İsmail Dursun


Sivasspor Bu Olmamalı

Sivasspor Bu Olmamalı


                                                              SPORUN GÖRÜNÜMÜ

                                                       Sivasspor Bu Olmamalı

                                                         Kötü Bir Başlangış Oldu

 

                  Merhaba Değerli dostlar sağlıkla, başarılarla dolu güzel günlerle merhaba, Bildiğiniz üzere Demir grup Sivasspor Avrupa Konferans ligindeki aldığı başarılarla 3. Ön eleme turuna kadar yükselerek şehirde ve ülkede olduğu kadar, Avrupa da da adından söz ettirerek yenilmezlik unvanını devam ettirerek Ülke puanını yükselterek en yüksek puanı alan takımlar arasında yer alması spor camiasında büyük bir mutluluk yaşatmıştı kendilerini tebrik ediyorum.

           Konferans ligindeki yakaladığı ivmeyi süper ligde de bunun üzerine çıkacağını umut ediyorduk. Bazı sakatlıklar yorgunluklara rağmen iyi motive olan hazır bir takım oldu diye düşünüyordum doğrusu.

         Önümüzdeki yani yârin 4 Eylül Stadındaki karşılaşmasını da hesaba katarak müsabakaya iki takımda ilk yarıda heyecanlı mücadeleci temposu yüksek ama gol pozisyonları açısından bakacak olursak kısır bir döngü yarışı vardı.

    Konya spor Sivasspor’a oranla daha üstün bir oyun sergilediğini söylemek lazım geçen sezon zar zor ligde kalmayı başaran Konya spor bu yılda ligde kalacak bir kadroya sahipti.

    Fakat ilk yarıda orta alanda oyuna hazırlık anlamında Abdülkerim orta alan alternatör görevini en iyi şekilde yaparak oyunu yönlendiriyordu. Endri çekici, Cikalleshi rakip savunmayı rahatsız ederek pozisyon yaratıyordu.

    Sivasspor ilk yarının son bölümlerinde etkili olmaya çalıştı 44.dakikada kayode ile gol çok yaklaştı fakat başarıl kaleci Sehiç buna izin vermedi ilk yarı bu sonuçla kapanmış oldu.

     Sivasspor hazırlık bölgesinde Fajir  Ve Hakan Aslanla tempoyu artırmaya çalıştı  Kayode’nin olağan üstü çabası hücumda yapılan pas hataları geri pas yan pas uygulaması Sivassporda her nedense her müsabakada bunlar yaşanıyor olması da rakip kale hattına hızlı ve süratli bir tempoyla girilemiyor.

    50.dakika da kazanılan bir serbest vuruşu ceza alanına çıkaran Fajir yorulan Hakan Aslan pasif bir vuruşla bu önemli bir fırsatı değerlendiremedi.

    Savunmada Uğur Çiftçinin  olağan üstü çabası diğer yapılan hataları kapatamayınca müsabakanın  ikinci yarısında oyuna Ziya,Yatabare,Felix ve Sefa’nın girmesi biraz olsun katkı sağladı ama pozisyon üretmede sahasından çıkamayan bir Sivasspor vardı  Konya spor sürekli hücumlarla Sivasspor kalesinde göründü. Nitekim 88.dakiakasında çok dağınık bir takım savunması yapan Sivasspor’dan Caner’in kendisine gelen bir topu süratle takip ederek kapan Cikalleshi topu ağlara göndererek Sivasspor’a büyük bir şok yaşatmış oldu.

      Gerçekten Sivasspor bu olmamalıydı Süper liğe böylesine kötü bir başlangıç yapmamalıydı yenilmezlik unvanını da bırakmış oldu. Çalımbay’’ yorgunluk var oynadığımız oyun bu değil Konya iyi mücadele etti en az kazayla süreci atlatacağız’ ’dedi

     Rakip takım evet kötü bir oyun sergileyen takım karlısında iyi mücadele etti ama yenilmeyecek bir takım değildi bunu da kabul etmek lazım.

      Yarın Kopenhag karşılaşması ardından zorlu bir Trabzon spor karşılaşması var umarım bu karşılaşmalardan bir kaza yaşanmamış olur yiğidolara başarılar dilerim.

                            Görüşmek dileğiyle efendim.

 YAZARLAR