz fırsattır. Bu coğrafyada her ırktan, her dinden insan barış ve huzur içerisinde yaşamıştır. Bunu en iyi bilenlerden birileri de; Bu Ülkeyi her alanda karıştırmak isteyenlerdir. Onların amaçları bellidir. Sağa, sola yapılan gereksiz gibi görünen, saldırı ve şiddet olaylarının ana hedefi huzur ve sükuneti bozmaktır.
Unutmamak lazım; Bu Ülkede yan, yana asırlardan beri yaşayan tüm insanlar; Bir, çiçek bahçesinin değişik renkte ve kokuda olan; ürünleridir. Hepsi bu topraklarda doğmuş, bu topraklarda büyümüş, bu topraklarda yaşamışlardır. Bu kadar çeşitli olan insanımızı; ayakta, dik tutan, birbirine bağlayan, kardeşlik hislerinin zirve yaptığı, konuma getiren; ortak değerlerimiz vardır. Bu değerler, bu toplumun mozaiğinde; ortak tutma, yapıştırma, kenetlenme, görevlerini üzerine almıştır. O nedenle, asıl amaç; bu mozaiği diri tutan, ortak değerleri; yok etmektir.
Aman dikkat; bizi, biz yapan değerlere sahip çıkalım.
Birliğimizi, dirliğimizi bozmayalım. Yıkılan binanın altında; içinde olan herkes, kalır...
Terör nereye kadar?
Aziz Türk Milletinin, bu durumun daha da vahim bir duruma düşmesini istediğini sanmıyorum. O yönde ne bir kışkırtma ne de bir eylem var. Ancak hep bizim mahallede olan şeyleri gören gözler, karşı tarafta hangi olumsuzlukların olduğundan, düşmanlıkların nasıl zirveye çıkarılmak istendiğinden haberleri var mıdır? O haberlere kaynağından sahip olurlarsa; değerlendirmeleri daha doğru olabilir. Onların arkalarındaki güçler kimlerdir? Amaçları nedir? Terör örgütüne ve onun yandaşlarına neler vaat etmektedirler? Kendilerinin bu eylemler devam ettiği müddetçe; ne çıkarları vardır? Neden, eylemler şehir alanlarına çekilmeye çalışılmaktadır? Bundan amaç nedir? Halkı yılgınlık, korku, endişe haline mi sokmak istemektedirler? iyi dikkat etmek lazımdır.
Kandilin durumu ile, ilgili değerlendirmeler yapılmaya başlandı. Anlaşılan, bu kez güvenlik güçlerimiz; insansız hava araçlarının desteği ile; ölümcül darbelerine devam ediyor.
Şehit olan kardeşlerimiz için; Ölen insanlar üzerinden, onların manevi durumunu bilmeden öldü gitti, demek gibi, değerlendirmeleri doğru bulmuyorum. Vatan evladı saf ve temiz inancı ile Vatanını, Milletini, Namusunu, İnancını korumak için; bu görevi yapmaktadır. Onun bedelini Yüce Rabbım vermektedir. Asıl ne için öldüğünü, neden bu olayların içerisinde olduğunu bilmeden; o savaşın içerisinde olanlara acımak gerekir. Anlamsız ve hedefi belli olmayan bir çaba ve gayretin içerisindeler.
Bazı basın organlarında; terör örgütü mensuplarının ölülerine, şehir imajı yapıştırılmak istenmesi; garip bir olaydır.
Bazı kendini bilmezlerin, şehit babasının tavrına; hakaret içerikli yorumlar yapması; bir ihanettir. Bulunup, cezalandırılması gerekir.
Yüce Rabbım´ den temennim, duam: bir an önce bu terörün bitmesidir. Saf ve temiz Mehmetçiklerimizin dualarının kabul olması dileğimizdir. Bu yapılan eylemlerin asıl amacının; Ülkenin her alanda huzurunu bozmak ve buna bağlı olarak; her alanda zayıflamasını istemektir. Bunu artık sağır sultanlar bile; bilmektedir. Önemli olan; bu tür olaylara destek veren, yanında olan fikren ve siyasi açıdan yardımcı olan insanların; bu gerçeği anlaması gerekir. Olay bu kadar basittir.
ABD vize olayını yumuşatmayı, planlamaktadır. Bakalım Sayın Başbakanın ziyaretleri sonrası; hangi kararlar alınacaktır. ABD tarafından hangi oyunlar oynanmak istenecektir. Terör örgütüne silah vermeye devam mı edecekler? Bekleyip, göreceğiz.
Suud üzerinde oynadığı oyunlar; herkes tarafından bilinmektedir. Ortalığı karıştırmaya devam edecektir.
Görünen o ki; ABD ve İsrail, bu coğrafyada akıttığı kanlara, doymamışlardır...
Sınır boyu yaptığımız hamleleri, Dünya dikkatle izlemektedir. Allah´ın izniyle, terör örgütlerinin, oradan bir koridor açarak; Akdeniz´e inmelerine müsaade edilmeyecektir. Oranın güvende olmaması; Ülkemiz için, her zaman bir tehdit olarak; varlığını koruması demektir.
Allah tüm güvenlik güçlerimize, yardım etsin.
Son bir not; Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığına seçilen, Mustafa Tuna Beyi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Gurbetteki hemşehrilerimizin gururu oldunuz...

