İsmail Ayhan


HAYALLERİNİN PEŞİNDE KOŞ

HAYALLERİNİN PEŞİNDE KOŞÇok sevdiğim bir sözdür. “Hayallerinin peşinde koş” 
Öyle bir maçtı ki, 3 puandan daha fazlasıydı. TFF açısından, Sivas ve Beşiktaş açısından haftanın maçı olarak beklenen bir maçtı.
Futbolseverlerin TFF’ye bakış açısına yön verecekti. TFF gerçekten Sivasspor’un önünü farklı ayak oyunlarıyla kesecek miydi? Yoksa gerçekten objektiflik ilkelerine sadık kalarak ligi renklendirecekler miydi? Bu maç TFF açısından geçer not almıştır. 
Beşiktaş kendi mabedim dediği sahasında kaybettiği anda sadece puan kaybetmeyecekti. Şampiyonluk yolunda inanılmaz bir yara alacak, futbolcular ve teknik heyet tartışılır hale gelecekti. Nitekim korktuğu başına geldi. Hafta arasında Kupa maçında Sergen Yalçın’ı işsiz bırakan Yiğidolar, bakalım Abdullah Avcı’nın da işine son verecek mi?
Sivasspor açısından ise şampiyonluk yolunda çok kritik bir maç olması yönünde 3 puandan daha önemliydi. Kaybettiğinde spor basını ve kamuoyu; “Buraya kadarmış” söylemini gündeme alacak ve Sivasspor üzerinde oyun oynamalarının önünü açacaklardı. Sivasspor’un aldığı bu galibiyet birçok kişiyi üzmesine rağmen şehirde bayram havası yaratmıştır. Soğuk şehrin sıcak insanları artık hayallerinin peşinde koşacaklarına inanmış durumdalar. Alınan bu galibiyet futbolculara 3 puandan daha fazla özgüven ve inanmışlık ruhunu pekiştirmiştir.
Sivasspor kadro derinliği açısından oldukça sıkıntılı, üstüne üstelik Fernando gibi bir silahın ve kart cezalısı takımın maestrosu Mert Hakan’ın olmadığı bir haftada maçın yegane favorisi Beşiktaş’tı.
Rıza usta bu işi biliyor. Dikkat ederseniz, aynı dili konuşan değil, aynı duyguyu paylaşanlar başarıyı yakalıyor. Ligin en fazla yerli futbolcusunu oynatan, dolayısıyla en az yabancı futbolcu oynayan bir takım, aynı duyguları paylaşıyor. Bunu bu takıma aşılayan ise Teknik direktör Rıza Çalımbay’dır. Futbol dili farklıdır. Rıza hoca bu dili takıma öğretmiş durumunda. Sahaya kim çıkarsa çıksın, oynayan her futbolcu ortak futbol dilini kullanıyor. Anlaşma bu dille sağlanıyor. Her futbolcu görevini layıkıyla yapmakla kalmıyor, arkadaşının eksik kaldığı yerde onu tamamlamak için insanüstü bir güçle onun açığını kapatmaya çalışıyor. 
Avrupa’nın tüm liglerine bakın, hiçbir takım ligin tüm maçlarında gol atma başarısını gösterememiştir. Bu unvan sadece Sivasspor’a aittir. Geçiş oyunlarını oldukça iyi yapan ve ligin en hızlı hücuma çıkan bir takım içerde dışarda bütün takımlara gol atmayı başarmıştır. Duran toplar hariç kolay kolay pozisyon vermeyen bir takım aynı zamanda ligin en az gol yiyen takımıdır. 
Ne kadar övünseniz azdır çocuklar…
Bu gururu doya doya yaşayın. Maşallah demekten başka diyebileceğimiz bir şey yok. Allah nazarlardan korusun. Siz hayallerinizin peşinden koşun, bizler her daim peşinizdeyiz. Kurduğumuz hayaller zorlu engebelerle dolu olsa dahi, siz inandıkça başaracağınızdan eminiz.
Dolmabahçe galibiyeti, birçok kesime verilebilecek önemli mesajlarla dolu bir galibiyettir. Artık bundan sonraki işimiz biraz daha zorlaşmıştır. Ama biz zorların takımıyız. Beklenmedik puan kayıpları inşallah olmaz ama olursa da yarım kalan hikayemizi tamamlamak için var gücümüzle peşinizden koşmaya devam edeceğiz.
                                            Saygılarımla