İsmail Dursun


Evdeki Paralar Erken Harcanıyor

Evdeki Paralar Erken Harcanıyor


Merhaba dostlar, her spor haberi ve makalesinden önce sizlerle Dünyanın ve bizim ülkemiz insanlarını baş belası Korona-Virüs yazılarımızı okuyunca belki ‘’ya İsmail hoca bunları hemen niye yazıyorsunuz diyebilirsiniz’’

Bunları anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum. Bundan  15 gün önce Bizim Sivas Gazetesi yazım ailesinin ve Sivas basınımızın emekçilerimden  Hakan Bakar ve Batuhan Örenli karantina sürelerini sağlıklı bir şekilde tamamlayarak görevlerine dönmesinden dolayı  kendilerine tekrar aramıza dönmesinden dolayı tekrar geçmiş olsun  dileklerimi iletir  diğer arkadaşlarımız dan Hikmet Kuru Ali İZGİ VE Ahmet Er Çelik’e de sağılıklarına kavuştukları haberi de beni son derece utlu etmiştir.

Bizler onların abileri arkadaşları, kardeşleri Sivas basınının vazgeçilmezleri olarak her zaman her platformda meslek kurumlarımızın yöneticileri olarak sizlere rehber (kılavuz)  ışık tutucu olmaya devam edeceğiz.

Sevili canlar bir konuyla devam edeyim diyorum Basın özgürlüğü demek Halkın özgülüğüdür. Düşünce ve ifade özgürlüğü uygarlığın odak noktasını oluşturmaktadır tarafsız basının özgür olması,  çoğulcu ve özgürlükçü bir demokrasinin var olmasıyla yurttaşlarında bu Demokratik yapıya katkı koymasıyla olur. Bu tartışılabilir boyutta mıdır elbette!

Nefret ve kin dolu söylemler, dedikodular insanlar ve sizler bizler arasında ayrışma gerginlik iletişimsizlik güvensizlik yaratır mesleğimiz gereği toplumda ışık tutan, bireyin gözü, kulağı, olmak zorundayız dün olduğu gibi bugünde yârinde onlara güven vermeliyiz.

Gelelim Profesyonel takımlarımızın aldıkları netice ve oynadıkları futbola Marka değeri olarak söz ettiğimiz ağzımızdan gündemimizden düşürmediğimiz bir’’AŞK’’olan Demir grup Sivas spor ligde şu ana kadar çizdiği grafik pek umut edilen durumda değil ama bu devam edecek değildir.

Ligdin üçüncü haftasına deplasmandaaldığı Erzurum galibiyetiylegirdi, Fakat savunma bloğundaki bazı oyuncular da sakatlıklar yaşandı buna tedbirden seri çalımları ve manevraları ile bildik Ziya ve Erdoğan’ının monte edilmesi eleştiriden öte önemli bir karardır.

Her takımda olduğu gibi yenilenen bir yapıda mutlaka bir uyum süreci yaşanır fakat ilk hafta Alanya, üçüncü hafta Ankara gücüne toplam beş puan evden harcıyorsunuz.

Küme düşüp tekrar ligde kalan dolaysıyla yeni çıkan takımlara bakıyorum onlarda da büyük ölçüde yenilenme oldu ama adamlar ‘’Lig’in tozunu attırıyorlar’’ bir anlamda değil mi?

Hepimiz biliyoruz Futbol demek ‘’Beyin ve ayakla’ ’oynanan bir oyun anlamına geliyor, tribünler kimsesiz ama sahalar da sessiz değil mi değerli dostlar?

Yeni transferlerimiz orta alanda ve hücumda  zaman zaman görev aldılar Gradelin dışında vasatın üzerine çıkan olmadı, buna  Yasin,Yatabaere,Faycal,HakanAslan,Kayode ye parantez açmak gerekirse gelecek için bir umut olacağını düşünüyorum.

İlk yarıda Rıza hoca koridordaki açıkların yerlerini değiştirse de etkili bir çıkış olamadı isabetsiz paslar tadız tuzsuz bir görüntü vardı skor böyle sonuçlanmış oldu.

İkinci yarıda etkili olan taraf Sivas spor idi iki kanadı da iyi kullanmaya başladı solda Ziya ve Gradelin uyumu takıma bir sürat getirme çabasını gördüm. Sağda ise Erdoğan ve Yasin çalışmasına gelince Yasin kendisine atılan uzun yüksek toplarda pek başarılı olamadı.

Gol pozisyonları da bulan Sivas spor Ankara gücü savunmasını bir türlü aşamadı oyunun kinci ve üçüncü bölümünde takım hocaları son hamlelerini yaptılar ama skoru değiştiremediler.

Bu müsabakanın başarılıları kim diye sorarsanız kaleciler diyebilirim her iki yarıda topları gol çizgilerinden çıkardılar Sivas spor çok baskın oynayan takım idi fakat zaman buna müsaade etmedi.

Verilen bu arada daha iyi ve çabuk toparlanacaklarını söyleyen Rıza Çalımbay hoca  ‘’taraftarlara merak etmeyin düne döneceğiz zamanın iyi değerlendireceğiz ‘’dedi

Sivas belediye spor geçtiğimiz hafta evinde Bayburt sporla oynayacağı müsabaka sporcularının tamamına yakınının testlerinin pozitif çıkması nedeniyle Bayburt spor-Elâzığ spor karşılaşması iptal edilmişti.,

Bu nedenle Belediye spor-Bayburt spor karşılaşması da bu nedenle oynanamamıştır.  İlk deplasmandan Kırklareli spordan aldığı bir puanla önümüzdeki 4 Ekim Pazar günü Van sporla  deplasman da karşılaşacak umarım iyi bir sonuçla dönecektir, Öte yandan Bu sezon büyük bayanlar hentbol süper ligine çıkan Belediye spor bayan hentbol takımını  şehir dışında olduğum için izleme olanağı bulamadım ama aldığım bilgilere göre    iyi bir takım oluşturduklarını söylediler.

Değerli dostlar takım oyununda olsun bireysel sporlarda olsun taraftarsız oynanan hiçbir müsabakanın direnci ve gücü sarf ettiği performansı etkileyen faktörlerden birisidir. Aynı zamanda spordaki bütünü tamamlayan en önemli unsurlardan biridir.

Virüs belası bu faktörleri bir anda yok etti inşallah bu virüs Ülkemizin ve bizlerin üzerinden bir an önce def olup gider tribünlerde sahibini bulur.

Değerli dostlar lütfen Kurallara Uyalım Uymayanları Uyaralım. Görüşmek dileğiyle efendim