İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

Sivasspor Genel Kuruluna yoğun ilgiSivasspor Genel Kuruluna yoğun ilgi

Merhaba dostlar, Demir grup Sivasspor ’un Avrupa ligine çıkmasından sonra şehirde bir spor sevgisi yoğunluğunu her platformumda duyuyor ve görüyor olmam ne kadar güzel bir duygudur.
Fakat şuan sizlere bu satırlarla hitap ederken ekranlardanveya ikamet ettiğin yerden, yakın bölgenizden hatta çok yakın bir tanıdığınızın korona yüzün den vefat haberini almış olmak ta ne kadar acı veriyor insana değil mi?
Tüm insanlığın ve Dünyanın görünmeyen düşmanı bu virüs belası insan yaşamını alt üst eder duruma gelmiştir. Fakat Sağlık bakanlığımızın bilim adamlarımızın tüm uyarılarına rağmen ‘’bana bir şey olmaz saçma sapan laflarla ‘’ ortalıkta mesafesiz maskesiz korumasız dolaşan dengesiz insanların yüzünden virüsün bu kadar can almasına neden olmaktadır. 
Ne olur lütfen dikkatli olalım kurallara uyalım uymayanları da ciddi bir şekilde polise ihbarda bulunalım.
Diğer illerde olduğu gibi il ve yurt dışı gelenlerin kontrolsüz sosyal yaşamı ve dolaşımından dolayı Sivas ta da virüsün yayıldığı beklenenin üzerinde olduğu görülmektedir bunu def etmek sizlerin ve bizlerin elindedir değerli dostlar.
Gelelim Demir Grup Sivas spor ve faaliyetlerine, Geçtiğimiz gün TSO salonunda kulübün olağan genel kurul toplantısına katılmıştım. Sivassporligde elde ettiği başarıdan sonra her kurumda tarlada, bahçede hatta mutfakta aş yapan bayanlarımız tarafından dahi konuşulur oldu. Demir grup Sivasspor genel kurul toplantısına Sivasspor ‘un iki vazgeçilmezler unsurlarından aynı zamanda şehirde toplumda büyük bir geri dönüşümü olan sevilen Vali Salih Ayhan, Adalet ve kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Semiha Ekinci’nin yanı sıra Belediye başkanı Hilmi Bilgin, Önceki dönem belediye başkanı Sami Aydın AKP il başkanı Hakan Aksu TSO başkanı Mustafa Eken ve il protokolü spor adamları ve taraftarların yoğun ilgisi salona sığmayarak dışarı taşmış durumda olduğunu görmekte güzel bir sevgi yumağıdır.
Divan başkanlığına seçilen Sivasspor’un emekçilerinden olan Değerli Bahattin Eren abimizle birlikte yine Sivasspor da geçmişte yöneticilik yapanlardan.CahitPüşman, Muhlis Kılıç ve Kulübün Genel Müdürlüğünü yapan Cafer Kaplan’dan oluşan divan seçimli genel kurulu yönetti.
Divan başkanı Bahattin Eren sunuş konuşmasında öyle bir hitabı vardı ki Dünya liderimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Ülkemizin bugününü Sivas sporumuzun bugün başarısını rahatça konuşuyorsakKemal Atatürk ve onun kurucu arkadaşlarına borçlu olduğumuzu spordaki demokrasiden temel hak ve özgürlüklerden bugün bahsediyor ve yazıyorsak onlarınsayesinde olduğumuzu söyleyerek başlaması salonda bulunanlardan büyük bir alış aldığını görmüş olmakta bir başarı öyküsünün meyvelerinden den biridir diyorum.
Genel kurulda Kulüp Başkanı Mecnun Ot yakmaz yaptığı konuşmasında’’ Valimizin, Bakanımız İsmet Yılmaz Milletvekilimiz Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye başkanımız ve siz dostlarımızın ve yönetici arkadaşlarımızın sayesinde buralara geldik ve daha iyi yerlere geleceğiz’ ’dedi
Vali Salih Ayhan da ‘’Bu başarıda çok büyükhikayeler yazdıklarını bununda belediyemizle, yöntemin istikrar ve güvenin den kaynaklandığını bunun da teknik heyete sıçramasından dolayı aksiyon sağlanmıştır’ ’dedi.
Daha sonra Millet Vekilimiz Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de birer konuşma yaparak dün olduğu gibi yârinde Sivas sporun yanında olduklarını dile getirdiler.
Yapılan seçimde geçen dönemde bazı isimlerin tekrar yönetime girmedikleri görüldü halkın pandemi sürecinde bu kadar yoğun ilgi göstereceğini beklemiyordum doğrusu. Rıza Çalımbay hocayla tekrar anlaşması alınan UEFA Avrupa ligi başarısı dolaysıyla yapılan üç kaliteli oyuncu transferinin şehirde olumlu tepkileri olduğundan kaynaklandığını tahmin ediyorum.
Alınan üç yabancı birde en son Göztepe’den yirmi yaşında olan Kerem’in alındı haberi de gelecekteki alınacak oyuncuların belirlendiğini bunların netice alabilecek oyuncu kalitesinde olduğu söyleyen Rıza Çalımbay hoca  ‘’Avrupa liginde derece yapacaklarını söyledi’’
Fakat önümüzdeki spor sezonunda korona nedeniyle müsabakaların yine seyircisiz oynanacağını tahmin ediyorum inşallah bu kara tablo bir an önce kalkar futbol heyecanı sahada ve tribünlerde tekrar yaşanır hale gelir.
Sivas spor alt yapısında 17antrenörün görev yaptığını 150-200 civarında lisanslı çeşitli yaş gruplarında sporcuların spor okullarında eğitim gördüğünü salon sporlarında ise farklı branşlarda150 sporcuyu barındırarak önemli bir aksiyon sağlayan Sivas sporRıza Çalımbay hoca ekibiyle yeniden anlaşıp elde edilen bu başarının daha yukarı çıtaya yükselteceğine inanıyorum.
Bu süreci iyi yöneterek büyük başarı elde eden teknik ve idari mekanizmayı tekrar kutlar başarılar dilerim.
Öyle umut ediyorum ki bu esen rüzgârların şehirde daha da gür eseceğin den takıma olağan üstü bir ilgiyle heyecan yaratmıştır. Yeni seçilen yönetime başarılar dilerim.
Spor ailesinden biri olan değerli arkadaşım aile dostunuz olan Hastane Müdürü Bülent Altun’un kızı sevgili yeğenimiz Beyza Altun açtığı ‘’Beyza Altun’’isimli eczanesine hayırlı olsun der nice sağlıklı pandemisiz günler dilerim.
 Kurallara uyalım uymayanları uyaralım.  Görüşmek dileğiyle efendim