OTUZUNCU YIL MÜNASEBETİYLE
Tarih: 5.9.2017 16:19:52 / 388okunma / 0yorum
Muhsin Kaya

Otuz yılı tamamlayan bir gazetenin sahibi olmanın değil; vizyon ve duruş sahibi bir gazete ile şehrimin ve ülkemin yayın hayatına katkıda bulunduğum için bahtiyarım. Gazeteden para kazanılır ama para için gazete çıkarılmaz. Bugüne kadar Bizim Sivas Gazetesi´nin bana mali açıdan kazandırdığı bir şey olmadı. Başından bugüne kadar belirli sayıda insanın geçimine katkıda bulunacak düzeyde bir işyeri sahibi olmanın hazzı ise maddi açıdan ölçülemez.

Bugünün insanı, kazandırmayan bir işe sıkı sıkıya sarılmanın altında başka niyetler arar. Şahsım ve gazetemiz hakkında da olmadık sözler ortaya atıldı; anlaşılmaz derecede hasımane tavırlar takınanlar oldu. Derdimizi anlayacağını umduğum insanlar, başka ve ucuz siyasi hesaplarla dönüp bir kez bile ilgilenmediler. Bu beni de, mesai arkadaşlarımı da yıldırmadı ama şehrimizin ricalinin lakaytlığını ve bizim gibilerin çaresizliğini ve yalnızlığını açık bir biçimde sergilemiştir.

2012 sonrasında ise PDY/FETÖ ile inanarak ve sonuna kadar mücadele ettik ve bu esnada hakkımızda düzenlenen sahte evrakla Basın İlan Kurumu il müdürü tarafından engellenmek istendik. İspat ettiğimiz halde bu konu genel müdürlük tarafından düzeltilmemiştir. Bütün bunlara rağmen yolumuza devam etmekteyiz. PDY/FETÖ ile mücadele edenlere sahip çıkılmadığını, tersine cezalandırıldığını da gördük. Hayatı PDY ile paslaşarak ve uzlaşarak geçen bir takım bürokrat ve ileri gelenlerin, Bizim Sivas Gazetesi gibi artık bir şehir değeri haline gelen bir kuruluşa karşı takındıkları tavır elbette unutulmayacaktır.

“Mahalli Basın” veya “Anadolu Basını” diyerek ihmal edilen ve merkez medyanın fikirsiz ve davasız yayın kuruluşlarına nazaran, bir vizyon ve dava sahibi olan Bizim Sivas´ın, yakın gelecekte altının çizileceğini ummaktayım. Davamız milletimizin varlığı ve devletimizin bakasıdır, yayın çizgimizde tek bir an bile asla taviz vermedik. Şehrimiz konusunda da azami gayreti gösterdik ve zaman zaman yardımcı olduk ve zaman zaman da ikaz görevini yerine getrdik.

Otuz yıl önce bir 4 Eylül günü yayına başlayan gazetemiz, yanlış olduğunu düşündüğümüz bir takım uygulamalardan dolayı üç yıla yakındır, ilan hakkından mahrum olarak çıkmaktadır. İlana tekrar müracaatımızın süresi dolmuştur ve bugünlerde yeniden ilan hakkına kavuşacağımızı umuyorum. Yeni bir PDY tezgahına gelmeyi de asla istemiyoruz, buradan ilgili kurumumuza ve şehrimizin yetkili kuruluş ve kişilerine durumu arz etmiş oldum.

Ömrümün yarısı Bizim Sivas ile geçti; çok şey yaşadık ve neler yaşayacağımızı da Allah bilir. Hâlâ il gün heyecanıyla gazeteciliği sürdürme azmini, mürekkep kokusuna sevdalı olanlar bilir. Otuzuncu yılımız vesilesiyle bugüne kadar emeği geçen bütün yazarlara ve çalışanlarımıza, için için takip eden ve destek veren Sivas halkına teşekkür ve saygılarımı sunarım.

 

Anahtar Kelimeler: OTUZUNCU, MÜNASEBETİYLE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU (12 Mart 2018 - Pazartesi)
NUMUNE HASTANESİ ÜZERİNE (06 Mart 2018 - Salı)
AÇIK KONUŞUN, SEÇİK DÜŞSÜN (21 Şubat 2018 - Çarşamba)
HAVA NASIL ORALARDA? (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
TÜRKÜLERDEN VATAN ÇİZMEK (05 Ocak 2018 - Cuma)
“SİVAS´IN ADAMI” OLMAK-2 (19 Kasım 2017 - Pazar)
“SİVAS´IN ADAMI” OLMAK-1 (16 Kasım 2017 - Perşembe)
“ONUN TUVALETİ VAR ÖZEL Mİ ÖZEL” (17 Eylül 2017 - Pazar)
ÖNCE İFLAS ETTİR, SONRA DEVRET! (09 Eylül 2017 - Cumartesi)
FETÖ ZULMÜ NE ZAMAN BİTECEK? (14 Temmuz 2017 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?

Hz. Muhammed