Silahın patronu
Tarih: 14.8.2017 17:11:46 / 348okunma / 0yorum
Ergün Diler

Trump artık daha net konuşmaya başladı.
Televizyonlarda izliyorsunuz.
Kuzey Kore tiyatrosu için geri sayım başladı gibi… Dün Kuzey Kore konusuna girdim. Bugün biraz daha açalım ki filmin nasıl ilerleyeceği nasıl bir finalle biteceği konusunda fikrimiz olsun… Olayları olduğu gibi kabul etmeyin!
“NEDEN?” sorusunun cevabını bulmadan ikna olmayın! Kuzey Kore ne ekonomik olarak ne askeri olarak ne siyasi olarak ABD´nin rakibi değildir. O zaman ne olmaktadır? Plan nedir? Bizi ne beklemektedir?
Trump´ı getiren güç PENTAGON! Net!
Zaten artık bu “SIR” olmaktan çıktı! Peki PENTAGON NEDEN TRUMP´ı getirdi?
Bu sorunun cevabını bulmak için çaba harcarsak olayların gideceği istikameti daha rahat görürüz… Böyle ilerleyelim… Trump´ı getiren Pentagon! Tamam!
Ama Pentagon´un arkasında da DERİN AMERİKA olarak bilinen LOCKHEED MARTIN var! Aslında ülkenin tapusunu kendilerinde görenler bunlar… Gelirinin yüzde 80´ini Amerikan ordusundan sağlayan LOCKHEED MARTIN´in ortaklık yapısı, ABD´nin asıl sahipleri olarak biliniyor. Şimdi Lockheed Martin, Pentagon ve Trump´la birlikte Büyük Amerika´yı hayata geçirmek için yola çıktı!
Yapıp yapamayacaklarını göreceğiz… Ama yürüdükleri yol bu! Bu ittifak ve gidilen yol KUZEY KORE sorununu doğurdu! Kore savaşı, Lockheed Martin için çok önemli.
Bölgede yapılacak operasyonlar, şirketin dünya üzerindeki egemenliğini daha da artıracak.
Çünkü şirket, Ortadoğu ve Afrika´da planlarını hayata geçiremedi. Özellikle Obama´nın 8 yıl boyunca uyguladığı politikalar, Amerikan askerlerinin birçok bölgeden çekilmesi Lockheed Martin´e yapılan bir operasyondu.
Şimdi 8 yıllık durağan dönem bitti. Çok ciddi savaşlar gerekiyor. Lockheed Martin Kore savaşıyla birlikte dünya dengesini bozmaya kararlı. Çünkü İngiltere ve Çin, bu savaşta ABD´nin karşısında olacak.
Amerika Birleşik Devletleri de klasik CUMHURİYETÇİ söylemini hayata geçirecek ve “Ya bizimlesiniz ya da düşman" diyecek… Bu sloganı hatırlıyoruz değil mi! Bu slogan as-lında DÜNYANIN şekillenmesini sağlayacak.
Mesela SURİYE konuşuluyor ama LOCKHEED MARTIN ismi ortada yok.
YPG konuşuluyor, DEAŞ masaya yatırılıyor ama LOCKHEED MARTIN ortalarda yok!
Oysa oyun bu şirketin üzerinden kuruluyor.
Kurulmakta da… ABD´nin Suriye´de YPG´ye yardımlarının tümü Lockheed Martin tarafından yapılıyor. Arabistan başta olmak üzere tüm Körfez ülkeleriyle yapılan askeri anlaşmalar, Lockheed Martin´i büyütüyor.
Bunların hepsi bir bir gerçekleşen olaylar mı?
EVET! Adamlar gelip silah sattı mı? EVET!
Alanlar belli mi? Evet!
Devam… Lockheed Martin, 2020 yılında 10 Apple büyüklüğünde bir şirket olacak. Kasasındaki paranın ise 1 trilyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Bu ittifakın planı! Olur mu olmaz mı göreceğiz… Plan bu kadarla da sınırlı değil!
56 ülkede ofisi bulunan Lockheed Martin, Pentagon´un baskısıyla Rusya hariç BM üyesi tüm ülkelere silah satacak. Buna Çin de dahil.
Çünkü Çin, Lockheed Martin teknolojisine karşı bir sistem geliştirdi. Birçok ülkeyle de askeri anlaşmalar yaptı. ABD, şimdi o ülkelerin tümünü hedefe koydu.
Çin medyada yeteri kadar yer almıyor ama muazzam bir güç… YUMUŞAK darbelerle her yerde varlar! Ama göremiyoruz. Dostları ve kendi gelecekleri için inanılmaz hamleler yapıyorlar. Iskalıyoruz..
Çin, ABD´nin ARAP ÜLKELERİYLE birlikte KATAR´a karşı uyguladığı ambargodan en çok rahatsız olan ülkelerin başındaydı. Türkiye ve İngiltere´den sonra en çok kaygı duyan ve gereğini yapan ÇİN´di!
Görünmediler ama oradaydılar! Katar, Çin´e petrol ve doğalgaz satan bir ülke. ABD, bu operasyonla birlikte Katar´ın ihracatını da engellemeyi planlıyordu. Ancak şu ana kadar beklenen olmadı. Katar, ciddi şekilde ablukayı kırdı. Elbette bunda Türkiye ve İngiltere´nin verdiği etkin destek ile Çin´in perde gerisinde oynadığı rolün önemi büyüktü! Sonuçta KATAR ABD´ye meydan okudu ve kıskacı kaldırıp attı! Çok önemli bir hamleydi bu!
İşte bu ambargo kırılınca PENTAGON ve Lockheed Martin KUZEY KORE savaşını öne çekti! Doğalgaz ve petrol transferini engelleyemedikleri için savaş kararı aldılar!
Kuzey Kore savaşından en çok etkilenecek ülke Çin olacak. Kuzey Kore dahi Çin kadar etkilenmeyecek. Çünkü Kuzey Kore denilen ülkede aslında yaşam bile yok. Ülke halkı bitkisel hayatta yaşıyor. Savaşta da değişen bir şey olmaz.
Kuzey Kore´nin askeri sistemlerini geliştiren kişilerin birçoğu geçmişte Lockheed Martin çalışanıydı! Yani ortada çok büyük bir kurgu var. Kuzey Kore, çok büyük bir Hollywood keşfidir. Yaşamın olmadığı bir ülke ABD´ye askeri anlamda risk yaratabilir mi?
Olaya böyle baktığımızda çok önemli sorular peş peşe geliyor! Tabii cevap ortada!
KURGU! Daha önce ölen BİN LADİN törenle canlı yayında gömülmedi mi!
Neyse… Kuzey Kore, son 10 yıldır yeni nükleer denemeler yapıyor. ABD de izliyor. Neden? Havai´den Kuzey Kore´ye giden gizli Pentagon uçaklarının içinde kimler var? Hepsi bu kurgunun bir parçası.
ABD önce düşmanını yaratır sonra kendi geleceğini garanti altına alır. Libya, Irak, Afganistan yani DEAŞ, El Kaide, Taliban… Seri numaraları olmayan Lockheed Martin silahları kullanan bu örgütlerle, dünyaya şekil veren Pentagon... FİLM adı BU!
Ortada müthiş bir kurgu var. Filmin daha etkileyici olması için, birçok ülkenin de dahil olması şart. Örneğin, İpek Yolu´nun geçeceği 65 ülkenin içinde olduğu bir kurgu, Yeni Dünya Düzen demek. İşte burada yeni senaryoları hayata geçirmek isteyecekler!
Ama önce KUZEY KORE´de ne olduğunu görmemiz gerekecek. Vuracaklar mı?
Vuracaklarsa ne şekilde olacak bu? Bu önemli. Siyasetlerini kabul ettirmeleri için KORKU SALINMASI gerekiyor… Yapacaklar mı bilmiyorum. Ama vururlarsa herkese mesaj vereceklerdir. Özellikle 65 ülkeye… Şimdilik ilerliyorlar… Bakalım karşılarındaki ittifak nasıl cevap verecek!
Pentagon tek bir güç olarak belirlenen hedefe kilitlenmiş durumda. Karşısındaki asıl güç İngiltere, Rusya ve Çin! BU üç ülkenin ortak bir adım atması halinde Pentagon amacına ulaşamaz. Kesin ve net! Ancak Rusya ile İngiltere´nin bir arada olması pek muhtemel değil. Pentagon bunun farkında.
Rusya´ya dokunmadan Çin´i ve İngiltere´nin etkisini kırmak isteyecekler. Hiç kolay değil ama bunun için yürüyorlar… Rusya kartından emin oldukları için gemileri ÇİN kıyılarına kadar yolladılar!
ABD´nin Suriye´den çıktığını, çok suskun kaldığını düşünenler var. Kesinlikle hayır.
ABD, özel komutanlarıyla birlikte YPG üzerinde bölgede aktif olacak. Kimi zaman da DEAŞ üzerinden saldırılar düzenleyecek.
Örneğin, bölgedeki Türk, Rus veya İngiliz güvenlik birimlerinin bulunduğu bir bölgeye dü-zenlenen çok güçlü saldırılar nasıl bir sonuç doğurur?
