İsmail Dursun


Salonların ve Tribünlerin Heyecanı!

Salonların ve Tribünlerin Heyecanı!


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

Salonların ve Tribünlerin Heyecanı!

 

Merhaba sevgili spor sevenler ve okuyucu dostlarım sizlerin de gazete ve televizyon ekranlarından takip ettiğiniz üzere bölgemizde ve Ülkemizdeki spor faaliyetlerinin kısmen de başlayacak olması sizler üzerinde bir heyecan bir mutluluk tablosu oluşturduğunu yakın çevremizden ve ekranlara yansıdığı şekliyle tanık oluyoruz.

Bu heyecan spor sevenlerin gündemine oturmuş durumda sabırsızlıkla spor salonların ve stattaki tribünlerin ne zaman asıl sahiplerini karşılayacak günleri bekliyorlar.

Elbetteki bu heyecanı sizinle birlikte bende yaşıyor olacağım fakat bu toplumun korkulu ve endişeli bekleyişi ne sebep olan bir virüs belası da tüm kurumları ve halk katmanlarını etkilediği gibi spor sahalarını da zaman zaman etkilemiştir.

Buda sahadaki müsabakadaki yarışan sporcuları performanslarını etkilediğini geçtiğimiz sezon içerisinde bunları yaşayınca bazı süper lig kulüpleri arzuladıkları yere gelemediler

Sivasspor her türlü olumsuzluklara rağmen beklenilenin üstün de bir başarı sağlayarak UEFA Avrupa Ligi’ne devam eden takımlardan biri olmuştur.

2020-2021 Futbol sezonunda parola “ligde, kupada ve UEFA da” başarılı olarak ülke futboluna katkıda bulunmaktır amacı elbette, alt yapıda 14 antrenörle yüzlerce sporcuya eğitim veren Demir Grup Sivasspor şu ana kadar 4-5 transfer yaptı bunların devam edeceğini açıklayan Rıza Çalımbay, “Hedefimiz belli stratejimiz belirledik kadromuzu ona göre yapılandırıyoruz.” dedi.

Bugün İstanbul’da oynayacakları dörtlü turnuvada takımın oyun şeklini erkende olsa izleme olanağı bulacağız şunu vurgulamak lazım ki kamp çalışmaları öncesi transfer çalışması yaparak gidiliyor olması farklı bir gelecek başarının öncüsü olacağına inananlardan biriyim tatbikî burada mevcut olanakların durumunu da bilmek lazım.

Diğer takımlarımızın dan 2. profesyonel ligdeki temsilcimiz olan Belediye spor da tüm hızıyla müsabakalara hazırlanıyorlar onlarda bu heyecanı yaşayarak gün saymaya başladılar tüm branşlarda büyük bir katılımla çalışmalarına devam ediyorlar.

Bölgesel Amatör Lig’deki takımlarımızdan Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Görler ise, “Planlama yapıyoruz nasıl bir çalışma ve başarı elde edebiliriz şekliyle Rektörümüz ve yönetici arkadaşlarımızla bunu tartışıp bunu spor kamuoyuna paylaşırız.” dedi.

BAL’daki diğer takımımız A.Gazi Spor Kulübü Başkanı Muzaffer Işıklar ise, “Biz lige tüm birimlerimizle taraftarlarımızla o günün heyecanını coşkusunu yaşamak için çalışmalarımıza başladık.” dedi.

Bunun ötesinde müsabakalara sınırlı sayıda taraftar alınacağı açıklandı stada ve salona girerken nasıl bir uygulama yapılacak tribünlerde salonlarda yerleştirme ve kontrol denetim konusunda birçok taraftar endişeli bir şekilde beklemektedir.

 

Sadece ateş ölçülerek mi alınacak bana göre karşılaşmalara gidecek olanlar ara ara test uygulaması yapılsa çok da yerinde olur ama o yapılabilir mi oda tartışılır.

Öte yandan aynı heyecanı yaşayan kesim de Amatör spor teşekküllerinin yönetici ve sporcular onların velileri antrenörleri ve hakemlerimiz var değil mi?

BAL liginin Ekim ayı gibi başlayacağı tahmin ediliyor fakat Amatör liglerin henüz ne zaman başlayacağı tarihi belli değil, kimi çevreler’’ başlatılmaya bilir şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar ama’’  bana göre başlatılması lazım çünkü profesyonel karşılaşmalar kontrolün zor olmasına rağmen başlıyorsa riskin az olduğu amatör liglerin başlamaması normal değildir.

Öyle umuyorum ki bu heyecan var olan potansiyelin coşkusunu daha da artırarak büyütür Rabbim bu virüs belasının bir an önce bizim üzerimizden def eder de insanlarımız rahat bir yaşama kavuşmuş olur.

2020-2021 Futbol sezonunda büyük bir başarı ivmesi yakalayan diğer sporun taban birliklerinden biri olan Futbol camiasının İl Hakem Kurulu dur.

İl Futbol Hakem Kurulu Başkanı Barış Yüksektepe öncülüğünde önümüzdeki spor sezonu içinde teorik ve pratik çalışmaları sonuncunda iyi bir deneme sınavları sonucunda Merkez Hakem Kurulunun açıklamalarına göre çok sayıda hakemin ve gözlemcinin klasman da görev almasında büyük katkıları olmuştur.

İl hakemlerimizde bu heyecanı yaşayacaklardır inşallah müsabakalar sorunsuz sağlıklı bir şekilde başlar, bizlerde onlara katkılarımızla ve desteklerimizi hissettirmeye çalışırız.  Bölge olarak bu konuda çok duyarlı yurttaşlarımızın ve yöneticilerimizin olduğu bir yörede yaşıyoruz.

Türkiye Milli Futbol takımız Macaristan Millî takımı ile 3 Eylül 2020 de ilimizde ulusal düzeyde bir karşılaşma yapacağız buda seyircisi olacak dolaysıyla umarım bu karşılaşmadan galibiyetle çıkacağız başaracağımıza inanıyorum.

Tüm takımlarımız, sporcularımıza, antrenörlerimi ze siz velilerimize ve izleyenlerimize başarılar ve sağlıklı Aydınlık yarınlar dilerim.

Görüşmek dileğiyle efendim.

Kurallara Uyalım Uymayanları Uyaralım.