İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

SPORUN GÖRÜNÜMÜ


Bu Koşullarda Eksiklere Rağmen

                                                   Bir Puan İyi Puandır

       Merhaba değerli dostlar, öncelikle 10 Ocak Gazeteciler günümüz nedeniyle bizleri ziyarete gelen, arayan, medya kanalı ile tebrik ve iyi dileklerini ileten siz dost ve sevenlerimize en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum.

      Ayrıca geçtiğimiz gün Green Park Otelde basınla akşam yemeğinde bizi ağırlayarak samimi bir sohbet toplantısı ardından çay kahve molası ile birlikte olduğumuz Belediye başkanımız Hilmi Bilgin’e bu güzel birlikteliğe ve samimi dayanışmaya ev sahipliği yaptığı için kendisine teşekkür ederim.

    Öte yandan Sivas Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği toplantıda savano otelde meslektaşlarımızla birlikte kahvaltıda bir araya geldik.

   Büyük bir katılımın yaşandığı bu güzel tablonun organizasyonuna katkı ve emek veren Öncü İş Güvenliği A.Ş’nin Coşkun Dursun’a Yine aynı şekilde Gök-Yapı firmasının sahibi Onur Yıldırım kardeşime emek ve desteklerinden dolayı teşekkür eder gözlerinden öperim.

   Kahvaltı sonrası iki iş adamına meslektaşlarımıza verdikleri emeklerinden dolayı SGC.  Yönetimi tarafından şükran plaket töreni düzenlenmiştir. Ayrıca Yücel Yönal,Sirer Dogan ,Feridun İlter meslek büyüklerine, Cemiyetin ilk başkan ve kurucusu olan  Aydın Deliktaş’a emeklerinden dolayı plaket verildi.

         Sivas’a katma değeri olan böylesi j-kazanımlar sağlayan kurumlarımıza desteklerimizi her zaman vurgulamamız lazım.

         Sivasspor-Trabzonspor müsabakasına gelince soğuk karlı buzlu havada başlayan karşılaşmaya Konya sspor deplasmanından başarıyla dönen yiğidolar  bu müsabakaya beş eksik Gradel,Fajir,felix,Apindongaye Hakan Aslan,Gutos ve Ziyadan yoksun çıktı.

 Trabzonspor ise Nwakaeme,Jjanniyve Siois gibi önemli Yıldızlarının  olmadığı bir kadro ile Sivas’a geldi ama  alternatif bir kadro yapısına sahip  olduğu için sıkıntısı yoktu Si as spor gibi.

     Sahanın ağırlaştığı. Hava sıcaklığının eksilerde olması her iki takım içinde dezavantajdı onu söylemem lazım, taraftarların rakip takım sahaya çıkarken yuhalamalarını hiç doğru bulmadım hoş değil yani  .

        Evet,Sivasspor’un aslarından yoksun çıkması  bazı sevenlerini karamsarlığa sevk etmişti müsabaka öncesi   oda rakibin güçlü bir takım olmasından kaynaklansa gerek.

         Fakat değerli dostlar Sivasspor da kolay lokma olacak bir takım değil onun da vurgulamak lazım. ilk yarıda 30. Dakişkalık bölümde Sivasspor eksikliklerine rağmen  müthiş bir baskı kurarak Kerem Atakan,Özkan Yiğiter ,Cofie,Camara ile  orta alanda ve savunmada  olsun bu dörtlü  hatasız bir pres uygulaması ile rakip hücumlarına  geçit vermedi.

      Bir kale önü mücadelesinde Erdoğan Yeşilyurt’un sert şutunu bloke edemeyen  Uğurcan dan dönen topu filelere gönderen Leke James  skoru 1-0 yaptı. Golden 4 dakika sonra savunmanın ileri çıkıp dönememesinden bir ara pası alan Abdul Kadir Ömür Ahmet Oğuz ve Kaleci Ali şaşal’ın da hatasıyla skoru eşitlemiş oldu.

       Bu golden sonra Trabzonspor  oyunun ve topun sahibi olmayı sürdürerek  baskı kurmaya çalıştı sahanın,havanın ve kar yağışının  devam etmesi ııstmalı  olmasına rağmen bunun yeterli olmadığı saha şartlarında dahi Trabzon spor ayağa pası çok iyi yapan teknik kondisyonu açısından önemli bir takım ,fakat Sivasspor da  bire bir çok iyi mücadele ederek rakibine  gol imkanı vermedi .

          Şunu da söylemek gerekirse Trabzon spor iki puan kaybetmedi Sivasspor iki puan kaybetti her şeye rağmen bu çetin geçen ikili mücadeleden alınan bir puan iyi puandır.

        Bu karşılaşmada taraftarların müsabaka boyunca tezahüratları ile takımlarını desteklemiş oldular bunun da sahaya yansımasının bir faktörüdür. İki takımda hücumu düşünen sürekli oyunu ileri sahaya taşıyarak çetin bir yarış izlediğimizi vurgulamak istiyorum.

       Doğru Fajir ve Gradel,Guotas,Hakan Aslan,İlvstad Felix boşluğu  az da olsa görüldü fakat Kerem. Özkan, Cofie  blok arasındaki yoğunluğu kontrol etmesini bildiler Çalımbay ve Avcı’nın sn hamleleri oyunu ve skoru döndürme çabaları tempoyu biraz olsun arttırdı ama sonucu değiştirmeye yetmedi.

      Müsabakanın üçüncü bölümünde baskıyı artıran Trabzonspor Oyuna giren Yusuf Erdoğan Ali Şaşal2ın bir an hatasından üzerinden aşırttığı top tam filelere girerken Camara’ın olağan üstü bir refleksle topu dışarı atarak takımın can simidi oldu. Maçın adamı oldu .

        Müsabakanın kalan bölümünde oyundan düşmeyerek disiplinli bir şeklide her üç bölgede adam adama pres yapan Sivasspor rakip takımın hücumdaki etkisini kırarak Trabzonspor’u kanatlardaki derin paslarını kırmış oldu.

  Türkiyede en istikrarlı  başarılı bir özgüvene sahip Teknik Direktörlerden  olan Rıza Çalımbay hocayı kutluyorum Kerem Atakan Özkan Yigiter,Volkan Egri ve Mehmet Albayrak gibi genç yetenekleri Türk futboluna kazandırdığı için .

       İkinci profesyonel ligdeki temsilcimiz olan Sivas belediye spor ise Turgutlu deplasmanından ilk yarıda attığı iki golle üç puanla dönerek grubundaki zirve mücadelesini sürdürmektedir.

       Sivasspor  19.01.2022 günü Göztepe’ye konuk olacak buradan alınacak puanlarla zirveye göz diken  yiğidolara başarılar diliyorum.

                           Görüşmek dileğiyle efendim.

    YAZARLAR