“SİVAS´IN ADAMI” OLMAK-1
Tarih: 16.11.2017 16:43:49 / 465okunma / 0yorum
Muhsin Kaya

 

Mücadele… Mücadele… Mücadele… Sonuna kadar…

Desteklememize, oy vermemize ve en kritik anlarda yanlarında olmamıza rağmen; PDY/FETÖ mücadelesi başta olmak üzere, her alanda karşımızdaki insanları destekleyen, bize ise düşmanca davranan zevat-ı muhterem, hangi kafanın adamı, hangi şehrin ileri gelenidir anlamakta zorluk çekiyoruz. Ben ta başından beri Ak Parti´yi destekleyen ve milletvekili aday adayı olan bir milli görüşçüyüm. Cumhurbaşkanımızın daima dik duruşunun yanında olduk, FETÖ´ye de aman vermedik. Başımıza gelenler ise ibretliktir. 15 Temmuz gecesi, sahipleri “Sakın sokağa çıkmayın!” mesajı veren ve kapatılan gazeteler, beklenmedik şekilde açılmış ve onları aklamak için her yol denenmiştir. Bizim Sivas Gazetesi´nin hak ettiğini almak için gösterdiği gayrete sırt dönenler de aynı kişilerdir. Arkamızdan kuyu kazanların bırakınız şehir maarifiyle ilgisini, zerre kadar adalet duygusuna sahip olduğunu düşünmüyorum.

Bir zamanlar bizim de milletvekillerimiz, bakanlarımız vardı. Ağabeydiler, candılar, kardeş gibiydiler… Tevfik Koraltan´dan, Ahmet Durakoğlu´na, Ekrem Kangala; Şakir Şeker´den, Musa Demirci´ye, Muhsin Yazıcıoğlu´ndan Azimet Köylüoğlu´na ve daha nicelerine kadar; yüksek bir “Şehir bilinci”ne, vefa duygusuna sahiptiler. Makamlarını herkese sonuna kadar açarlar, mağdurun yanında yer alırlardı. Parti farkı gözetmeksizin hastası olana el atar, yeri olmayanı konaklatır, evlerinde bile ağırlarlardı. Daha yakın gördüğümüz için Musa Demirci gibi ağabeylerimize yeri geldiğinde en ağır biçimde ağzımıza geleni söyler, eleştirirdik, “Of!” bile demezlerdi. Çünkü içimizden biriydiler, Sivaslıydılar, şehirliydiler; şehri de, insanımızı da bilirlerdi. Bugün de Sivas´ın milletvekili, bakanı vardır ama “Sivas´ın adamı” değillerdir; dar alanda kurdukları küçük çıkar grupları dışında kimseyle bağlantıları yoktur. Bizzat kendim randevu aldığım ve Ankara´ya gittiğim halde, sözünü tutmadıkları gibi; dönüp bir ufacık özür dahi dilemeyen milletvekillerimiz var. Sivas tarihinde, şehri tanımayan, şehir halkıyla ilgilenmeyen böylesi bir parlamenter kadrosu görülmemiştir. Ben, mazisi olan, bir mahalli gazetesi olan biri olarak bu muamele ile karşı karşıya kaldığıma göre, şehir halkından birinin dert anlatacak muhatap bulması mümkün değildir.

Bu günler elbette geçecektir ve önümüzdeki günler yeni şeylere gebedir. Herkes yaptığıyla ve yapmadığıyla anılacak, unutulmayacaktır. Değerli halkımıza şimdiden daha hayırlı bir gelecek dilerken; kamuoyunu şu an yaptığımızdan daha fazla bilgilendirmeye gayret edeceğiz. Düzelir diye beklediğimiz, sabırla sükût ettiğimiz günleri geride bıraktık.

Her şey Sivas ve Sivas Maarifi içindir.

 

Anahtar Kelimeler: SİVAS, ADAMI, OLMAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU (12 Mart 2018 - Pazartesi)
NUMUNE HASTANESİ ÜZERİNE (06 Mart 2018 - Salı)
AÇIK KONUŞUN, SEÇİK DÜŞSÜN (21 Şubat 2018 - Çarşamba)
HAVA NASIL ORALARDA? (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
TÜRKÜLERDEN VATAN ÇİZMEK (05 Ocak 2018 - Cuma)
“SİVAS´IN ADAMI” OLMAK-2 (19 Kasım 2017 - Pazar)
“ONUN TUVALETİ VAR ÖZEL Mİ ÖZEL” (17 Eylül 2017 - Pazar)
ÖNCE İFLAS ETTİR, SONRA DEVRET! (09 Eylül 2017 - Cumartesi)
OTUZUNCU YIL MÜNASEBETİYLE (05 Eylül 2017 - Salı)
FETÖ ZULMÜ NE ZAMAN BİTECEK? (14 Temmuz 2017 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed