İsmail Dursun


Tarih Yazan ‘’Çalımbay ve Öğrencilerine’’

Tarih Yazan ‘’Çalımbay ve Öğrencilerine’’


                                                                   SPORUN GÖRÜNÜMÜ

                                              Tarih Yazan ‘’Çalımbay ve Öğrencilerine’’

                                                      Bravo Bunun Adı ‘’SİVASSPOR’’

 

 

           Merhaba değerli dostlar öncelikle Yangında ardından sel felaketlerinde kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet diler yakınlarına ve Ülkemize baş sağlığı diliyorum.

      Rabbim Ülkemize yurttaşlarımıza böylesi bir felaket yaşatmasın, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

       Bu üzüntülerin ardından sporda Olimpiyatlardaki sevinç ve mutluğun ardından futbolda da heyecan ve coşkunun var olduğu stadyumlardaki tribünlerin ve ekranlar daki izlenilen gurur abidelerimiz olan takımlarımızın aldıkları başarılar bir mutluluk tablosunu Ülkemize yaşatmış oldular.

      Bu tablonun ve potansiyelin önemli sahiplerinden biride Demir grup Sivasspor olmuştur. Gürcistan’ın Dinamo Batumi futbol takımı ile deplasmanda aldığı galibiyetten sonra gözler 4 Eylül stadyumunda oynanacak rövanş karşılaşmasına çevrilmişti.

     Taraftarın büyük ilgi gösterdiği 4 Eylül Stadyumundaki karşılaşmaya bir önceki müsabakaya oranla bayan taraftarların daha fazla katılım sağladığını gördüm.

      Erken saatlere rağmen Cumhuriyet meydanından ve değişik semtlerden uzun araç trafiği dikkatimi çekiyordu Stadyuma geç saatlerde ulaşabildim erken çıkmama rağmen.

      Ne kadar güzel bir heyecan vardı güzergahlardaki yayaların ilgi göstermesi mutlu olması Ülke adına, Cumhuriyet şehir olan Sivas adına değilmi ?

    Müsabakaya gelince Sivasspor ilk yarıda orta alanda ve hücumdan sonra kısa sürede görev alanlarına dönüp markajı yapılmasa bile alan markajı yaparak rakibin etkisini zaman zaman yapamayarak çok açık vermiş oldu.

    Savunmada Koray ve Ahmet ileri çıkmalarında arkalarında adam kaçırınca sıkıntılı anlar yaşandı. Koray biraz daha topa sert ve seri olması lazım ki rakip forveti hücumda bıktırmış olsun.

    Hakan ve Fajir uyumlu bir orta alan oyuncularının çok çabuk seri hücuma çıkışları orta alandaki direnmede güçlük çektiler bazen.

    Çünkü ani kontra ataklarla çıkarak hazırlık bölgesinde etkili oldular fakat Sivasspor sayısız pozisyonları değerlendiremediler.

   Başlangıçtaki saha yerleşimindeki değişiklikten sonra Sivasspor nokta takviyeler yapınca atak üstüne atak geliştirerek oyundaki gücünü hissettirmeye başlamış oldu.

  

     78.dakikada rakibin gülünden sonra uzatma bölümüne geçildi Sivasspor ve tribünlerin sahibi taraftarlar hiç susmadı ve oyundaki gücünü ortaya koyuyordu, 109. dakikada Kaptan Ziya’nı soldan korner atışına güzel bir kafa ile topu ağlara gönderen Felik takımını zafere ulaştıran golünü kaydederek tribünleri ayağa kaldırarak bir tarih yazmış oldular.

      Toplu hücum toplu savunmayla birlikte oyun disiplininden kopmayarak takım oyununu en iyi şekilde yapmış oldular.

   Sonuç olarak her iki takımda çok pozisyonlar buldu heyecanlı coşku attıran tribünleri ayağa kaldıran anlar yaşanmasına neden olan bir kıyasıya mücadele  şeklinde geçen  karşılaşma olmuştur.

     Yeni kural gereği deplasman golüne bakılmadığı için mücadele uzatmalarda bitmiş oldu.

Demir grup Sivasspor UEFA konferans liginde play-Off turuna adını yazdırmış oldu,playf-off turunda Sivassspor Danimarka’nın Kopenhag ile 19 Ağustos’ta Sivas’ta rövanşı ise 26 Ağustos’ta deplasmanda oynanacaktır.

    Müsabaka sonrası Rıza Çalımbay hoca’’ Hakem hakkında İspanyol hakemin yaptığını, bizim hakemler yapsa olay olurdu. Korner oluyor, maçı bitiriyor, bir sürü hataları oldu gördü görmezden geldi veya vermedi’ ’dedi

        Ülke puanımızı en çok galibiyet alarak ileri boyutlara çıkararak yenilmezliğini sürdüren sizin gibi Avrupa’da başarılı sonuçlar alan bir teknik direktörü  ayakta alkışlayan taraftarların  coşkusu tribünlerden cadde ve sokaklarda halaylar çekerek bu sevici yaşatmasına neden olan öğrencilerinize binlerce teşekkürler Bunu adı Rıza Çalımbay ve Yiğidolar diyarı Cumhuriyet şehri Sivas’tır

                                     Görüşmek dileğiyle efendim.

 

                                      YAZARLAR