İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

SPORUN GÖRÜNÜMÜ


                                                        

                                         Olmuyor Böyle Yiğidolar Toparlanın!

            Merhaba Değerli dostlar, Sporumuzun vazgeçilmez unsurları olan sizler gününüz Aydınlık yarınlarla dolu bir gün olsun.

              Evet, gündemimiz Sivas ve Sivas spor dolaysıyla bölgemizde profesyonel dalda faaliyet gösteren markamız ve gözbebeğimiz olan Demir grup Sivas spor ve Sivas belediye spor, Belediye spor büyük bayanlar süper hentbol liginde mücadele eden bayan takımımız ve 2. Lig bayan futbolumuzun tek temsilcisi olan Sivas belediyesi Gazi lisesi bayan futbol takımı ile birlikle, Bölgesel Amatör Futbol liginde Mücadele eden Cumhuriyet Üniversitesi spor takımı ve Abdul vah abi Gazi spor futbol takımları ile ilgili çalışmalarını bu sayfadan 2021 yılında da sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

       Sağlık Bakanımızın yoğun aşı çalışmaları hızlanır Ülkemizdeki bu virüs belası yok olursa inşallah Rabbim bize eski günlerimizi nasip ederse spor faaliyetlerimiz eskisi gibi coşkulu dolu dolu o günleri yaşarız.

      Değerli dostlar gelelim Sivas spor meselesine yiğidolar geçtiğimiz sezon gösterdiği başarısından dolayı kendinden en fazla söz ettiren takımdı.

  Bu sezonda da  ne gariptir ki oynadığı kötü futboluyla adından çokça  söz ettiren takım oldunuz. Yine evinden en çok puan veren takım olarak ta adından söz ettiren takım oldunuz sevgili sporcu arkadaşlar.

       Bu kötü performansınız sevenlerinizi üzmeye devam ediyorken şehirde olduğu gibi her yerde adınızdan söz ettiriyorsunuz Sporcu arkadaşlar

       Geçtiğimiz haftaya dönem istemiyorum ARDA Kardeşler bu müsabakadaki otoritesini kullanamadı doğru fakat bir hata olabilir oldu da siz 75 dakika ne yaptınız kocaman hiç

Tekrar tekrar geriye dönük eleştiri yapmak bir kazanım sağlamadığı için üzerinde durmaya gerek yok ileriye doğru götürmek ve dönmek önemlidir.

     Gelelim Denizli spor karşılaşmasına futbol otoriteler gibi bende bu karşılaşmanın galibinin Demir grup Sivas spor olacağını düşünmüştüm ama yanaldım doğrusu

     İlk yarıda  iki takım da da heyecanlı pozisyonlar gördük fakat Denizli spor  buradan galibiet hesapları yapmış ki Rodellaga,Mesnoviç, ve  Sagol üçlüsü ile hücumda çoğalmaya başladı.  Sivas spor öyle bir pozisyon yakaladı ki rakibin karşı atağında Robin Yalçının kaptır dıgı topu  Rodeallega  güzel bir vuruşla skoru 0-1 yaptı.

     Sivas spor baskı kurmaya çalışılarak oyundaki dengeyi lehine çevirmeye başlayınca 26. Dakika da sağdan gelen bir diyagonal pası alan Yatbare skoru 1-1 yaptı hakem VAR uyarısı ile        video izledikten sonra penaltı kararı verdi Gradel gole çevirdi devre bitmeye yakın Fajir şahane bir vuruşla skoru 2-1 yaptı ve ilk yarı böyle tamamlanmış oldu.

    İkinci yarıda  Sivas spor skorla birlikte  üstünlük sağlama çabasında, Denizli spor ise  beraberlik umudu ile  son hamlesini kullanarak oyun üstünlüğünü devam ettirmeye çalıştı.

    Denizli spor  oyunun son bölümümden on on beş dakika Sivas spora top vermedi  oyundan düşmeler yorulmalar ikinci yarıda daha fazla olunca Rıza hocada hamle yaptı fakat çıkanlar giren arasında bir  üstünlük bir  enerji direnci görülmedi . Rodllega  sakatlanıp çıkana kadar sahanın her yerinde  bir bakıyorsun sağ bek  bir görüyorsun santrafor  sol açık vs  Sivas spor da ise bir çok oyuncuda kademe yok Rus tankı gibi gittikleri yerden dönemiyorlar.

 Müsabaka böyle sonuçlandı derken Recep Niyazi’n çektiği şut savunmadan dönünce Mesanoviç de asist yapmış oldu topu yere indirmeden şık bir şutla savunmanın seyrettiği anda topu Ali Şaşal’ın geç kaldığı top ağlara gitti ve 2- 2 skoru ve istediğini alan Denizli spor oldu bunu da hakkettiğini söylemem lazım.

 Umarım bu müsabaka son olacaktır, Sivas spor toparlanarak yoluna devam edecektir. Değerli dostlar müsabaka sonrası sosyal medyada bazı  hoş olmayan yazılar okuyorum Rıza hocayla sporcularla  takımla yönetimle ilgili  ama, bunlara gerek yok destek zamanıdır  evet hatalar  yapılıyor  yönetim ve sporcular ve hoca  tarafından ama  bunun zamanı değil  

       Yönetim ara transferde yeniden yapılanmaya gider mi giderse daha iyi olur savunma blokundan hazırlık bölgesi ve hücumda bir düşünürler se iyi olur tabi burada olanaklar ve içerideki durumları bilemediğimiz için bizimki bir öneridir.

 Önümüzdeki hafta sonu Gaziantep Fk konuk edecek ardından Başak şehir spor deplasmanından sonra ilk yarının son karşılaşması Fenerbahçe sporla evinde  karşılaşacak olan Sivas spor buralardan kayıplar yaşamaması lazım .

                Görüşmek dileğiyle efendim.

    Lütfen ‘’Kurallara Uyalım Uymayanları Uyaralım’’!!