Kanlı yol
Tarih: 4.9.2017 14:07:42 / 487okunma / 0yorum
Ergün Diler

Karmakarışık sorunlar çözüm beklerken güçler sahada savaşırken belli ülkeler belli nedenlerle öne çıkıyor. Yakında çok şey değişecek. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak... Dünyayı değiştiren isimlerden biri TESLA´nın CEO´su Elon Musk! SpaceX, Tesla Motors ile PayPal´ın kurucusu olan Musk, Kanada´da Kraliçe´nin üniversitesinde okudu, ardından Pensilvanya Üniversitesi´ne davet edildi ve eğitimini orada tamamladı. Musk´ın otomobillerle ilgili hayali vardı. Ancak kimse kendisini dinlemiyor, dinleyen de anlamıyordu.
Şimdi gelinen nokta ise çok kritik!
Mercedes, BMW, Opel gibi dünyaca ünlü markaların son yılları... Daha doğrusu dünyadaki otomotiv markalarının son dönemi, son yılları...
TESLA sadece elektrikli aracın babası değil. Aynı zamanda sürücüsüz araç devrini getirecek bir marka. Bunun üzerinde yıllardır çalışılıyor. Musk gece gündüz bu işle uğraştı. Rakipleri "Sürücüsüz araç için yollar uygun değil" dedi. Ancak o bu yollara göre araç geliştirdi. Rakipleri onun hayallerine gülerken o zoru başardı...
Birkaç yıl sonra TESLA her yerde olacak. Cep telefonunuzdan otomobilinizi ayağınıza çağıracaksınız, gideceğiniz yeri söyleyip araç içinde keyfinize bakacaksınız. Kazaların olmadığı bir periyod açılacak ve elektrik, petrolün rolünü üstlenecek!
Peki Musk´ın arkasındaki güç kimdi?
Elbette Rothschild ailesi... Kanada´da okuduğu okul da, Pensilvanya Üniversitesi´nde de güç Rothschild ailesindeydi. Her şey harika giderken, 2016 yılında hiç beklenmeyen bir olay yaşandı. Musk, Pentagon´a davet edildi. Çok gizli bir araçla evinden alındı ve Pentagon´a götürüldü. O gün Pentagon´da neler yaşandı bilinmiyor.
Ancak bilinen tek gerçek; Elon Musk artık Pentagon´un adamıydı...
Rothschild ailesinin devrim projesi, artık Pentagon´da. Elon Musk´ın uzay çalışmaları, askeri çalışmalarının hepsi artık Pentagon´un emrinde.
Otomotiv sektörünün tamamı Rothschild ailesinin kontrolündedir.
Tesla da öyleydi. Şimdi Tesla ile birlikte gelecekte otomotiv sektöründe Pentagon da olacak gibi. Otomotiv devlerine ABD´de başlayan sert operasyonların nedenini Pentagon´da aramak şart!
Olayları Pentagon merkezli düşünmek gerekir. Silahı yönetenler şimdi AKILLA, PARAYI yönetenlerin alanına girmek istiyor. Bunda da silah kullanıyor!
Nasıl mı? Açalım...
Yeni İpek Yolu´nu Pentagon mu yoksa Rothschild ailesi mi yönetecek? Yeni İpek Yolu´nun önemli merkezler tarafından algısı Yeni Dünya Düzeni... Dünyanın geleceğini bu savaşın galibi belirleyecek.
Afganistan´ın bu büyük projede ne kadar önemli bir yerde bulunduğunu artık herkes biliyor. Afganistan´a sahip olan Yeni İpek Yolu´na da yön verir.
O nedenle Afganistan´da birçok ülke asker barındırıyor. Afganistan doğalgaz kaynakları açısından çok şanslı bir ülke...
Afganistan´ın doğalgaz rezervi 5 trilyon metreküp civarında.
Sovyetler Birliği´nin, Afganistan´daki doğalgaz rezervini almak için başlattığı operasyon, Taliban kılığındaki Amerikan Özel Kuvvetleri askerleri tarafından sonlandırıldı. Peki gelecekte en çok gerekli olan maden ne?
