İsmail Dursun


Sivas’ta Kupa Heyecanı Sürüyor

Var olan Temponun üzerine Çıkılması lazım


Merhaba değerli dostlar,   Cumhuriyet şehri Sivas’ın Aydınlık insanları sağlık dolu nice yarınlara merhaba; Biliyorum ki Alanya müsabakası dahil takip edilen son günlerinizde bir çok spor  sever dostlarımızın heyecanını coşkusunu görmek ne kadar  güzel değil mi?

           Bunun ötesinde kurum ve kuruluşlardaki birçok insanların buna ortak olması ayrı bir güzelliktir. Sivas’taki sporun ve Sivaspor’un başarısıyla birlikte buralara kadar gelmesinin en büyük faktörü Sivas valisi Anadolu çocuğu halk adamı örnek bir devlet adamı Türkiye’nin en başarılı valisi Salih Ayhan’ın büyük katkıları bununla birlikte iki uyumlu yerel yönetici olan Belediye başkanı Hilmi Bilgin’in yaptıkları da yadsınamaz boyuttadır.

        iki spor ve Sivas aşığı yöneticilerimizi yürekten kutluyorum bununla birlikte TSO Başkanı Mustafa Eken le birlikte TSO başkan yardımcısı Cengiz AK Polat beyin katkıları emekleri bununla yetinmeyip kendi ailesine ait evine girmeden Maxs Gradel ve bazı sporculara ücretsiz tahsis etmesi gibi vs yardımlar spordaki gelişmeyi ve başarıyı kalıcı hale getirmektedir.

    Esnaf kefalet ve kooperatifleri birliği başkanı Mesut Dursun ,Esnaf Odaları başkanı Hakan Demirgil ve  iş adamlarına   ve Sivasspor  başkan vekili Erdal Sarılar  ve sporun taban birliklerine  bu heyecana ortak ve katkı sundukları için binlerce teşekkürler.

   Geçtiğimiz günlerde taraftar dernek başkan ve yöneticilerinin ‘’TSO ve diğer oda başkanlarını ziyaretlerinde Final müsabakasına gidiş gelişleri için otobüs desteği için görüşmeler yaptıklarını TSO başkan ve yönetiminin büyük oranda ve yeterli sayıda destek yapacağı sözünü aldıklarını’ ’belirtmişlerdi.

           Sivasspor’un Süper son karşılaşması ne tesadüf olmalı ki kupa finali öncesinde 22 Mayıs ta evinde Kayseri sporu ağırlayacak olması final öncesi bir prova niteliği taşıyacağına inanıyorum.

    Fakat asıl sorun nedir biliyor musunuz değerli dostlar; birkaç haftadır Sivas sporda olmaması gereken düşük tempoları görüyor olamam beni endişelendiriyor. Bunu Rıza Çalımbay hocada ‘’Rize spor karşılaşması sonrası değerlendirmelerinde dile getirdi’’

    Evet, Süper ligin en yaşlı takımları arasında yer alıyoruz fakat bu karşılaşmanın havası çok farklı olacağı için sporcuların tempoları da yüksek ve hızlı çabuk olması gerekir.

    Oyunun savunma önüne yani merkeze çekerek rakip alanda kombinasyonlarla rakip alanda daha çok oynamamız lazım geldiğine inanıyorum. Merak ettiğim diğer bir konuda İstanbul’da yaşayan milyona yakın Sivaslının olması bu karşılaşma için bir avantaj olacakmı,ayrıca orada  bine yakın  Sivas dernek ve federasyonları  bu karşılaşma için  nasıl bir çalışma yapıyor veya yapacak onu bekliyorum.

TFF ikinci profesyonel Futboldaki diğer temsilcimiz Sivas belediye spor geçtiğimiz hafta evinde Bodrum sporla oynadığı Play-of karşılaşmasının ilk müsabakasında sönük ve tutuk futbolu ile  puan kaybı yaşadı.

   Geçtiğimiz gün Deplasmanda Bodrum sporla yaptığı rövanş müsabakasında yapılan hakem hataları sonucu  1-0 yenilince  yükselme şansını iyice zora sokmuştur. Bir kere evinde oynadığınız ilk karşılaşmada istenilen bir futbol sergileyip galip gelemiyorsanız ilerisi için de telafisi zor karşılaşmalar yaşanmış olunca .

   Sivas belediye spor as başkanı Tamer Karabal yaptığı açıklamada’’ Müsabaka hakemlerinin tribünde olan rakip yöneticilerle selamlaşarak işaret diliyle konuşmuş olmaları dolaysıyla müsabaka içindeki  aleyhimize verilen haksız kararların bunun ispatıdır şeklinde bir açıklama yapmıştı.

   Demir grup Sivasspor’a başarı dileklerimle

                                   Görüşmek üzere efendim