İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

SPORUN GÖRÜNÜMÜMalatya’mıza Elâzığ’ımıza Ülkemize
Böyle acılar son olur inşallah.
Geçtiğimiz hafta içerisinde Malatya’mız, Elâzığ’ımız ve Ülkemizin birçok yöresin de yaşayan insanlarımız bizler gecenin bir saatinde telefonlara ve ekranlara yansıyan görüntü ve SMS haberleriyle acı ve üzüntülerle merakla televizyonlar karşısında acı haberleri duyduk.
Ülkemiz ve güçlü halkımızın Devletimizin ani seferberliği sonucu birçok vatandaşımız enkaz altından sağ olarak kurtarıldı. Bazı vatandaşlarımız ise hakkın rahmetine kavuştu.
Rabbim inşallah bir daha böyle acılar yaşatmaz bizlere ölenlere rahmet yaralana vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.
Devam eden günler içinde ülkemizin birçok yerinde ara ara artçı sarsıntılar meydana geldi. İzmir, Manisa, Muğla ve Marmaris ve diğer bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.
Birçok Kulüp yönetimiyle birlikte bazı sporcular bölgede yaşayan insanlara yarım kampanyası başlatarak destek ve katkı yapmaya başladılar. Devletin tüm kurumları bu konuda harika bir şekilde yardımlarını seferber etmiş durumda.
Sivasspor’dan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’la birlikte kulüp yönetim kuruluda büyük bir miktarda yarım yaptığı haberini aldım teşekkürler Sivasspor yönetimime teşekkürler Sivas size.
Gelelim DemirG Sivasspor-Rize spor karşılaşmasına Rizespor son haftalarda futbolunda bir aşama kaydeden bir ekip görünümünü almıştı boş bir takım değildi.
Buraya puan almak için geldiklerini söylüyorlardı Cumhuriyet meydanında Sivasspor taraftarlarıyla buluştuklarında Rize spor taraftar grupları Sivasspor taraftar dernek ve grupları tarafından şehrin her yerinde güzel bir şekilde karşılandıklarını ve ağırlandıklarını gördüm.
Sivasspor da cezalı ve sakat oyuncuların olması elbette bir teknik direktör için zordur fakat mevcut takım durumuna da bakacak olursanız Rizespor’u yenebilecek bir teknik gücünün olduğunu biliyorum.
Her iki takım taraftarları da müsabaka anında bir birlerine centilmence tezahürat yaparak müsabakayı izlediler. Soğuk havaya rağmen 4 Eylül Stadyumunda Yiğidolar takımlarına gereken desteği yaptılar sahada beklenilenin altında bir futbol sergilenince takımlarını ıslıklayarak tepkilerini dile getirmiş oldular.
Bu sezonun en düşük tempolu olan bir Sivasspor’u izledim kardeş takım dediğimiz Rizespor’un diğer karşılaşmalarına baktığımıza boş bir takım olduğunu görmüş oluyorsunuz.
Sivas spor şampiyonluk yarışında yerini koruyabilmek için oyunu dar alandan geniş alanlara çekerek neticeye gitmesi lazımdı ilk yarıda bunu yapamadı.
Kone’nin direkten dönen topunun dışında bir aksiyon göremedim temponun düşük olması özellikle ilk yarıda inanılmaz pas hataları yerine gitmeyen kenar ortaları diğer müsabakalarda topla dripling yapan o sprinter oyuncuları bu müsabakada göremedim doğrusu.
Kadro yerleşmesinde ise rakibe ve son idman grafiğine göre yapıldığı için çok fazla yorum yapmak olanaklı olmadığını düşünüyorum elbette sahada bazı hatalar yapılıyor.
Sahasına kapanan Rize sporu bir türlü açılamıyordu buna birde akıl almaz pas hatalarını da eklersek netice ye gidilemez oldu.
Rıza Çalımbay hoca ikinci yarıya kanat organizasyonları ve O koridordan ileriye çıkılamaz olunca Papp’la TRAORE’Yİ Kone’yle Yasin değişikliğine gidince oyunda bir kıpırdama oldu baskı kuran atak yapan pozisyon bulan Sivasspor vardı ama Liglerin başarılı kalecisi Samassa’nın enteresan bir top blokunun yüzünden yenik durumuna düşen takım bir türlü skoru deştirememenin hırsı ile tüm hatlarıyla yükleniyordu rakip kaleye.
Rizespor’un başarılı kalecisi Gökhan’ın olağan üstü kurtarışları gelen gol tehlikelerini karşılaması skoru zorlaştırıyordu. Dakikalar 90+3’ü gösterdiğinde kaleciden dönen topa vuran Yasin skoru 1-1 yapan golünü atınca Sivasspor ipten dönmüş oldu adeta.
Şunu da özellikle vurgulamak istiyorum sevgili kardeşim Mert Hakan tüm müsabakalarda hakemlere gereksiz itirazlarda bulunup ihtar alıyorsun. Haklı olabilirsin ama bunu devam ettirerek takımın aleyhinde davranışta bulunduğunu unutma çok düzgün biri olduğunu biliyorum çok çalışan emek verensiniz takım olarak ama bunu yapmamalısınız.
Önümüzde çok zorlu müsabakalar olacak uzun bir maraton koşusunda olacak olan Demir Grup Sivasspor lider kaldığı sürece çok zorlularla karşılaşılacaktır. Bunları aşmak önce sizin sonra taraftarın ve yerel yönetimin desteğidir.
Bu da Sayın Valimizin Belediyemizin yerel kalkın sivil toplum kurumum ve kuruluşlarımızın emeği ve desteği hiç bir zaman yadsınamaz boyuttadır emeği ve katkısı olan herkese binlerce on binlerce teşekkürler.
Süper ligin Lideri Demir Grup Sivassporumuza, Gaziantepspor karşılaşmasından puan ve puanlarla dönmesini umut ediyorum.
Her Gün ‘’yeni bir başlangıç, yeni bir gündür ‘’
Görüşmek dileğiyle efendimYAZARLAR