Saldırının merkezinde yer alan ülkeler için nasıl sıkıntılar baş gösterir?
Örneğin Türk üssünün bulunduğu bölgeye büyük bir DEAŞ saldırısı veya Rus birliklerini bulunduğu bölgeye 100´ün üzerinde askerin ölümüyle sonuçlanan operasyon nasıl gelişmelere yol açar! Hedef ülkelerdeki iç dinamikleri harekete geçirir mi? Tepki büyür mü?
Ya da İngiltere´nin gizli olarak Suriye´ye gönderdiği 600 kişilik biriminin bulunduğu noktaya düzenlenecek bir saldırı? İngiltere Başbakanı May´in yargılanmasına neden olur mu! Hatta Kraliçe II. Elizabeth bile zor durumda kalır mı! Ve ilgili ülkelerin askerlerini oradan çekmesine yol açar mı?
İşte Pentagon ve Lockheed Martin bunlar üzerinde kafa yoruyor.
Elinin altında kiralık olarak kullandığı çok ÖRGÜT ve KİŞİ var. Bunları yapmak onlar için imkansız değil… Ama sonuçlarını değerlendiriyorlar… Ve ŞIKLARIN hiç birinde RUSYA´ya saldırı yok!
Zaten Rusya herkesin atladığı bir konu… Manşetlerde, demeçlerde Amerika ile Rusya karşı karşıya… Resmen mücadele içindeler. Savaşın eşiğindeler. Ama net olarak baktığınızda böyle bir kavga yok! Hiç yok. Mesela Pentagon SURİYE´de hedefine koyduğu ülkelere saldırsa kesinlikle Ruslar´a dokunmaz! AKTİF OLARAK SADECE İKİSİ YOLUNA DEVAM EDER! İKİ ÜLKENİN DE ONLARCA ÜSSÜ VAR! Ruslar´ın ABD´nin rakibi olduğunu ve bir kavganın içinde olduğunu düşünüyorsanız bakacağımız tek adres var! LONDRA! Ruslar Suriye´de ya da dünyanın her hangi bir noktasında ABD ile savaşıyorsa yanına İNGİLİZLER´i almak zorundadır. Durum böyle iken Moskova asla ve kat´a Londra´nın kapısını çalmıyor! GARİP DEĞİL Mİ! Tek başına yenemeyeceğin bir DÜŞMAN için ittifak ararsın! Ama böyle bir çaba yok. Hiç hem de… Rusya gelenek olarak çok büyük devlettir.
Söylenmiyor ama PUTİN ve arkasındaki DEVLET GÜCÜ ABD´nin tasfiye edileceği bir dünya istemiyor. İNGİLİZLERLE BAŞBAŞA kalacakları bir dünyadan korkuyorlar. Bunun için de ABD ile kavga eder gibi görünüp birlikte yürüyorlar!
EN azından etrafımızda olan bu! Mesela ikisi de YPG için TERÖR vurgusu yapmıyor!
Özenle kaçınıyorlar bundan!
Eğer ABD Kuzey Kore´de silah kullanırsa ABD ile RUSYA´nın hızla yan yana gelmesi hiç kimseyi şaşırtmamalı… Şimdilik düğüm KUZEY KORE! Bakalım kapıyı çalacaklar mı yoksa havaya mı uçuracaklar… Sonrasını an-lamak daha kolay… Film tam da yazılan senaryodaki gibi tıkır tıkır işliyor… Bir gözünüzle Washington´a diğer gözünüzle Moskova´ya bakın! KUZEY KORE bu testi yapmamız için fırsat… Gerisini sonra değerlendiririz….

Anahtar Kelimeler: Silahın, patronu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Derin gırtlak!. (28 Ocak 2018 - Pazar)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Kanlı yol (04 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Pentagon beşgeni (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Alman savaşı (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Baronlar rahatsız. (10 Şubat 2017 - Cuma)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Derviş´in fikri (26 Ocak 2017 - Perşembe)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
İsmail Dursun
İsmail Dursun
"Büyük Başkan Tezahüratı"
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
İstanbul´u düşünüyorlar, gözleri açık
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Son güzel kelimeler
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Yatırımsız kredi büyümesi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Mütesettir Anıtkabir!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat aziz eder yüceltir
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Unutulan asker düğünleri
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Çakmak Taşındaki Ümit
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
LEGO VE DİJİTAL RUHLAR DÜNYASI
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
´´Kişisel gelişim ´´
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Ne yapmalı?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Devlet aklı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ahlak merkezli dindarlıktan nerelere?
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