Pentagon beşgeni
Tarih: 6.7.2017 16:54:52 / 367okunma / 0yorum
Ergün Diler

İÇİNDEN geçtiğimiz zaman diliminde olup bitenlerin pek çoğundan haberimiz yok. Zaten alışkanlıklarımız ve defanslarımız gerçekle buluşmamızın önündeki en büyük engel. Bu aslında en büyük sorundur. Hislerimizi bırakıp olayların peşinden koşmamız gerekir. Kimin kimle kavga ettiğini bilmeden bir adım atamazsınız.
Atan da düşer! İç siyasette bunun gölgesini görmek mümkün! Meral Hanım ve arkadaşları MHP ile gidilemeyeceğini gördü. Yeni bir parti için yola çıkılacak. Peki TÜRKİYE´DE MİLLİYETÇİLER ARASINDA NASIL BİR FARK VAR Kİ YENİ BİR OLUŞUM GEREKİYOR?
Herkes ülkesini sevdiğine göre bu ihtiyaç neyin nesi! Doğru soru bu! Bunu anlarsak olayları ve insanları çözeriz.
Yeni MİLLİYETÇİ partinin olması gerekiyor. Çünkü Devlet Bey ve MHP, ABD karşıtı bir tavır içindedir.
ABD´nin Türkiye ve bölgede izlediği politikayı onaylamaz. Ama ABD´nin küresel bir güç olarak MİLLİYETÇİLER üzerinde bir etkisinin olması gerekmektedir. Bu da yeni parti ile mümkün olacaktır. Hatta Kemal Bey´in performansı da aynı merkez için yeterli değildir. Kemal Bey de önümüzdeki dönemde CHP´nin başında olmayabilir! Olmaması için baskı görebilir... Çünkü Washington BAŞKANLIK sistemine gidilirken el ele yürüyeceği isim ister. BAŞKANLIK gelmeden ABD siyasetle içeride mevzi kazanmak isteyecektir...
İşaretler fazlasıyla vardır! Sürprizler de olacaktır...
İçerisi bunlara gebe iken dışarıda durum neydi peki?
İşte burasını iyi analiz etmek gerekiyor... Çünkü burada yaşayanlar olarak her olaya kendi mahallemizden bakıyoruz. Oysa durum hiç de öyle değil. Bakın tarihler 2016´yı gösterirken PENTAGON çok ama çok önemli bir plan hazırladı. Sıradan bir şey değil! Ciddi bir hazırlık! TÜRKİYE, İRAN, KATAR, UKRAYNA ve İNGİLTERE´ye vurulacaktı! Pentagon bu planı en ince ayrıntılarına kadar çalıştı. Ancak planın önündeki engel BAŞKAN OBAMA´nın kendisiydi...
Hatta karşı operasyonları başlatan da oydu! Oradaki Trump- Obama kavgasının nedeni bu yani!
15 Temmuz DARBE GİRİŞİMİNİN gerçeklerini 10 yıl sonra okuruz!
NATO´da askerler genel olarak ikiye ayrılır. Birinci sınıf sonuna kadar PENTAGON´a bağlı isimlerden meydana gelir. Diğer grup ise NATO´daki üst sınıftan emir alıp Pentagon´a mesafeli duranlardır! 15 Temmuz bu iki sınıfın kavgasıydı! Arada öyle şeyler yaşandı ki film olur! İleride bunları yazarız... Pentagon hedeflediği ülkelere tek tek vuracaktı. 15 Temmuz buydu! Olmadı. Planlar tutmadı.
Büyük planın işlemesi de TRUMP´ın gelişine bağlıydı. Pentagon ne yaptı etti Trump´ı getirdi...
Trump´ın getiriliş amaçlarından biri, belki de en büyüğü saydığım 5 ülkeye operasyondu! Yani Trump İngiltere, Türkiye, Katar, İran ve Ukrayna´ya operasyon emrini vermek için getirildi. Plan bir yıl gecikmeli olarak devreye sokuluyordu.