Elbette lityum.
Yeni İpek Yolu´nun güçlü bir şekilde ilerlemesi için lityuma ihtiyaç var.
Lityum, bugün akıllı telefonlarda ve elektrikli otomobillerde kullanılan şarj edilebilir bataryaların madeni. Lityum olmazsa akıllı telefon, elektrikli otomobil yani Tesla hayalden öteye gidemez.
İşte açıklanmayan en önemli lityum rezervi de Afganistan´da. Halkının açlıktan öldüğü Afganistan, aslında yeraltı zenginliklerinin merkezi. Kabil´de de dünyanın en büyük bakır yatağı var. Geleceğin lityumda olduğunu düşünürsek, doğalgaz ve bakırın gücünü de görürsek Afganistan bir daha hiç huzur bulamayacak.
Pentagon, seçilmiş en özel birliklerini yine Afganistan´a göndermeye başladı.
Pentagon 1000 kadar askerini Afganistan´da kaybetti. Resmi rakamlar gizlense de bölgede yaralanan ve ülkesine dönmek zorunda kalan Amerikan askeri sayısı 15 bin civarında. ABD, bu kadar kayıp verdiği bir ülkeyi kimseye bırakmak istemiyor.
O nedenle Afganistan´daki savaşı kazanan güç, Yeni Dünya Düzeni´ni istediği gibi belirleyecek.
Pentagon, Afganistan´ı yüzde 100 işgal ettikten sonra ikinci aşamada Çin´i bitirmek için hamle yapacak. Hedefleri bu! Pekin, Afganistan işgalinden sonra sıranın kendilerinde olduğunu biliyor.
Pentagon´un ÇİN´i kontrol etme isteği SIR değil! Pekin, İngiltere ile Yeni İpek Yolu´nu bir an önce hayata geçirerek aslında ülkesinin bölünmesini engellemek istiyor. Son dönemde Amerikan ve İngiliz yetkililerin açıklamalarına bakarsanız, Afganistan merkezli savaşın tavan yaptığını görürsünüz.
Çin´in komşuları Afganistan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan, Pakistan, Nepal, Bhutan, Hindistan, Laos, Myanmar, Vietnam, Rusya, Kuzey Kore ve Moğolistan. Bu ülkelerden Kuzey Kore hariç, hepsinde Amerikan üsleri son 1 yılda yüzde 100 arttı. Bu üslerin planı Afganistan işgalinden sonra Çin´in bölünmesi için harekata destek vermek.
Dünyada ne kadar otomotiv markası varsa patronları ya da CEO´ları Afganistan´a giderek devlet başkanı düzeyinde temaslarda bulunuyor. Yani AİLE de devrede. Savaş Afganistan´da...
Peki büyük savaşın tek ayağı Afganistan mı?
Elbette değil!
Arakan´a bakın! Binlerce Müslüman yollarda. Katliam yaşanıyor ve çocuklar vahşice öldürülüyor. Bölgeden gelen fotoğraflara bakamazsınız! Yürek dayanmaz! İnanılmaz vahşet yaşanıyor.
Peki bu olaylara nasıl bakacağız. "Ne oluyor?" sorusunu cevabını nasıl vereceğiz...
Myanmar, Burma ya da Birmanya...
Myanmar yeni ismi... Yazılacak çok şey var. Ama öncelikle ülkenin coğrafi konumuna bakın! Çin´in denize açılan kapılarından biri... Sınırı var.
Ancak Myanmar´da olan sadece Çin değil. Doğalgazı alsa da borularla ülkesine taşısa da Amerika da orada...
Pentagon´un kurduğu üslerden söz ediliyor. Washington adım adım ÇİN´i çevreleme operasyonu yapıyor. Bize de aynısı yapma derdindeler... Ancak kavga bu kadar büyükken neden masum silahsız MÜSLÜMANLAR ölüyor?
Müslümanlar RESMİ SİLAHLARLA vuruluyor! Yani devletin silahlarıyla...
