İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

Yiğidolar Beşiktaş’ı İyi Salladı Ama!


   Merhaba Dostlar bu futbol sezonunda kovid-19 salgınından dolayı müsabakaların normal takvim çerçevesinde bitirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu hafta içi programlarıyla siz sporseverleri ekran başına taşıyor.

         Heyecan ve coşkuyu evlerinizde ve bürolarınızda yaşıyorsunuz Demir grup Sivasspor karşılaşmasında daha fazla heyecan yaşadınız sanırım.

         Kovid salgını nedeniyle ligdeki takımların birçok sporcuda testlerinin pozitif çıkması tribünleri ve sahadaki futbolu da ister istemez etkilemiş oldu.

      Beşiktaş sporda olduğu gibi Demir grup Sivasspor da da bunlardan etkilenenlerin arasında yer alınca kaybedilen puanları hesaplarsak şu an başka bir yerde olacaktı.

      Demir grup Sivas spor bu müsabakayla birlikte 13 haftadır yenilmezlik unvanını devam ettirmiş oldu. İlk yarıda  orta alandaki değişmezi olan Hakan Aslan ve Boyd’un olmaması doğrusu bu karşılaşma için  beni düşündürmüştü fakat savunma ve hazırlık bölgesindeki organize bindirmeler açık vermeden rakibe fazla alan yaratmamış oldu.

   İlk yarıda Sivasspor  10.Dakikada Robin yalçın’ın ortasın Fajir ve Erdogan değerlendiremedi 26.dakikada Vida’nın topu ıskalamasından Yatabare  boş alanda olmasına Ragmen topu N’Sakala  bunu önmlemiş oldu çünkü çok ağırdan almıştı.

   Yine Sivasspor  45.dakiaka da  Robin Yalçın’ın ortasına Gradel  o kadar güzel bir alan vardı ki gol olmaması mümkün değildi diyebilirim fakat  topu auta gönderdi.

     Beşiktaş ilk yarıda pozisyon bulamayan, isabetsiz ve etkisiz şutlarla bir oyun sergiliyordu fakat denk bir futbol oyunu vardı diyebiliriz, Beşiktaş sporun daha önceki izlediğim müsabakalara oranla sevksiz sönük bir futbolu gözüme çarpıyordu.

      Sivasspor pozisyon bulmasına rağmen son finalleri yapamayınca devre bu sonuçla tamamlanmış oldu, Rıza Çalımbay hocanın Kone,Kayoda,ve Felix değişikliği oyundaki tempoyu daha da artırarak  Beşiktaş’ın son dakika baskılarına her üç bloklar arasındaki uyumlu koordinesi baskıya verdiği karşılıklarla  rakibe gol imkanı vermemiş oldu.

    Çünkü savunma önündeki rakip ataklarını orta alanda karşılayarak  Belşiktaşın  hızlanan temopsunu  iyi savunma yaparak  kırmış oldu.

     Vidanın eline çarpan topta ise eli ve ayakları normal koşullarda olmadığı için Hakem Fırat Aydınus’’ MHK kararlarına istinaden penaltı kararı vermesi gerekiyordu’’ burda ‘’VAR’ın devreye girmesi daha mantıklı olurdu fakat her nedense girmedi.

   Caner’in ceza alanındaki  müdahalesine itiraza gelince orada bir penaltı verilecek ihlal göremedim doğrusu  müsabaka  golsüz berabere sonuçlanmış oldu .

    Karşılaşma sonrası yapılan açıklamalarda Rıza Çalımbay’’ İyi bir oyun kurduk, oyuncularımı kutluyorum, galibiyeti kaçıran  biz olduk  son vuruşları yapamadığımız için   gole çeviremedik ‘’dedi.

   Sergen Yalçın ise’ ’Sakatlıklarımız var’’ bu nedenle mevcut oyuncularımızla şampiyonluk mücadelemize devam edeceğiz en büyük aday biziz ‘’dedi

     Demir grup Sivasspor 37. Hafta 24 Nisan Cumartesi günü saat.20.30 da Denizli sporla deplasmanda karşılaşacak olan yiğidolar  29.Nisan perşembe günü  saat,16.00 da evine Malatya sporu ağırlayacak olan Sivas spora başarılar dilerim.

   NOT:  Ramazan münasebetiyle müsabaka iftar saatine geldiği için Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas şubesi yönetimi basın mensuplarına iftar yemeği vermiştir.

   Sivas şube başkanı Kemal Çağlayan ve yönetici arkadaşlarıma emek ve katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim.

                                                               Görüşmek dileğiyle efendimYAZARLAR