Ö. Emir Doğan


SIRTLAN SÜRÜLERİ GİBİ SALDIRIYORLAR


 

Bizler hiç bir şey olmamış gibi günün rutinlerine devamla maç analizi, dizi kritiği, mâlâyani, boğaz harbi v.s meşguliyetinde iken;  Pkk, Almanya, Israil, İran, İngiltere, Irak, ABD, Ermenistan, Rusya, Esed Suriyesi, DAİŞ, PYD gibi devlet ve taşeron örgütler ile fiili olarak savaşıyoruz. Bu savaş zaman zaman sınır içine taşınıyor, Suruç hatta Ankara bile patlatılarak aslında yüreklerimiz patlatılıyor.

 

Her ne kadar eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek kabilinden olsa da, stratejistlerin dağda ve doğuda istediğini alamayan PKK´nın ve arkasındaki tüm Müslüman Türkiye düşmanlarının bu işi metropollere taşıyacakları öngörüleri de böylece gerçekleşmiş oldu. Zaten KARAYILAN, Ankara saldırısından on gün kadar önce saldırıları büyük şehirlere taşıyacaklarını açıklamıştı. Bu beyana rağmen; bu saldırıyı başkasının sırtına sarmak isteyenler bu katliamın failleridir. Bu nedenle bu saldırıyı yapanların örgüt adının farklı olması hiçbir anlam ifade etmez. Terör örgütlerinin adının DAİŞ, PKK, PYD v.s olması farketmez. Önemli olan bu örgütlerin kurucusu ve koruyucusunun aynı kişiler olmasıdır. Bunlar, koyunlarında dinamitler ve ellerinde silahlarla, molotoflarla barış güvercini pozuna girip ?katil Erdoğan? diye bağıranlardır.

 

 Saldırıyı şu - bu örgütün yaptığını iddia ve ispat gayretleri yersizdir. Kuklayı değil, kuklacıyı bulmak ve vurmak anlamlıdır. Bu ülkede solcular vurulursa, amaç solu güçlendirmektir ve arkasında Rusya dâhil batı vardır. Sağcılar hedef alınırsa, amaç sağın güçlenmesidir arkasında İran ve görüntüsü Müslüman özü münafık taşeron örgütler vardır.
Ve bütün bunlar, kısaca adına ?çözüm süreci? denen, Milli Birlik ve Kardeşlik Sürecine rağmen yapılıyor. Düşünüyorum da; eğer reisi cumhurumuz çözüm sürecini daha önceden başlatmamış olsaydı, Suriye, Irak ve Iran, Kürt devletine toprak dahi vermişken ve garplıların büyük desteği ile PKK bağımsızlık sürecine alenen ve en güçlü şekilde girmişken nasıl olurda Kürt insanımızı, Kürt devleti isteğinden bigâne tutabilirdik ya da eğer bu süreç başlamamış olsaydı, bu sürece rağmen yaşadığımız saldırıların boyutu ve destekçileri bugün ne oranda olurdu acaba?

 

Ankara´nın değil bir meydanı, ülkemin her bir meydanı bombalansa bile geri adım atılmamalı artık. 1.Cihan Harbinden çok daha büyük bir saldırı altındayız. Oradaki devlet sayısı ve örgütlerin sayısı çok daha az idi. Amaç; yeniden Büyük Türkiye marşları söylemeye başlamış hükümeti-devleti bir daha bu konumlara gelmemek üzere siyasi sahneden silmektir. Bu anlayışa sahip olan hangi parti olursa olsun bunları yaşayacaktır. Türkiye´yi Irak- Suriye yapmak için bakalım daha ne katillikler yapacaklar.


Sağduyumuzu kaybetmeden, tevekkeltü alALLAH diyerek işe başlanmalı, seçim mitinglerini iptal ederek, çok da sokaklara çıkmadan sessizce seçime gidilmelidir. Seçim sonucuna göre Ak Parti iktidarı kaybederse, o zaman katiller, kendi istedikleri bir zamana kadar, terörü anında durduracaklardır. Aksi durumda da yeni hükümet bunları zaten durduracaktır. Asıl patlayan bomba, bu saldırının dâhi bazı bu ülke insanını bir araya getirememesidir.
Daha çok canımız yanacak ama sabır, sabır, sabır ve sebat. ALLAH yardımcımız olsun. Bizim iyi kulluğumuz hatırına olmasa da ceddimizin İslam´a hizmeti ve hürmetine...  

