İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

SPORUN GÖRÜNÜMÜ


                                   Sivasspor’un İlk Flaş Transferi Rıza Çalımbay oldu

 

      Merhaba Değerli Dostlar biliyorum ki her yerel ve Ulusal gazete başlıklarına Televizyon haberlerine ilk baktığınızda hafızanızda ve belleğinizde olan Demir grup Sivasspor ve diğer etkinlikleri öğrenmektir temel amacınız değil mi?

      Demir grup Sivasspor sezon bitiminden hemen sonra gözler Rıza Hocanın nasıl bir tavır takınacağı kalıp kalmayacağı, yönetimle arasındaki paylaşılan konuların neler olduğu taraftarların merak ettiği gelişmelerden biri haline gelmişti doğal olarak.

     Uzayan haftalarda çeşitli senaryoların üretildiği bunun ötesinde Tarih yazan bir başarılı hocaya da çok astronomik tekliflerin yapılarak takımlarında görmek istedikleri tekliflerde yoğun bir şekilde devam ediyordu.

      4 Eylül stadyumundaki yapılan imza törenine Sivas’ın ve Sivasspor’un halkın gönüllerinde sevilen Sivasspor aşığı olan Vali Salih Ayhan Sivas Cumhuriyet baş Savcısı Hasan Uğurlu kulüp başkanı Mecnun Ot yakmaz bazı yöneticiler ve spor basının katılımıyla Sivasspor’un 1968’den 2021 yılına kadar 96. Teknik direktörü olarak bir yıllık anlaşmaya imza atmış oldu.

         Tören sonrası Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, “Rıza hocamızla birlikte çok zor günlerde takımı sırtlayarak büyük katkı sağladığını birçok başarılı sonuçlara imza attığını bu toprağın evladı olarak bizim ailemizden biri olduğu için yeniden bizimle olduğu için mutlu olduklarını” söyledi.

      Rıza Çalımbay ise ‘’Kendisine çok tekliflerin geldiğini fakat benim için para değil memleketimin takımı önceliğim olmuştur olmaya devam edecektir bu sezon daha iyi yerlere gelmek için yoğun transfer çalışmalarımızı İstanbul ofisimizden sürdüreceğiz” dedi.

      Tören sonrası takımdan bazı oyuncuların gidebileceğini iç transferlerinin ise en kısa zamanda bitirmek istediklerini belirttiler.

       Beş altı sporcunun dışında fazla transfer yapamayacaklarını söylediler, fakat benim buna katılmam mümkün değil Avrupa Konfederasyon kupasında başarılı sonuçlar alınmak isteniyorsa yedek kulübesi de aynı oranda alternatifli bir kadro olması lazım ki taraftarları stadyuma çekerek büyük bir ivme sağlanmış olsun.

          Temmuz ayı ilk haftasında toplanacak olan takımın başlayacak Avrupa lig müsabakaları için çalışmalara start vermeleri lazım süreyi iyi kullanıp nokta transferler yapılması lazım.

           Sivasspor idari ve teknik mekanizması çok iyi çalışan örnek kulüplerden biri haline gelmiştir.  Çalışan ve sporcu primlerinin yasal sürede ve eksiksiz yatırdığı için Sivas Sosyal Güvenlik il müdürlüğü tarafından plaketle ödüllendirilmesi de bunlardan biridir. Gerçekten tebrik ediyorum sizleri.

     Ülkede ve Avrupa’da tarih yazan bir Teknik direktörün takımı da bunu hak etmiştir. Umut ediyorum ki yapılacak olan sporcu transferleri kamp döneminden önce yapılmış olsun ki Avrupa liginde aynı oranda iyi bir takım izlemiş olalım.

       Bölgesel Amatör ligindeki iki temsilcimizden biri olan Abdul vah abi gazi spor ekonomik olanakları olmadığından bal liginden çekildiklerini söylediler. Diğer temsilcimiz Cumhuriyet Üniversitesi spor ise önümüzdeki hafta içinde Çorum deplasmanına gidecek.

    Görüşmek dileğiyle fendim.

 

 

 

 

     

                             YAZARLAR