İsmail Dursun


Erzurum’dan Gümüş değil, Altın Geldi

Erzurum’dan Gümüş değil, Altın Geldi


Merhaba dostlar acı dolu günlerle merhaba demek ebetteki buruk bir tebessüm yaratıyor organizmada. Makalemin başında sizlerin de yakından tanıdığı spor ve basın camiasının sevilen isimlerinden sevgili arkadaşlarım basınımızın vazgeçilmeleri olan insanlığın baş belası covit-19 salgını nedeniyle tedavi gören Başta Ali İzgi’ye, Hakan Bakar’a, Hikmet Kuru ve Ahmet Erçelik babası Onur Erçelik ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletir Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Demir grup Sivas spor geçen hafta evinde Alanya spor karşısında oynadığı futbolla vasatın üzerine çıkamayınca sahasından mağlup ayrılmıştı. Elbette yeni gelenlerin uyum süreci konsantrasyonu  konu olunca buda sahaya yansımış oluyor  müsabaka arifesinde gelişince ister istemez  bu süreç zaman alıyor.

Son  gelen oyuncular takımda bir motivasyon sağlamış olacak ki  müsabaka öncesi umutlu gideceklerini mutlak üç puan alması gerektiğini vurguladılar.

İlk yarıda tutuk bir oyun sergileyen Sivasspor fazla etkili olamadı nedeni Erzurum’un gelen yüksek toplarını karşılaşmada zorlandıkları için dönen topları da almakta geç kalarak rakibin oyununu ileri çıkarak orta alanda pasifize edemeyince iki takımın orta alan mücadelesi şeklinde devre bu sonuçla kapandı.

İkinci yarıya her iki takımda heyecanlı oldukça mücadeleci ataklarla rakip kalelerinde gol aramaya başladılar Erzurumlu dadaşlar  Kaan, ve yıldızı Novikovas  Cenk,Emrah la  tehlikeli pozisyonlar buldular fakat bunu tabelaya yansıtamadılar.

Müsabakanın 70. Dakikasına girerken sag koridordan sıyrılan Emrah aşırtma bir topa usta bir ayakla Samasanın da akıl almaz hatasıyla topu ağlara gönderen Novikovas oldu.

Rıza Çalımbay hoca  tutuk futbolu aktife çevirmek için hamle üstüne hamle yaparak  Yeni transfer Fajr,Ninga ve Yasin vasatın üzerine çıkmayınca ,Kone, Cofie, ve Felix  sahaya alınca oyunda  bir dengeleme yaşandı  Erzurum’da hazırlık bölgesinde yorulmalar ve hatalar başladı.

Her iki yarıda da  klasını konuşturan  Gradel ,Hakan,Ziya,Erdogan Caner ve Yatabarenin mücadeleci hırsı oyunu dön dermiş oldu Gradelin çok setrt bir şutu üst direkten sahaya geri döndü. Ardından Kone Gradel hücumda oyunu döneren yıldızlar olunca müsabakanın üçüncü bölümünde zevkli ve heyecanlı anlar yaşamaya başladık Sağdan Erdoğan’ın ortasına Kone üç dört savunmanın arasından sıyrılarak kafayla topu ağlara gönderdi 1-1

Erzurum Sivas sporun son dakikalardaki baskısı karşısında iyice panikleyince soldan Ziya ve Kone ver kaçından topu alan sahanın yıldızı Gradel çalım çalım ve ani bir mafsal hareketiyle kaleciyi yere yatırınca soldan sert bir vuruş skor 1-2 oldu.

Şunu da vurgulamak gerekirse böylesi karşılaşmalarda teknik becerisi yüksek güçlü mahareti olan yıldız oyuncular skoru değiştiren faktörler oluyor. Her iki takımında henüz lige hazır olmadığını gördüm.

BELEDİYE SPOR DEPLASMANDAN BİR ALTINLA DÖNDÜ

Türkiye İkinci Profesyonel Futbol ligi kırımızı grupta mücadele eden ilimizin ikinci Takımı olan Sivas belediye spor Deplasmanda oynadığı Kırklareli spor la karşılaştı her iki yarıda da oynadığı futbolla göz dolduran belediye spor sahadan 1-1 lik beraberlikle ayrılarak Sivas spor gibi altın değerinde  bir puan almış oldu.

Demir grup Sivasspor Pazar günü evinde saat: 16.00 da Ankaragücü spor la Belediye spor ise Cumartesi günü saat 15.00 de Bayburt sporla karşı karşıya gelecek.

Fakat Bayburt sporda birçok sporcunun covid-19 testi pozitif çıktığından Bayburtspor-Elazıg spor müsabakası ileri bir tarihe ertelenmişti.

Alt liglerdeki başlama tarihi henüz belirtilmemiştir. Geçtiğimiz hafta Toplanan TFF Amatör  işler kurulu Amatör Spor kulüpleri konfederasyonu genel başkanı Ali Düşmez ’in başkanlığında toplanarak Bölgesel ve amatör liglerin başlama tarihini  önümüzdeki  günlerde yapacakları toplantıda açıklayacaklarını belirtti.

Demir grup Sivas sporumuza Sivas belediye spor takımlarımıza başarılı bir hafta dilerim

Kurallara Uyalım Uymayanları Uyaralım(Maske, Mesafe ve Hijyen)

Görüşmek dileğiyle efendim