Gerçeği bilmiyoruz! OBAMA döneminde silah sevkiyatı yapılsa da YPG´ye büyük oranda giden bir şey yoktu. Obama, Pentagon´a rağmen engelliyordu. İstenilen düzeyde yardımın önünü kesiyordu... Bu da ABD´de birilerinin canını fena halde sıkıyordu. Trump´ın gelişiyle birlikte bütün dengeler bozuldu.
Resmi açıklamalarda 100 TIR SİLAH YOLLANDI denilse de gerçek bunun çok ama çok ötesindeydi.
900 TIR dolusu silah YPG´ye verilmişti. Obama döneminde etkisi olmayan silahlar verilirken, şimdi gönderilenler ise tamamen dengeleri bozacak cinstendi... Herkes biliyor ki bu silahlar YPG´ye "DEAŞ´a karşı kullansın" diye verilmiyordu. Silahları verenler planı yapanlar dünya üzerindeki kilit ülke olan TÜRKİYE´yi YPG ile yola getirmek isteyecekti.
Ve giden çok önemli silahlar SIR gibi saklanıyordu! ABD kesin ve net olarak YPG üzerinden Türkiye´ye saldıracaktı... Pentagon´un planına göre Türk askeri ile YPG savaşacak!
Zaten TÜRK ASKERİNİN FIRAT KALKANI ile gösterdiği üstün başarı Pentagon´u çıldırttı! Bu nedenle bu çatışmanın geleceği artık net! Kullanılan ne kadar unsur varsa hepsi YPG üniformasıyla karşımıza çıkacak... Aylardır ABD´li çok üst düzey komutanlar orada sahada! Kendi kurdukları DEAŞ´la savaşmak için değil! Türk askerinin önünü kesmek ve bölgedeki gücümüzü biçmek için!
Bu nedenle PENTAGON 4 cephede Türkiye´yi sıkıştırmak için plan yapmış durumda... Türkiye´nin Suriye´de yaptığı başarılı operasyonlardan sonra PENTAGON çok tedirgin oldu.
Korkuları da büyüdü!
Bu planın parçalarından biri de KATAR´dı! Katar küçük ama çok etkili bir ülkeydi. Hem DOLAR´a karşı hareket yapıyor hem de ABD´nin en büyük rakibi İngiltereÇin eksenine yeşil ışık yakıyordu...
CIA 2016´daki raporunda Katar´daki üniversitelerin, kurumların ve özel noktaların tamamen KRALİÇE´nin kontrolünde olduğunu tespit etti. Oysa kendi güçlerine inanıyorlardı. Bardağı taşıran damla bu oldu. Ama Obama engelledi ve operasyon bir yıl gecikti... Katar´ın üzerine yürümek için de GERÇEĞİN çarpıtılması gerekiyordu.
Öyle de yapıldı. Bir yıl sonra gelen operasyonla KATAR HAMAS ve TALİBAN´a destek vermekle suçlandı.
Terörün arkasında olmakla itham edildi. Suçlandı ama işin aslı hiç de öyle değildi...
Denklem böyle kurulurken ortaya CIA eski BAŞKANI David Petraeus çıktı... Pentagon´un planının tersine sözler söyledi. Herkesi şaşırttı!
Petraeus "Taliban ve Hamas´ın Katar´da olmasını biz rica ettik.
Hatta bu konuda önceleri Katar´ın bir defansını gördük. Baskılar sonucu Katar, Hamas ve Taliban´ı ülkelerine kabul etti. Şimdi Katar´ı teröre destek veren ülke olarak gösteriyoruz" dedi.
Bu beklenmeyen bir çıkıştı. Pentagon´un planının sekteye uğramasına neden olacak bu açıklama, İngiltere´nin gücü ile yapıldı. Petraeus, Pentagon´da görev yapsa da asla Trump´ı Beyaz Saray´a gönderen gücün adamı olmadı. CIA Başkanı olarak Pentagon´a rağmen görevini yaptı! Görevdeyken de şimdi de bu duruşu değişmedi. Petraeus etrafında ABD´deki kavgayı anlamak mümkündü! Katar operasyonu hem Türkiye´ye hem de İngiltere´ye karşı yapılan bir hamleydi. Pentagon, Katar´ın küçük bir ülke olarak görünmesini asla kabul etmez. Petraeus´un açıklamaları oyunu bozsa da Pentagon´u daha da agresif yapacak.
