İsmail Dursun


Sivas’ın Usta Kalemi Özgür Sesi Ruhun Şad Olsun

Sivas’ın Usta Kalemi Özgür Sesi Ruhun Şad Olsun


 

               Merhaba değerli dostlar her makalemin birinci paragrafında sizlerle duygularımızı Sivasspor’un galibiyetlerini sevinçle mutluluklarla paylaşmanın ne kadar güzel olduğunu yazıyordum.

       Fakat bu kez çok hem de çok üzücü bir şekilde yazıyor olmak da zor değil mi? Sivas basının Özgür sesi usta kalemi yerel ve Ulusal basının vazgeçilmez duayenlerinden basın emekçisi değerli kardeşim Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal canımızı kaybetmenin üzüntüsü bizde derin acıyla eksiklik yaratmış oldu.

           Uzun yıllar Anadolu Gazetesinin sahipliğini başyazar olarak sürdürerek bu bölgenin Ülkenin, yörenin Sivas’ın sorunlarını korkmadan en açık ve somut verilerle dile getiren yiğit bir gazeteci yazar olan Fikret Ünsal, yedi yıldır kanser belasıyla amansız bir mücadelesini Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde daha fazla dayanamayarak yaşama ve bizlere veda etti,

             Erken gittin be usta zamanı mıydı gitmenin Kızılırmak gazetesine yazdığın, kanserle 3.raund diye bahsettiğin son paragrafında dua edin diyerek sanki bizlere veda niteliği taşıyordu. Uğurlar olsun melekler yoldaşın olsun.

      Sevgili kardeşim Sivas basınına yaşarken birçok basın emekçisi yetiştirmede büyük emekler vererek yetiştirip arkanda bir miras bırakmış oldu.

     11 Kasım akşamı iki kez beni aradığında ‘’İsmail hocam haftaya evden çıkınca toplanıp sohbet edelim” demiştin. Kader bu ki aynı gün tabutla geldi gazeteye ruhun şad olsun değerli kardeşim.

           Biz arkadaşların olarak şu an gazetenin ve cemiyetin yeri olarak kullanıp bıraktığın mekanını, mirasına hatıralarına, anılarına Fikret Ünsal’ın değerlerini yaşatmak için yönetim olarak sahip çıkarak korumak için söz verdik rahat uyu usta.

           Sivasspor’a gelince evinde oynadığı karşılaşmalar dahil 6 haftadır galibiyet hasretine son bulmak için gittiği Başak şehir spor deplasmanında da beklenilen bir performans sergileyemedi ilk yarıda vasat bir futbol oynayarak izleyenlerin de şoke etkisi yarattı.

    Savunmada büyük hataların yaşandığı gibi hazırlık bölgesinde neredeyse çok ümit bağladığımız ayaklar durmuştu neredeyse ikinci yarıda Rıza hoca yaptığı değişikliklerle Sağ bek Erdoğanlar başlaması lazımdı Ahmet Oğuz her müsabakada bir hata yaparak gole neden oluyordu. Yapılan takviyeler takımda bir ateşleme oldu ama sonucu etkileyemedi.

     Genç sporcular gelecek için umut vermeye başladı tercih konusunda takdir hocanın elbette idman performansına göre son kadro şekillendiği için şunu bunu niye deme şansımız yok elindeki mevcut kadro ile bu Lig zor gideceğe benziyor arada mutlaka yıldız konumunda olan birkaç takviye yapılması lazım giren de aynı çıkan aynı değişen bir sonuç olmuyor çünkü.

      Sivas belediye spor sahasında Niğde Spor kaşsısında oynadığı futbolla gol şov yaptı geçtiğimiz hafta deplasmandan aldığı üç puanla Niğde spor karşısında da yüksek bir performansıyla izleyenlere bir mutluluk tablosu yaşatmıştır.

     Aldığı başarılarla tribünlere taraftar çekmeye devam eden Sivas belediye spor futbol oyununda da bir aksiyon sağladığını söylemem lazım gole hücuma dönük süratli çıkışları ile zirveye ortak olacağını göstermiştir.

       Sivas Belediyespor’un diğer başarılı takımı olan Büyük Bayanlar Hentbol liginin flaş takımları arasında yer alan kızlarımız sürpriz yapmaya devam ediyor.

       Geçtiğimiz cumartesi günü Taha Akgül kapalı spor salonunda Mardin Kızıltepesporu her iki yarıda attığı gollerle 42-34 yenerek ligde 9, puanla ligde ikinci sıradaki korumuş oldu Doğan hocam ve sporcularına başarılar diliyorum.

         Tüm takımlarımıza başarılar dilerim. Görüşmek dileğiyle efendim

  

    

 

 

     

  

  

  

  

 

 YAZARLAR