Ebubekir Boyraz


Sivas Hata(y)ı 4 golle kesti

Sivas Hata(y)ı 4 golle kesti


DG SİVASSPOR - ATAKAŞ HATAYSPOR

Bu sezonun en iyi futbolunu oynayan Sivasspor’umuz Atakaş Hataysporu sahadan adeta sildi. 4-0’lık net bir skorla izleyenlere keyifli zevkli bir maç izletti. Sahamızda oynadığımız Karagümrük maçından sonra en rahat maçımız oldu diyebilirim. Hatayspor’a belki de hiç pozisyon ve şut imkanı vermedik. Ligin 13. Haftasında kalesinde 10 gol gören Hatayspor, sadece  bu maçta Sivasspor’dan 4 gol birden yedi. Daha farlı bitecek bir maçtı ama Sivasspor biraz da skora göre hareket etti diyebiliriz. 3. golün ardından zaten rahatlayan takımımız Hatayspor’un kırmızı kartla  bir kişi eksilmesiyle de daha da rahatlamış oldu. Bu arada özellikle Max Gradel etkili oyunuyla, yapmış olduğu 3 asistle ve kazandırdığı penaltıyla maça adeta damgasını vurdu. Yataberey’e attırdığı gollerle de kalitesini bir kez daha göstermiş oldu. Takım bir kişinin üzerine kurulu değil ama Max Gradel de iyi oynadığı zaman bizim kazanamayacağımız maç yok.

                Bulunduğumuz konum itibariyle alt sıralardan bir an önce kurtulmak için mutlak kazanmamız gereken önemli bir maçtı. Bu bilinçle sahaya çıktığımız Atakaş Hatayspor maçında hata yapmadık. Zira olası bir yenilgi ya da beraberlikte alt sıralardan kurtulmak hiç de kolay olmayacaktı. Hele ki yine bu hafta alt sıralardaki takımların da puan almaları işimizi baya zora sokacaktı ama iyi futbol oynayan Sivasspor’umuz bu haftayı kayıpsız geçerek biraz olsun rahat bir nefes aldı.

                Maçın ilk dakikalarından son dakikalarına kadar büyük bir üstünlükle oynayan takımımız bunu skora yansıttı. Oynadığı futbol ile gerçekten diğer haftalara dair ümit verdi. Gerçi çoğu hafta oynadığımız futbol ile zaman zaman vasatın üstüne çıkamayan takımımız, çok şanssız maçlar da kaybetti diyebiliriz. Son dakikalarda önde götürdüğümüz maçlardan beraberlikle ayrıldık ya da kaybettik. Bu maçlardan alacağımız puanlara şimdi daha çok üzüldük.

                Bu maçta cezalı olarak sahada yerini alamayan teknik direktörümüz Rıza ÇALIMBAY, dersine çok iyi çalışmış olacak ki sahaya sürdüğü ilk 11’den de anlaşılmış oldu. Sezon başından beri performansı istediğimiz seviyeye gelmeyen Hakan ARSLAN, Felix, Ahmet OĞUZ gibi oyuncuları yedek bırakarak, yerlerine  genç oyuncumuz Kerem Keskin , Samba Camara ve Fredrik Ulvestad ile başlaması, bu değişikliklerin yerinde olduğunu kanıtladı. Ayrıca Kerem Atakan Keskin’e haftalar sonra ilk 11’de şans veren Rıza Hoca’mıza da teşekkür etmek istiyorum. Yine de eksiklikleri bulunan genç oyuncularımızla kazanmak, gelecek için çok güzel bir galibiyet diye düşünüyorum.

                Önümüzde yine önemli maçlar var. Haftaya Alanya deplasmanı ve içeride Galatasaray maçlarını oynayacağız. Hatay maçı çıkış maçımız olur düşüncesiyle takımımıza başarılar diliyor, siz değerli Yiğodalar’a selametle kalın diyorum.                

               YAZARLAR