Ne oldu da 2010 yılından itibaren gizli ya da aşikâr böyle saldırılara maruz kalıyoruz, bu saldırıların şu beğenmediğimiz hükümet ile ilgisi nedir? Bu sorularının cevapları aynı zamanda saldırıların da sebepleri mahiyetindedir. Evet, bütün bunlar;

Şu beğenmediğiniz hükümeti devirmek için, 
Şu çözüm süreci ile hain ilan ettiğiniz hükümeti indirmek için, 
Şu 17-25 Aralık süreçleriyle hırsız ilan ettiğiniz hükümeti bitirmek için, 
Şu hâlâ çoktan anlamını yitiren BOB başkanlığı masallarıyla aşağıladığınız hükümeti yerle yeksan etmek için, 
Şu, "vatanı sattığına inandığınız hükümeti alaşağı etmek için,
Şu özelleştirme ve ekonomik politikalarıyla ülkeyi batırdı, acımızdan ölüyoruz dediğiniz hükümeti süründürmek için...

 

?Efendim zaten çözüm süreci yüzünden bütün bunlar? diyenleri de duymaz değilim. Bir görüştür, temellendirilir bizler de saygı duyarız. Lakin Dağlıca dağlarken, ülkenin başkenti patlatılırken, bu acılar bile bizi bir araya getiremiyorsa, bu ne aymazlıktır Ya RAB! Hâlâ, çözüm sürecinde PKK silah yığdı bunun müsebbibi hükümettir diyen diyene, söven sövene. Peki, bunlar silah yığarken, askere polise bırakın bunlar bu silahı depolasın emri mi verilmişti? Bu en başta polise askere hakarettir. Onları vatana ihanet ile suçlamaktır.
İddiaya göre; bu ülkede Hdpkk ya oy toplayan abilerin ablaların üfürdüğü "YAZICIOĞLU´nu TAYYIP öldürtdü" deli saçmamsına inanan kelli felli adamlar varmış. Siz Yalçın Topçu kadar mı bu davanın       içindesiniz,      Tuğrul  Türkeş            kadar   mı? 

Neredeyse tüm dünya sırtlan sürüleri gibi, çakallar gibi saldırıyor. İt, itliğini yapar yapmasına da size ne oluyor, saadetli kardeşim, ülkücü kardeşim, BBP´li kardeşim. Hâlâ var olduğunu duyduğum İrancı, dernekçi, vakıfçı, cemaatçi...  Dinini, eylemde değil de söylemde bile olsa, dünyasının önüne koyan kardeşlerim!.  Bu ne hırs,  kalbiniz de mi kurudu...

 

 Böyle bir ahvalde,  1 Kasım erken seçimleri de yaklaşıyor. Benden beklenilenin aksine, koalisyon mevzusuna dair, zaman zaman olumlu şeyler söyledim. Elbette muradım başka idi. Şimdi "YENI YETMELERE" koalisyon neymiş, 2000 öncesi neymiş gösteremeden tekrar seçime gidiyoruz. Hem de müstakbel iktidar namzedi partimizde, bir ittifak filan da olmadı. Öteki bir iki partide bir kaç puanlık kayıp var gibi... Bakalım, yine her şey biz yaşarken olacak ALLAH ömür verirse...

 

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde milletvekili adayları arasında kendisine yakın bulduğu aday adaylarını vekil adayı olarak listede göremeyenler yine memnun olmadılar. Herkes aşırı politize oldu ve vekilliğe kendini lâyık görmeye başladı. Bu ne menem iştir ki, "ne iş olsa yaparımcılar" vekillik de yaparım diyebiliyor. Demek ki yalnız öğretmenlik değil saygınlığını kaybeden meslek...

 

Ez cümle; bugünlerde Avrupa´nın dileği, kendileri yerine, canlarını çok sıkan URUSLAR ile Türkiye´nin savaşmasıdır. Büyük Türkiye hayali ve söylemi batıyı korkutmakta ve bu söylemi hayalde dahi bırakmamak için değişik operasyonlar yapmaktadırlar. Bu operasyonların başında da adları farklı ama işlevleri aynı olan örgütleri memleketimizin başına musallat etmek vardır. İçerideki gâvur artıkları ve medyaları da bu savaşın Don Kişot´udurlar. Bu günlerde yurtdışı operasyonlarında günde ortalama 100 devrim muhafızını kaybeden İran gibi devletler de bu işin aktörleridir. Bu ve benzeri nedenlerle de saldırılar artarak sürmektedir. Ankara da yapılan bu son hayvandan aşağı saldırının devletimiz tarafından yaptırıldığı şeklindeki söyleme inanacak ahmak yoktur? Hayatını kaybeden tüm canlarımıza rahmet ve mağfiret dilerim.

 

Mahalledeki tüm köpeklerin aynı anda havlaması asla tesadüf değildir.(Çin Atasözü)

Kimisi şansa, kimisi zamana bırakıyor, biz sana bırakıyoruz ALLAH´ım?

 YAZARLAR