İsmail Dursun


Formsuzluğun yerini Kazanma Hırsı Almıştı.

Formsuzluğun yerini Kazanma Hırsı Almıştı.


 

        Merhaba dostlar Aydınlık sağlıklı günlere merhaba Demir grup Sivasspor alınan mağlubiyetlerin ve kaybedilen puanların ardından spor severlerde bir karamsarlık almış yürümüştü ‘’ne olacak bu Sivasspor’un hali’’ diye

      Bunu makalemde sürekli yazıyordum mutlu olmak için iyi bakmak lazım şeklinde, yapılan eleştireler haklı mıydı aynen bende katılıyordum elbette oynadığı futbolu formsuzluğu sevenlerini korkutmaya başlamıştı.

       Spor kamuoyunun olağan üstü baskısı teknik ve idari mekanizma üzerinde bir psikolojik etki yaratmış olacak ki Ankaragücü spor müsabakasında sahada farklı bir Sivasspor görüntüsü vardı.

      Formsuzluğun kötü futbolun yerini sahada yarışan, koşan savaşan bir  Sivasspor almış Ankara Eryaman stadyumda  istikrar ve özgüveni, oyun disiplin olan kazanma arzusu olan sporcuları görmek izlemek izleyenleri mutlu ediyor elbette.

    Sakatlıklarla birlikte kadro eksikliği ile savunma bloğunda önemli eksikliklerin olması yaşanan formsuzluklar dan dolayı nasıl bir savunma kurgusu olacağını merak ediyordum doğrusu.

    Erdogan ve Yatabare ,Ve Ziya’nın yedek kulübesinde olduğu  yerine yeni transfer  Boyd ve Kayode’nin  hücum hattında olduğu bir şekillenme vardı sahada  kimlerin değil sahada kazanma arzusu olan sporcularını kadroya alır bir teknik direktör elbette

    Müsabakanın başında sahada yıldızlaşan Gradel  sol koridordan aldığı topla hızla çıkarak ceza alanında düşürülmesi verilen penaltıyı  gole çevirerek takımında yıldız olduğunu burada da kanıtlamıştır.

     Ankara takımı pes etmeyerek oyundaki baskısını devam ettiriyordu net pozisyonlar buldu fakat kalede devleşen Muammer bu gol paslarını elinde eriterek takımını ateşlemeye devem ediyordu.

      İkinci devrede Ankaragücü takımı beraberlik ümidi vardı ama Kayode aldığı topla skoru 0-2 yaparak kendisine bir güven tazelemiş oldu müsabakanın ilerleyen dakikalarında bir kale alanı mücadelesinde topu uzaklaştıramayınca çarpan top skoru  1-2 yaptı fakat Ahmet  bu karşılaşmada başarılı bir performans çizdiğini söylemem gerekir.

    Rıza Çalımbay hoca hücuma Yatabare Erdoğan ve Kone’nin değişikliğinden sonra skora katkıları yadsınamaz boyutta olmuştur. Sivasspor  ikinci yarı da daha çok topla buluşarak oyundaki üstünlüğünü devam ettirerek  baskı sonucu bir kenar ortaya Erdoğan aynı güzellikle vurdu skor,1-3  oldu.

    Gelen gollerle Ankaragücü demoralize oldu ve 86. Dakikada Yatabare’nin golüyle iyice oyundan düşen Ankara takımı müsabakanın son bölümünde daha çok hücum hattında görülen Sivasspor da Kaleci Muammer müsabakanın kritik anlarında rakip takıma gol imkânı vermeyerek başarılı bir performans çıkarmıştır.

Bu katkıyı takım oyunu ve oyun disiplini ile tüm sporcular vermiştir .Hakeme gelince başarılı bir yönetim göstermiştir kendisini tebrik eder başarılar dilerim.

       Demir grup Sivasspor 11 Şubatta Türkiye Ziraat Kupasında Antalya sporla karşılaşacak olan Sivasspor  21 Şubat ta Hes kablo Kayser sporla sahasında karşı karşıya gelecek ardından deplasmanda Çay kur Rizespor’a konuk olacak buralardan aynı tempoyla müsabaka çıkardığı sürece skor ve puanlar alacağına inanıyorum.

      Sivas Belediye spor evinde zirve mücadelesi veren Van spor karşısında beklenilen bir futbol sergileyemeyince 1-2 mağlup oldu. Belediye spor Bayanlar Süper hentbol ligindeki kritik karşılaşması Taha Akgül kapalı spor salonunda Elâzığ sporla karşı karşıya geldi 32-22 lik skorla yenerek rahat bir nefes almış oldu.

     Takımlarımıza başarılar dilerim.   Görüşmek dileğiyle efendim