İsmail Dursun


Sivasspor Seke Seke

Sivasspor Seke Seke


Merhaba spor seven dostlarım, Demir Grup Sivasspor - Çaykur Rizespor karşılaşması Şarkışla Belediye, Sivas Belediyespor, Cumhuriyet Üniversitesi, Gazi lisesi Bayan Futbol Takımı, Belediye Bayan Hentbol takımlarının aldıkları başarılarını paylaşmak umuduyla geçtiğimiz haftaki makalemde size anlatmıştım.

Ebetteki her bireyin ve sporseverlerin bir yarışmadan galip gelmek  (Spor Demokrasisine ve evrensel değerlerine göre) temel arzusudur buda performansa dayalı olarak gerçekleşir.

Demir Grup Sivasspor hoca değişikliğinden sonra azda olsa gözle görülür bir ivme yakaladı spor kamuoyunda. Beşiktaş karşılaşması bu umutları daha da ileriye götürerek şehirde büyük bir umut ışığı doğmuştu.

Vali Salih Ayhan´ın da Sivas´a atanması şehirde  büyük bir coşku yarattı. Çünkü Ayhan öteden beri Sivas ve Sivasspor aşkı halen devam ediyordu.

Merkez ilçeye bağlı ilköğretim okullarından davet ettiği öğrencileri bu müsabakaya davet ederek tribünde onlarla birlikte müsabakayı izlemesi tribündeki taraftarlar arasında bir potansiyel yaratmış oldu.

O yöredeki yerel yöneticinin görüş, düşünce ve davranışları oradaki spor faaliyetlerini olumlu yönde etkileyecektir.

Vali Salih Ayhan´ın bu davranışları öteden beri var olduğundan kaldığı yerden çalışmalarına başlayarak spordaki aksiyon el gelişmelere de öncülük etmiştir.

Havanın futbol oynamaya elverişli olmasına rağmen diğer müsabakalara oranla taraftarların çok fazla ilgi göstermediğini gördüm.

Değerli dostlar sizler bu coğrafyada her alanda bütünü tamamlayan unsurlarsınız siz 4 Eylül Stadındaki tribünlerde olmazsanız spordaki başarı ivmesi de böylesine seke seke tekleyerek gider.

Demir Grup Sivas spor ilk yarıda birbirinden güzel gol pozisyonları yakaladı ama bunları bir türlü sonuçlandıramadı.

Takımın hücumdaki öneli kramponları yaratılan pozisyonları topları  ya rakibe kaptırdı yada auta atmaları ayrı bir  üzüntü yaratıyordu Yiğidolar´da.

Hâlbuki Rakip Rizespor ligin dibine demir atmış gibiydi yenilemeyecek bir ekip asla değildi. Şu ana kadar oynanan takımların geneline bakıldığında Süper Ligde her takım yenilecek durumda bir futbol kalitesine sahipler.

O nedenle Demir Grup Sivasspor kanat bindirmelerinde sonuç alınamayınca Hakan hoca Emre ve Troje´nin kulvar değişimine gitmesi elbette güzel nedeni karşısında oynayan oyuncular dan dolayı daha rahat çıkışlarla sonuca gitmesi idi fakat  sağlı sollu kenar ve korner atışları  da ilk yarıdaki skoru değiştirmeye yetmedi.

Yer değişimi yerinde ve zamanında yapıldığını vurgulamak istiyorum taraftarların beklentisi Beşiktaş müsabakası sonrasında farklı bir sporun yaşanacağı olgusu vardı ama bu gerçekleşemedi.

İkici yarıda Müsabakaya ilk yarıya oranla tempolu baskı kuran oyunu öne taşıyarak süratli çıkışlarıyla rakip savunmasını bindirmeleriyle kırmaya çalışıyordu.

Fakat ilk yarıdaki pasif Bir Rize spor yoktu Sivasspor´un karşısında Kone, Emre Kılınç, ve Sahanın yıldızı orta ve hücumda ki alternatör Robinho´da  çok fazla çabasıyla koşan yarışan gayretleriyle karşılık bulmayınca getirilen toplar rakip  ceza alanına kale sahasında beceriksizliklerle sonuçlandırılamıyordu.

Orta alanda kaptırılan bir  topu  takımının  başarılı oyuncusu Ali Çam dalı  Vedat Aminu süratli artan temposu hızlı ters  diyagonal paslarıyla Sivasspor defansının izlemesiyle skor 0- 1 oluyordu.

Muriç her iki  yarıda da etkili  bir futbol oynayan futbolculardan biriydi  golden sonra beklenmedik bir şekilde mağlup duruma düşen Sivas soporda bir süre panikleme devam etti   .

Bir kenar ortadan gelen topa dokunan Braz skoru eşitleyen golünü attı VAR devreye girdi sonunda başarılı bir müsabaka yöneten Ümit Öztürk bu golün geçerli olduğunu ilan ederek Sivasspor´u ipten almış oldu.

İlerleyen dakikalarda iyice yorulmalar oyundan düşmeler başladı arkasından laubali şımarık yaptığı hareketleriyle dikkatimi çeken Douglas   ikinci sarı karttan ihraç edildi  sürekli rakibe arkadan müdahale edilmez takımını sahada her alanda   eksiltmiş oluyorsun yaptığın hareket disiplinsizliktir

Bu tempoda oynanan futbola karşın alınan bir puan iyi puandır diyorum. Umarım önümüzdeki Başak şehir spor karşısında bunu telafi edersiniz

ŞARKIŞLA BELEDİYE SPOR´U  TEBRİK EDİYORUM

Bölgesel Amatör Liginde Mücadele eden tek ilçe takımımız olan Şarkışla Belediye spor oynadı on karşılaşmadan on galibiyetle nag mağlubiyet unvanını sürdürerek İlçede büyük bir heyecan yaratarak halkın beğenisini kazanmaya devam etmiştir.

Başarılı Teknik Direktör Ahat Kömürlü oğlu ve ekibi takım içerisindeki arkadaşlık ortamı istikrarı güveni sahaya yansıtarak bu başarıya elde etmişlerdir.

Ahat hocayı tebrik ediyorum önümüzdeki An kas İstiklal spor karşısında da başarıyla döneceğinizi umut ediyorum.

Değerli dostlar Şarkışla belediye spor ´un taraftar grubu arkadaşlarımız sosyal medyada karşı takım yönetici ve sporcularına karşı uygun olmayan paylaşımlarda bulunmanız Sivas ve Şarkışla Belediye spor adına yakışmıyor ve takımınızı oralarda zora sokmuş oluyorsunuz bunun bilincinde olmanızı diliyorum.

Sivas Belediye Spor futbol takımında da mağlubiyet serisi devam ediyor olması da ayrı bir üzüntü futbol kalitesinde de bayağı bir düşüşün olduğunu görmekteyim. Bayan hentbol takımı ise başarıdan başarıya koşuyor Doğan Ardahanlı hoca ile

Sivas´ın bayan futbolundaki tek temsilcisi Gazi lisesi Bayan Futbol takımı ise Nevzat hocam la birlikte en güzel şekilde temsil ediyorlar kendilerini tebrik eder  başarılarının daim olmasını diliyorum.YAZARLAR