Çin´in devlet içindeki gücü fazla olduğu için operasyonda parmak izi Çin´e ait oluyor! İlgisi olmasa da çıkarılan sonuç bu! Pentagon bunu tetikleyerek hem Çin´i hem de Müslüman ortakları Türkiye ve Katar gibi ülkeleri zora sokuyor.
Özellikle Türkiye´yi...
İşin içinde KUMPAS var! Ama bunu nasıl anlatacaksınız. Çünkü masum insanlar ölüyor. Operasyonun ucu ERDOĞAN´a kadar uzanıyor.
Müslüman aleminin en etkili liderine çelme takılmak isteniyor. Ülke içindeki tarihsel kavga bugün BÜYÜK SAVAŞIN bir SAHNESİ olarak karşımıza çıkıyor... Hem de KURBAN BAYRAMI öncesi... En hassas zamanlarda biri düğmeye basıyor. Hem MÜSLÜMAN kanı akıtıyor hem de Türkiye´ye karşı zor bir oyun kuruyor!
Nerede? Myanmar´da... Küresel savaş böyle bir şey işte...
Bu mücadelenin başaktörü Çin... Yeni dünyanın olmazsa olmazı... ABD´nin Çin´i kontrol etmek için yapmayacağı şey yok! Bunu başarabilir mi? Çok zor!
Ama deneyecekler. İçinden geçtiğimiz dönemde bunları yaşayacağız ve göreceğiz... Çin´i İPEK YOLU´nun geçtiği 65 ülke olarak görün! Kavganın büyüklüğünü anlayın... Biz de içindeyiz!
Kavga çok büyük ve daha da büyüyecek... Myanmar da, Barzani de YPG de Fransa da Türki Cumhuriyetler de Mısır da, Beyaz Saray da, Pekin de, Buckingham Sarayı da, Beştepe de işin içinde... Her yolun ANKARA ´ya çıktığı bir dönemden geçiyoruz... Bunu yakında çok daha iyi göreceğiz...
NOT: Afganistan´daki ABD BİRLİKLERİNİN konuşlandığı yerlere iyi bakın! Sanki LİTYUM´u korumak için gitmişler!.

Anahtar Kelimeler: Kanlı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Derin gırtlak!. (28 Ocak 2018 - Pazar)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
Silahın patronu (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Pentagon beşgeni (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Alman savaşı (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Baronlar rahatsız. (10 Şubat 2017 - Cuma)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Derviş´in fikri (26 Ocak 2017 - Perşembe)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Sivas´ta güzel şeyler oluyor
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVAS´IN AĞALARI EFENDİLERİ
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Toplumsal bitiş!
Kemal ÖZTÜRK
Kemal ÖZTÜRK
İbrahim´e ağıt yakmayın, kendinize yanın
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Müslümanlar ibadethanelerinde bile dokunulmaz değil..
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan İyi Futbol “VAR” Ama!..
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye, tarihî yükümlülüğünü üstlendiğinde, tarihin akışı değişecek yeniden...
Doğan KAYA
Doğan KAYA
ÂŞIK ŞENLİK´İN SELMAN BEY İLE TURNATEL HANIM HİKÂYESİ
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
Çanakkale Zaferinin 104. Yıl anısına…
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Nefretin doktora tezi gibi!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Şehir, şiir ve İstanbul
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Aklıma ilk gelenler
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Aşırı Sağcı Terörist
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Akıllı bir İngilizin ilk yapacağı şey
Berat Demirci
Berat Demirci
HAVA CİVA YAZISI
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Atatürk ve kadınlarımız
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Yiğidin harman olduğu yer: Sivaslısın!..
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
MÜDÜR KİM OLACAK?
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Sahi biz nereye gidiyoruz?!
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Haydut Baronlar
Mehmet KARAOĞUL
Mehmet KARAOĞUL
SİVAS VE YATIRIM TEŞVİKLERİ-1
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
YÖNETİCİ GÖREVLENDİRİLME(ME)SİNE DAİR (2)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
Büyük Taşıma Şehir!..
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
SAYFA EDİTÖRÜ

 

booked.net
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah?ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
1 milyon 200 bin sivri sinek ayrı ayrı insanı soktuğunda ortalama bir insanın kanını tamamen tüketebilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59