İsmail Dursun


Muhteşemdin Sivasspor Sıra Galatasaray’da

Muhteşemdin Sivasspor Sıra Galatasaray’da


Merhaba Dostlar yaşadığımız böylesi acı günlerde bir makale yazmak için klavye başında olmak ne kadar hüzün veriyor insana değil mi?
Şehitlerimize Allah rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.  Yapılan bu emperyalist saldırının son bulması ve gereken derslerin verilmesi anlamında Mehmetçiklerimiz güvenlik güçlerimiz ve tüm birimlerimiz can siper hane bu katillere gereken cevabı verdi vermeye devam ediyor.
Atatürk Cumhuriyetinin birer yurttaşları olarak, Ülkemizde yaşayan tüm insanlarla birlikte Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzun mesajını her alanda veriyoruz vermeye devam edeceğiz.
Ankaragücü- Demir Grup Sivasspor karşılaşması öncesinde şehitlerimizin simleri tek tek müsabaka öncesi okunurken binlerce vatandaşımız  hep birlikte buradayız diyerek  büyük bir saygı gösterisinden bulunmuşlardır sizlere bravo .
Demir grup Sivasspor kümede kalma mücadelesi veren Ankaragücü spor karşılaşmasına binlerce taraftarı ile galip gelmek ve zirveden kopmamak adına puanlar almak için sahaya çıktı.
 Ankaragücü takımı ise ligde kümeden kalmak ve galip gelerek bu müsabakanın bir çıkış noktası olacağını belirtmişlerdi müsabaka öncesi ne gelecek olursak Sivas spor Erdoğan Yeşilyurt hariç ideal on biri ile Ankaragücü karşısına çıktı.
Sivasspor ilk yarıda sol koridoru kapatarak Fernando ve Mert Hakanla gol bölgelerinde tehlike yaratmaya başladı. Ankaragücü ise buna karşılık ilk aldığı toplarda baskı kurmaya başladı hatta rakip kalede pozisyon da buldu fakat Kaleci samassa buna olanak vermedi.
Ankaragücü ise ilk yarıda Saba ve Rodricues ile gole yakın olmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar.36.dakikada Stanojeviç ikinci sarı karttan atılınca oyundaki denge değişeceğini tahmin etmiştim. İki takımın mücadelesi ilk yarıda gol getirmeyince devre golsüz sonuçlanmış oldu.
İkinci yarıya rakibinin eksik kalmasını fırsat bulan Sivas spor Ankara takımının orta alanda hamle yapmasından sonra on onbaşı dakika baskı alan Sivas spor da Teknik Direktör Rıza Çalımbay hoca da hamle yaparak Emre’nin yerine Yasin’i Fatih Aksoy’un yerine ise Clodemir oyun daki dengenin Sivas spor lehine değiştiğini gördüm. 
Ekran başında birlikte olduğum dostlarımdan eski Sivas sporlu Sebahattin Sev gel, Reşit Harun Hoca ve Eski Kulp başkanlarımızdan Kemalettin Dursun’la bir birimize baka kaldık nedir bu baskı diye 
Rıza Çalımbay hocanın yerinde ve zamanındaki değişiklikleri sonucu sahadaki dengeler tamamen değişerek Sivas spor lehine dönmeye başlayınca gülen yüzleri görmek ne kadar güzel değil mi?
      Nitekim 67.dakikada HAKAN Aslan’ın şutu döndü Caner’in önüne ortasında Hakan Aslan kale sahasında gole çevirdi 0-1  72. Dakikada Rakipten aldığı topla ceza alanına giren sahanın yıldızlarından olan Mert Hakan’a yapılan müdahaleyi hakem penaltı olarak cezalandırılması sonucunda Mert Hakan Kullandı kaleciden dönen topu tekrar kaleye gönderdi skor 0-2 oldu. 
       Müsabakada atılan penaltıdan sonra buda müsabakanın kırılma noktası olunca Ankaragücü takımında yorulmalar ve pas hataları gelişmeye başlayınca eksik takıma karşı ataklarını dahada arttıran Sivas sporpozisyon üstüne pozisyonyaratmaya başladı.
Müsabakanın 90+1 de Sahanın yıldızı Fernandonun şutu direkten dönünce Yatabare aynı güzellikle topu ağlara göndererek üç gol ve üç puanın sahibi Demir grup Sivas spor oldu.
Müsabaka öncesi açıklamalarda bulunan Rıza Çalımbay hoca’’İlk yarıda iyi oynadık ancak skora ve sahaya bunu yansıtamadık rakip on kişi kaldıktan sonra büyük bir avantaj sağladık ikinci yarıda daha fazla gol pozisyonuna girerek skoru lehimize çevirdik. Takımımdan çok memnunum Galatasaray müsabakası bizim için çok önemli zirvede kalmamız için bu müsabakadan da galibiyetle ayrılmak istiyoruz’ ’dedi
Evinde oynadığı Alanya spor galibiyetinden sonra çıkışa geçen Sivassporr Ankaragücü karşısında taraftarlarına büyük bir güven vererek Galatasaray spor karşılaşma öncesi 4 Eylül stadyumunun daha fazla izleyiciyi ağırlayacağını tahmin ediyorum.
Değerli dostlar önümüzdeki Pazar günü saat, 19.00 da oynanacak olan süper ligin bir final müsabakası olacak Demir grup Sivas spor-Galatasaray spor karşılaşması için 4 eylül stadyumunu doldurmanızı umut ediyorum.
Görüşmek dileğiyle efendim


 YAZARLAR