İsmail Dursun


Sivasspor, Erzurum´da dondu kaldı!..

Sivasspor, Erzurum´da dondu kaldı!..


Merhaba değerli dostlar Demir Grup Sivasspor, Büyük Şehir Belediyesi Erzurumspor karşılaşmasına çok iddialı gitmişti. Son haftalarda aldığı galibiyet ve puanlarla adından söz ettiren takımlar arasına girmişti.
Erzurumspor camiasının müsabaka öncesi ´´Çok zor bir rakibimiz fakat kendilerinin de kolay bir takım olmadıklarını" belirtmişlerdi.
Ara transferde; iki yıldız Edok ve Obertan´ı kadrosuna katarak takıma bir takviye yapmış oldu. Erzurumspor 18 Aralık 2018 den bugüne değin bir galibiyeti yoktu.
Demir Grup Sivasspor ise puan sıralamasındaki yerini değiştirip ilk beş takım arasına girmek için Erzurum deplasmanından mutlak suretle puan alması gerekiyordu.
Oynadığı futbola baktığımızda Dadaşlardan puan alacak bir performans sergiliyordu bu karşılaşmaya bazı belediye başkan adaylarının ve kurumlardan tahsis edilen araçlarla takımlarını desteklemek için Yiğidolar da Erzurum´a akın etmişlerdi. Erzurumspor taraftarları ise takımlarının başarısız sonuç almalarına karşın 15- 20 binden aşağı bir sayıda müsabaka oynamamaktadırlar.
Demir Grup Sivasspor ateş hattında bulunan takımlara karşı bazen beklenilenin altında bir performans sergiliyor nedense halbuki puan alacak skoru değiştirecek önemli yıldız oyuncular ama.
İlk yarıda Demir Grup Sivasspor oyuna iyi başlayan taraf oldu nitekim fakat 5´nci dakikada gelişen bir karambol de ceza alanı içindeki ikili mücadelede Uğur Çiftçi´nin rakibinin ayağına basması sonucu VAR da görevli Cüneyt Çakır´ın ihtarı ile penaltı kararı çıkınca durum 1-0 oldu.
Pes etmeyen Sivasspor ise blok arasındaki derin paslarla Erzurum savunması üzerine kenar ortalarla top taşımaya başladı sağdan Kone, Hakan Aslan´a bir tıp çıkardı bu da güzel bir topuk pasıyla Rybalka verince güzel bir vuruşla skor 1-1 eşitlenmiş oldu.
Yine VAR inceleme sonucu Hakem Bülent Yıldırım golü vermiş oldu. Golden sonra sahanın starı olan Erzurumsporlu Edok´un süratli çıkışlarıyla şut ve falso alan top Opseth´in önene gelince vurdu ve durum 2-1´e getirdi.
İkinci yarıya Demir Grup Sivasspor daha kontrollü ile oyunu pasif olan ikinci bölgeye taşımaya başlayınca pozisyonlar üretmek için toplu çıkmaya başladı .
56´ncı dakika da Kone rakipten çaldığı topu ceza alanında bekleyen Hakan Aslan´a verdi ve Aslan ise çok güzel bir vuruşla skoru eşitleyen golünü atmış oluyordu.
Umutlanan Sivasspor müsabakanın üçüncü bölümünde yan bekler Douglas ve Uğur Çiftçi´nin bireysel hatalarıyla daha ötesi savunma kurgusunda ki pasif hatalar diğer oyuncularında zaman zaman yardıma gelmediklerinden dolayı oyunda bir duraklama başladı.
Dolaysıyla Edok ve Obertan ikilisi takımlarını ateşleyerek oyundan düşen sporcularını hazırlık bölgesine besleyici paslarla taşıyarak Sivasspor savunmasında sık görülmeye başladılar.
Bir Sivasspor atağında topu alan Obertton, Edoka aktardı kafayla skoru 3-2 yaptı. Yine Obertan İbrahim´den aldığı bir ara pasına savunmanın bakışlarıyla sert vurdu skoru 4-2 yapmış oldu.
Ara transferde Sivasspor´un aldığı oyunculardan Diabete fizik kondisyon zayıflığından dolayı oyunun üçüncü bölümünde bir iki sert müdahaleyle karşılaşınca pozisyonlara uzak kaldı. Fatih Aksoy ve Özer Hurmacı ise kısa zaman aralığında oyuna fazla katkıları olmadı.
Futbol,galibiyet beraberlik ve mağlubiyetle üç sonuçlu bir performans sporudur mağlubiyet de olacaktır. Bunlar futbolun doğal sonuçlarıdır. Elbette beklenilen bir performans sergilemedi, bireysel hatalar öne çıkınca istediğiniz sonucu alamaya biliyorsunuz .
Sağlık olsun Antalya galibiyeti gelsin gelecekte çok kritik bir döneme giriliyor puan kaybı yaşanmaması lazım ki zirve mücadelesini verebilesiniz sevgili sporcu kardeşlerimiz.
Sivas Belediyespor ise son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla küme düşme hattından uzaklaşmaya başladı.
Geçen pazar günü evinde iyi futbol oynayan ekiplerden Karagümrükspor karşılaşmasını spor kamuoyu merak ediyordu buradan aldığı 1-0´lık galibiyetiyle önemli bir üç puanı almış oldu.
Ekonomik zorluklarla mücadele eden Sivas Belediyespor büyük kadınlar 1. lig temsilcisi hentbol takımı ise başarıdan başarıya koşuyor.
Bölgesel Amatör ligdeki Sivas´ın tek temsilcisi olan Şarkışla Belediyespor başarılı antrenör Ahat Kömürlüoğlu ile haftayı yine boş geçirmedi.
Evinde Araban Belediyespor´u yenerek puanını 50 ye çıkarıp liderliğini de korumuş oldu. Şarkışla Belediyespor şehirde sürekli heyecanı ve coşkuyu arttırarak izleyenlerini tribünlere çekip sahada kendilerine bir biyolojik direnç kazanmış oluyorlar. Tebrikler belediye başkanına ve onun ekibine taraftarlarına başarılar dilerim.
Gazi Lisesi Kadın Futbol Takımı ise Belediyespor hentbol takımı gibi bu şehri en iyi şekilde kadın futbolunun temsilciğinin Nevzat Vedar, Okul Müdürü Musatafa Karadag ve Adem Sarıtaş hocaların üçlüsüyle başarılı sonuçlar alarak okuldaki sporun aksiyonlarını yapmaya devam ediyorlar.
Ekonomik şartlarının çok iyi olmadığı halde ayakta durup başarılı müsabakalar çıkarmak kolay iş değil kendilerini tebrik eder başarı dileklerimi iletirim.
Değerli dostlar 23 Şubat 2019 Cumartesi saat:13:30 da Sivasspor-Antalyaspor karşılaşmasında 4 Eylül stadyumu tribünlerinde buluşmak umuduyla.
Görüşmek dileğiyle efendimYAZARLAR