 

Anahtar Kelimeler: TERÖR, OLAYLARI, NEYİ, HEDEFLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM (26 Ağustos 2018 - Pazar)
GEZELİM GÖRELİM (03 Ağustos 2018 - Cuma)
SELAM OLSUN SELAM OLSUN YİĞİTLERE (18 Temmuz 2018 - Çarşamba)
YENİ BAKANLAR KURULU AÇIKLANDI (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
SEÇİM SONRASI BEKLENTİLERİMİZ (03 Temmuz 2018 - Salı)
SEÇİM SONUÇLARINI NASIL OKUMALI (25 Haziran 2018 - Pazartesi)
UNUTMAYALIM HEP HAFIZAMIZDA KALSIN (19 Haziran 2018 - Salı)
ESKİMEYEN BAYRAMLAR (12 Haziran 2018 - Salı)
RAMAZAN AYI RAHMET AYIDIR (01 Haziran 2018 - Cuma)
EKONOMİK SAVAŞ HIZLANDI (24 Mayıs 2018 - Perşembe)
KATİL İSRAİL BOŞ DURMUYOR (15 Mayıs 2018 - Salı)
YENİ BİR SEÇİM YENİ BİR HEYECAN (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASI KRİZ SENARYOLARI (25 Nisan 2018 - Çarşamba)
O AĞACIN ALTINDA BULUŞUYORUZ (02 Nisan 2018 - Pazartesi)
MEMLEKET SEVGİSİ BİR BAŞKADIR (23 Mart 2018 - Cuma)
MEMLEKET HİZMET İSTER (05 Mart 2018 - Pazartesi)
KANAYAN YARA KİMSESİZ SOKAK ÇOCUKLARI (27 Şubat 2018 - Salı)
CEMRE KİTABEVİMİZ VE KİTAP KULÜBÜMÜZ (21 Şubat 2018 - Çarşamba)
ŞEHRİMİZİN KIYMETİNİ BİLEMEDİK (02 Şubat 2018 - Cuma)
SEN SİVASI TANIRMISIN (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
6 K NIN DİĞER SINIFLARIN ŞANSLARI (01 Ocak 2018 - Pazartesi)
GÜNDEM ÇOK YOĞUN (30 Aralık 2017 - Cumartesi)
KALABALIKLARIN YALNIZLAŞTIRDIĞI İNSAN (19 Aralık 2017 - Salı)
ELLERİMİZ BİRLEŞMELİDİR (12 Aralık 2017 - Salı)
İDARECİLİK YÖNETİCİLİK BİR MEZİYETTİR (06 Aralık 2017 - Çarşamba)
ŞEHRİMİZE HİZMET İCRAATLA OLUR (03 Aralık 2017 - Pazar)
SUÇLULARI TOPLUMA KAZANDIRMAK GEREKİR (29 Kasım 2017 - Çarşamba)
ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİN MESELELERİ (23 Kasım 2017 - Perşembe)
DEĞERLENDİRMELER ÖĞRETMEN, (19 Kasım 2017 - Pazar)
SÜT TOZU ÇOCUKLARI (17 Kasım 2017 - Cuma)
MİLLİ MESELELERİMİZ (06 Kasım 2017 - Pazartesi)
SON OKÇULAR TEPESİ AİLEDİR (31 Ekim 2017 - Salı)
Zaferlerin Arka Planı; Ordu ve Strateji (03 Ağustos 2014 - Pazar)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
booked.net
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?

Hz. Muhammed
Karıncalar uyumazlar.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59