İsmail Dursun


Evinde Bir Puan İyi Puan Değildir!


                                          

           Merhaba Sevgilim Dostlar; Bugün Demir Grup Sivasspor ve Belediyespor´un başarılarından

sizlerle paylaşımlarda bulunmak istiyorum.

Ben isterdim ki Sivas´ın spordaki marka değeri olan her sporseverin vazgeçilmez unsurlarından bir olan Sivasspor´un galibiyetini reaksiyonlarını sizlerle güne başlarken paylaşayım istiyorum ama bugün maalesef onu paylaşamadığım için üzgünüm.

           Bildiğiniz gibi Sivas´ta hangi kuruma giderseniz gidin bana hep sorup durular ?´Ya İsmail hocam ne olacak bu Sivasspor´un hali ?´şeklinde İnönü bulvarında karşılaştığım eski futbolculardan olan Orhan Tanınmış abim gibi birçokları aynı soruyu hep sorarlar en tabi ki.

          Neden sorup paylaşmasın ki onların ortak paydası da Sivas ve Sivasspor´dur çünkü hep söylerim

Takımdan umutlu olmalarını karamsarlığa kapılmamalarını ısrarla vurguluyoruz, fakat 4 Eylül Stadyumu´nu dolduran on binin üzerindeki Yiğido´ya spor basını tarafından tribünlere gelmesi için sürekli çağrıda bulunduk. Bu da karşılık gördü tribünlerin emekçileri takımlarını müsabaka başlamadan önce yaptıkları çılgın tezahüratlarıyla katkı verdiler. Umduğunuz puanı alamadınız ama.

        Umulan desteği gereğinden fazlasıyla yaptınız sizlere binlerce teşekkür ederim.

Ben şu söylemimi her zaman kullanırım "Sporu yığın sallaştırma dan önce bilimselleştirmemiz lazım ki

Uygulamaya çalıştığınız sisteminizde bir o kadar başarılı sonuçlar alırsınız.´´

           Samet hocamın bu müsabakada  oynattığı 4-3-3 sistemini önemsiyorum  ama karşı takımın taktiksel,stratejik,teknik  beceri ve kabiliyetine  göre değişir.

         İlk yarıda Demir Grup Sivasspor´un Teknik analizine gelince, bu süre içerisinde Takım taraftar desteğini de alarak saha da her üç bölgede yan paslar yerine daha çok dikey pası kullanınca Bursa savunmasında tehlikeli anlar yaşattı.

       Zaman zaman Ziya, Santos ön liberonun önünde görev alan RYBALKA Carl Medjani de bu ataklara  yardımcı olması, ileride  Emre, Kone, Biofuma  üçgeni ilk yarıda  paylaşımları  normaldi. 30 dakikalardan sonra  Emre sağ, Biofuma ise sol koridora çekilince  biraz kıpırdanma oldu fakat bir türlü Timsahların savunması  aşılamayınca  Bursaspor ayağa ve dikey paslarıyla  oyunu orta alandan  bir ara  Sivasspor sahasında oynamaya başladı.

       Buna karşılık Sivasspor bu bariyeri kırarak Bursaspor sahasından çoğalmaya başlayınca dedim gol sesi gelecek galiba bunlarda sonuç vermeyince devre böyle kapanmış oldu.

      İkinci yarıya gelince Sivasspor´un ve Bursaspor´un sistemleri nasıl işleyecek nasıl bir saha yansıması olacak veya nasıl bir hamle yapacaklar şeklinde beklerken, ilerleyen dakikalarda baktım ki iki takımda beraberliğe odaklanmış gibi bir görüntü vardı.

     Sivasspor  bu zaman zarfında pozisyon buldu  fakat yavaş hareket ederek elindeki topları timsah savunması hakim olunca   karşı ataklarla  oyuna hakim olmaya çalışıyordu.

     Kone, Biofuma, Emre ikinci yarıda  bir anlamda suskun gibiydiler, Samet hocam yorulan oyuncuları değiştirmekte  biraz geciktiğine inanıyorum, Bazı oyuncular  müsabakanın  son periyotuna doğru arkalarda kalarak yorulduklarından dolayı süratle hücuma katılamıyorlardı.

      Bursaspor´un hedefi buradan bir puanla dönmekti onu da başardılar zaten, Teknik Direktör Paul Joseph "Böyle güçlü takımdan bir puan almak kolay değildir bunu başardık mutluyum" demişti.

Samet hocam ise "Oyundan ve oyuncularımın performansından memnun olduğunu söyledi" ben oynanan oyundan pek memnun olmadım skor böyle olmamalıydı evinde oynadığın bir müsabakadan bir puan almak iyi puan değildir.

       Yine ikinci yarıda 83-86 dakikalarda orta alan mücadelesinde pasif kalan Sivas spordan top çalan Ertuğrul savunmanın da hatasından yararlanarak kaleci ROCHET´İ de geçerek top boş kaleye attı derken autla sonuçlandı da herkes bir oh çekmiş oldu.

   Santoz´un ortaları rakip defansı hakim olunca bu tür önemli ortaları değerlendiremeyince skoru değiştiremiyorsunuz. 87. saha da dakikada sağ kanattan çalımla topu alıp güzel bir orta yaptı fakat Heyecanlı Mert Hakan biraz akıllı davransa idi o pozisyon golle sonuçlanabilirdi.

    Sivas Belediyespor ise yine deplasman yine galibiyet serisine devam etti. Tebrikler Belediyespor bravo size. İzlediğim kadarıyla Belediye spor da saha da süratli sprinter oyuncular mevcut o nedenle

 yakaladığı pozisyonları gole çevirebilir nitelikte bir takım havası oluştuğunu gördüm umarım bu seri devam edecektir.

           Tüm takımlara başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Görüşmek Dileğiyle efendim.YAZARLAR