İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ


  Sivasspor´daki Transferler Umut Verici        

Merhaba Sivas ve Sivasspor sever dostlarım merhaba, spor sezonunun bitiminden sonra tatil sezonu vs derken bir rahatsızlık sonucu uzun aradan sonra sizlerle paylaşımlarda bulunamadım.

  Sizlerle birlikte olmak da ayrıca güzel bir duygudur, beni bu süreçte arayan yalnız bırakmayan yazan, tüm yakınlarıma, arkadaşlarıma dostlarıma en içten duygularımla teşekkür ederim rabbim tüm insanlara sağlık mutluluk ve huzur versin.

  Gelelim Demir Grup Sivasspor´umuza sezon bitiminden bugüne değin Gençlerbirliği ve Altınordu´dan alınan iki futbolcudan sonra uzun bir süre arayış içinde olduğundan transfer yapamayan Demir Grup Sivasspor´da bir durgunluk var olunca (Bu da piyasanın çok hızlı olmasından)   taraftarlar arasında bir panik oluşmuştu ki ?´Niye almıyorlar hoca geldi yine gelen yok vs ?´ yakınmalar la bizi gören dostlarımız tarafından soru yağmuruna tutuluyorduk.

Spordaki amaç o ilde veya bölgede bir bütün olarak aynı ortak payda da birleşildiği takdirde başarı oranı yüksek olur, uzun süre olan kazanımlar sağlanmış olur.

Taraftarlarımız STK Temsilcilerimiz spor adamlarımız bu yakınmaları ilgi duyarak ilimizin profesyonel bir takımını ortak sorun olarak kabullenmesi gibi güzel bir duygu olamaz zaten.

Demir Grup Sivas spor ikinci Bolu kampı sezon hazırlıklarına başladıktan sonra 1. Lig Ekiplerinden Boluspor´la yaptığı karşılaşmadan 3-1 mağlup ayrılmıştır.

 Daha önce yaptığı karşılaşmalarda ise bir beraberlik birde galibiyet alan Demir Grup Sivasspor bugün yine 1. Futbol ligi kulüplerinden Eskişehirspor´la karşı karşıya gelecektir.

   Demir Grup Sivasspor geçen yıl kiralık olarak kadrosunda yer verdiği Sergiy Rybalka´nın transfer edilmesi ardından Brezilyalı Barcelona takımından sağ bek Douglas´ın prensip olarak anlaşıp İstanbul´a gelecek olması sporseverler arasında büyük bir umutlanma olmuştur.

  Ayrıca geçtiğimiz  sezonda Gençlerbirliği´nde forma giyen Eski Sivassporlu orta saha oyuncusu Aydın Karabulut´un da Bolu kampına gelerek anlaşma sağlanması da  o bloğun da güvenli hale gelmesi memnuniyet vericidir.

 Tebrik eder başarılar dilerim.

Bununla birlikte ben geçtiğimiz futbol sezonunda hep eleştirilerimin savunma güvenliğinin zayıf olduğu yönünde idi.

 Buna göre savunmadaki yapılan takviyeler gelecek için daha iyi başarıların alınacağı umudunu taşımaktayım, aldığım bilgilere göre bir kaç takviye ile transferlerin şimdilik tamamlanacağı yönünde.

 24 Haziran Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Sivas Milletvekili seçilen Sporsever dostumuz arkadaşımız Sivasspor hayranı Milletvekilimiz Semiha Ekinci´nin Bolu kampına giderek idmanda´´ Sporcuları ve Yönetimi ziyaret ederek desteklerini ve dün olduğu gibi yârinde her zaman Sivasspor´un yanında olacaklarını belirtmiş´´ olmasına sevindim doğrusu darısı diğer Sivaslı milletvekilleri ve bakanlara.

Semiha Ekinci kadın kolları başkanı olduğu dönemlerde bile STK ve Siyasi parti kadın temsilcilerini örgütleyerek Sivasspor´un bütün müsabakalarında Tribünlerde büyük destek sağlamıştır.

Kendisine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Osman Nuri Kesici arkadaşımın Bizim Sivas Gazetemizdeki yeni görevinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum. 

Sevgili Dostlar Müsabakalar başlayana dek arada bir buluşmak ve paylaşmak üzere görüşmek dileğiyle efendim.

Kendinize çok iyi bakın.

  

 YAZARLAR