ABD´nin Arabistan´daki askerleri, şu anda Katar´ı işgal edebilecek planlar üzerinde çalışıyor. Şaka değil!
Katar´ı işgal edecek ülke Arabistan gibi görünecek. Ancak merkezinde elbette ABD yer alacak. Hatta ABD, Arabistan´ı işgal ettiği için kınayacak.
Katar´ın işgal edilmesi, hem Türkiye´yi hem de İngiltere´yi zor durumda bırakacak. Türkiye, Arabistan merkezli bir işgal girişimini fark ettiği için bölgeye asker yığınağı yapmaya başladı. Hiçbir şey tesadüf değil anlayacağınız...
Arabistan´ın Katar´ı işgal etmesiyle birlikte, ülkede bulunan Amerikan askerleri barış gücü görüntüsü verecek.
Katar´ın işgali bir bakıma ABD´nin de kurtuluşu olacak. Katar´ın parasal gücü, BM üyesi 180 ülkeden daha fazla! Bunu ABD de biliyor, İngiltere de... O nedenle ABD ve İngiltere´nin savaşı Katar üzerinden olacak. Türkiye´nin ülke dışındaki üslerinin kapatılması için de büyük bir plan var.
Bu üslerin kapatılması için bir gizli muhalefet oluşturuldu. Türkiye´nin aktif olmasının engellenmesi için bu muhalif grup, yakında sahne alacak.
Sadece Katar´daki değil Somali ve Azerbaycan´daki eğitim birliklerinin de Türkiye´ye geri dönmesi için eylemler yapacak. Bunun zemini aranmakta!
Ukrayna ve İran´a operasyon ise kimsenin tahmin edemeyeceği bir anda gerçekleşecek. Bu iki operasyonla birlikte Pentagon Beşgen´i (Türkiye, İngiltere, Katar, İran ve Ukrayna) tamamlanacak. Amaçları bu! Yapabilirler mi? Başarabilirler mi? BİLMİYORUM! Hiç ama hiç kolay değil. Dünya eski dünya değil.
ABD´de sanıldığı kadar finansal olarak güçlü değil. BORÇ İÇİNDE!
Ama yanına aldığı PARA VEREN DOSTLARI var! Silahları var!
Tahrip gücü yüksek ordusu var.
Bütün bunlar sınırları değiştirmek için yeter mi! Sanmam! Bölgenin ve yeni dünya düzeninin kendi iklimi buna izin vermez. Ama sınırlı da olsa deneyecekleri adımlar var. BEŞGEN hiç kolay değil ama Türkiye konusunda ısrar edecekleri aşikar!
YPG´ye silah yağdırarak bunu açıkça gösteriyorlar... Pentagon Türkiye ve Katar´a karşı kalkıştığı operasyonlarda başarılı olursa dünyanın dengesi temelden bozulur. Bizim önemimizi bilenler var! Yalnız değiliz... Ama ABD açıktan atacağı her adımla Washington´u sadece buradan değil bölgeden de tamamen siler! Umarım bunu düşünüyorlardır... Türkiye kolay lokma değil... Öyle olsa kaç kez biçmişlerdi!
Ama yine de huylu huyundan vazgeçmez! Geçmeyecek!.

Anahtar Kelimeler: Pentagon, beşgeni
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Derin gırtlak!. (28 Ocak 2018 - Pazar)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Kanlı yol (04 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
Silahın patronu (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Alman savaşı (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Baronlar rahatsız. (10 Şubat 2017 - Cuma)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Derviş´in fikri (26 Ocak 2017 - Perşembe)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
İsmail Dursun
İsmail Dursun
"Büyük Başkan Tezahüratı"
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
İstanbul´u düşünüyorlar, gözleri açık
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Son güzel kelimeler
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Yatırımsız kredi büyümesi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Mütesettir Anıtkabir!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat aziz eder yüceltir
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Unutulan asker düğünleri
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Çakmak Taşındaki Ümit
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
LEGO VE DİJİTAL RUHLAR DÜNYASI
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
´´Kişisel gelişim ´´
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Ne yapmalı?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Devlet aklı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ahlak merkezli dindarlıktan nerelere?
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