İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ Bugün galibiyet aşkına!

Bugün galibiyet aşkına!


        Merhaba değerli dostlar, Evet, Demir grup Sivas spor ‘un 22 Ekim Perşembe akşamı İspanya da Villarrel karşısında oynadığı yüksek tempolu futboluyla üç gol atan takımı şansızlılıklarla yediği iki golle mağlup dönmüştü.

      Herkes gibi ben de bu karşılaşmada göstereceği ve sarf edeceği performansı merak edenlerden biri idim.  İspanyada mağlup oldu fakat oynadığı futbol göz doldurmuştu üç eksiğe rağmen

      Birçok sporseverler bu karşılaşmadan farklı galibiyetle çıkılacağı şeklinde görüş beyan ediyordu. Ben aynı gün sayın valimle bu konuyu paylaşırken ‘’savunma bloğunda çok ağır kalıyoruz müsabaka riskli olacak gibi olduğunu arz etmiştim’’

         Her konuda her zaman şeffaf ve negatif sıcak samimi davranışlarıyla bu müsabakayı alacağımızı belirtti. Nedeni İspanyada oynanan futboldan dolayı ve Sivas spor aşığı ve bir Anadolu çocuğu olmasından kaynaklanmaktadır.

     Bir önceki karşılaşma için size bravo diyerek övgüler yağdırmak için sayfalar yetmiyordu   takımda Erdogan,Enninga, Apindongaoye  takımda yerlerini alamadılar ama . sahadaki dizilişe baktığımızda Yatabere sag koridorda açık, Kayode ortada santrafor mevkiinde İspanyadaki yan bekler yerine Ziya ve Barış görev aldı değişik olarak.

Müsabaka öncesi şehirde büyük bir heyecan vardı nasıl olsa bu karşılaşmayı açık ara alıp ligde ve Avrupa’da tırmanışa geçeriz şeklinde.

 Fakat ben ispanyadaki Sivas sporu Rize spor karşısında aradım sahada göremedim yoklardaydınız sevgili sporcu kardeşlerim.

  Sivas spor ilk kez evinde bir galibiyetle tanışmak amacında idi, Rize spor ise alt sıralardan kurtulmak için buradan puan almak zorunda idi Demir grup Sivas spor İspanyadaki temposunu bu karşılaşmada tutturamayınca bunu Rize spor yapmaya başladı.

        Perşembe günü sahasında oynayacağı Maccabi karşılaşması öncesinde hiç de iyi bir sınav vermedi. Sahada daha çok kontrollü ve baskıcı olan Rize spor vardı sahada nitekim daha müsabakanın 3.dakikasında orta alandan kaptığı topu 45. metre kadar yaptığı driplingle son haftalarda çok hatalar yapan Samassa’nın bakışlarıyla yolu filelere göndermiş oldu.

          Yatabaerenin sag açık mevkiinde olduğu birkaç orta yaptı fakat savunmanın üzerine gelen toplar etkisiz hale geliyordu. Kayadonin ise santrafor konumunda olması gol yollarında etkili olur diye düşündüm ama çok kötü idi top alamayan süremeyen kaptıran risk alamayan bir takım vardı sahada Rize spor ilk yarıda bu skoru koruyarak soyunma odasına gitti.

İkinci devrede toparlanarak  hücumda orta alanda hakim olabilecek bir takım beklerken tam tesine her üç bölgede de kopuk olan bir Sivasspor görüyordum sahada  dakikalar ilerledikçe Rıza Çalımbay hoca  oynanan pasif futbola karşı yaptığı değişikliklerle bir hamle yapmak istedi ama ,Yasin, FELİK, Ugur  ve Kone’nin oyuna girmelerinde  çok az bir kıpırdama oldu ama Rize spor karşısında  hiç varlık gösteremedi.

İlerleyen dakikalarda uzun zaman sonra localar da az da olsa yerini alan izleyicilerden bu kötü futbola karşın ıslıklı protestolarla zamanla yuh seslerini duymak hiç hoş değildi fakat sizin oynadığınız futbolun görüntüsü hiç hoş değildi  bu kadarına da pes doğrusu demek lazım.

Rize spor çok güçlü takım olduğundan yenmedi Sivasspor’un sahadaki futbolunun kötü olmasından dolaysıyla oyuncuların kapasitelerinin çok altında oynamalarından kaynaklanmıştır. Müsabakanın uzatma dakikalarında Rize spor skoru 0-2 yaparak deplasmanda ilk üç puanını almış oldu

Rize spor savunma kilidi bir türlü açılamadı çok pas hataları geri pas yan pas ağırlıkta idi ama dikine pasları ve final vuruşlar yapılsa daha iyi olacaktı. Rıza hoca’’  hakemlerin saha içindeki davranışlarının çok kötü ve rezilce müsabaka yönettiklerini söyledi ‘’

Bugün saat 22.00 İsrail Maccabi takı ile 4 Eylül stadında karşı karşıya gelecek olan Demir grup Sivas spor haftaya yine pazartesi günü Hatay sporla pazartesi günü saat.20.00 de puan aramak için mücadele edecektir. Sivas spor ‘un bu karşılaşmadan puan ve gollerle galip gelmesini diliyorum.

       Görüşmek dileğiyle efendim.