Derviş´in fikri
Tarih: 26.1.2017 10:08:26 / 572okunma / 0yorum
Ergün Diler

BAŞKA yerde bulamayacağımız pek sorunun cevabını AMERİKALI DOSTUM rahatlıkla paylaştı. Dün de ondan önce de... İşin merkezinde ne olduğunu anlamak için hep önemliydi. Şimdi Türkiye´nin gündemine düşen BYLOCK´un, daha doğrusu ÖZEL YAZILIMLARLA ÇALIŞTIKLARINI da o söylemişti. Böyle pek çok şeyi ilk ondan duyduk. Amerika´nın her tarafında eli vardı.
Pentagon´dan ve CIA´dan çok önemli bilgileri elde eder ve benimle paylaşırdı. Belki siz bilmiyorsunuz ama ABD´nin eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone beni ve dostumu bulmak için CIA´dan özel destek istedi. Sanki gizli bir şey yapılıyormuş gibi. Benden çok rahatsızdı!
TÜRK DEVLETİ´NİN ALEYHİNE İŞLER YAPTIĞINI YAZDIĞIM İÇİN...
Dostum da onu hiç sevmezdi. Yeteneksiz ve ön yargılı bulurdu. Özel ekip çok uzun süre bizim peşimizdeydi. Ne bulacaklardı bilmiyorum ama ben soruyordum ve ÇOK ÖNEMLİ BİRİ DE YANITLIYORDU!
Olay buydu! Ama bunlar alıştıkları şeyler değildi. Genelde Türkler YABANCILARA sorar aldıkları cevaplarla da içeriyi korkutur ya da dizayn ederdi. Şimdi tersi oluyordu. Bizi seven ve değer veren birisi, AMERİKA´NIN MERKEZİNDEKİLERİ ANLATIYORDU... Sık sık tekrarladığım gibi de çok önemli şeyleri ERKEN bularak yazmıyordum. Gerçekten başka hiçbir yerde bulamayacağınız bilgiler vardı. Ama sorumluluk gereği yazılamazdı. ERKENDİ!
İnşallah günü geldiğinde paylaşırız...
Neyse... Dün kaldığımız yerden devam edelim... Yine çok özel sorular ve hiçbir yerde bulamayacağınız cevaplar var...
Okuyun siz karar verin...
● Karlov suikastının arkasında CIA´dan bir ekip olduğunu ve Fuller´in kaybettiğini söylediniz. Tamam! Ama neden?
Çünkü Fuller ve eğittiği ekibi, aslında suikastın kendilerine yapıldığını anladı.
Onların kanalında onlarla çalışan birileri, onları onların silahıyla vurdu.
Gülen ve hareketi biteceği için kurşunlar KARLOV´a değil bu ekibe sıkıldı. Tabii sıkan Gülen´in adamlarındandı. Böyle olurdu operasyonlar... Senin silahınla seni vururlardı. Hep böyle olmuştur...
● Daha önce bana Trump´ın kabinesinde 3 önemli ismin TÜRKÇE konuştuğunu söylediniz. Kim bunlar?
Unutmamışsın!
● Niye unutayım ki!
Sana daha önce söylediğim gibi Türkiye´yi en iyi tanıyan, dilinizi bilen ve ilişkileri en ince ayrıntısına kadar inceleyen isim, Michael FLYNN´dir! Flynn orada merak ediliyor.
Biliyorum. Benim çok iyi dostumdur. 30 yıllık bir arkadaşlığımız vardır.
Birbirimizi çok sever ve sayarız. Bu hiç kesilmeden 30 yıl sürüp giden dostluktur!
● Trump göreve gelir gelmez Flynn´ın Gülen´i sevmediği haberleri çıktı. Doğru mu bunlar?
Sana çok net bir şey söylemek istiyorum.
● Lütfen!
Benim tanıdığım Flynn, Gülen´den nefret eder. Hiç bildiğin gibi değildir. Hiç ama hiç sevmedi. Ona yakın olanlardan da hep uzak durdu.
● Neden bu nefret?
İşte burasını kimse bilmez!
● Neyi?
Gülen´in CIA içinde çok güçlü bir ağı vardı. Bu ekip Gülen´e her zaman yardım etti. İşte bu ekip, FLYNN´ı suikastla ortadan kaldırmak istedi. Flynn araştırdı sonunda bu ekibe ulaştı. Ve o kavga hiç bitmedi...
● Bu devam ediyor yani?
Elbette. Flynn bunu hiç unutmadı. Ama görevi gereği duygusal hareket etmez. Ama aklının bir köşesinde bu vardır. İyi bilirim.
Ama sorumluluklarını asla duygularına teslim etmez. Bunu da bilirim. Yakında görüşeceğiz. Her şeyi anlatırım sana!
● Benim ilgilendiğim yer aileler! Rothschildler ne olacak? Orada durum ne?
Sana kimsenin bilmediği bir şey anlatayım...
● Çok sevinirim...
Henry Kissinger arkadaşım... Amerika´da son 50 yıldır sözü dinlenen biridir.
Yine etkindir. Ve sözlerini çok iyi analiz etmek gerekiyor. Önemlidir. Trump´ı evinde ağırladı. Bu yetmezmiş gibi kalkıp Trump´ı New York´taki evinde ziyaret etti.
Kissinger´ı tanıyanlar bilir ki o kimsenin evine gidip iş konuşmaz. Ama Trump´a gitti... Bazı hamlelerin zamanı olmadığını Trump´ın yüzünü söyledi. Pazarlık yaptı aslında.
Amerika´daki dengenin bozulmaması gerektiğini söyledi. Kissinger ´Bush zamanında bunu yapmalıydık. Şimdi erken!´ dedi... Ancak Trump, kimseye olmadığı kadar nazikti ve ´Projeleri hayata geçirmek için buradayım..´ cevabını verdi. Agresif olmayan bir tutumla anlattı bunları... Kissinger ´Eğer kafandakileri yapacaksan ABD, İngiltere, Rusya, Fransa, Almanya, Türkiye ve Arabistan arasındaki GİZLİ ANLAŞMALAR ORTAYA ÇIKAR VE ZOR DURUMDA KALIRSIN...´ dedi... Ancak Trump ikna olmadı...
● Aileler peki?
Rothschild ailesinin en güçlü olduğu ülkelerden biri hala Türkiye. Biliyorsun!
Siz ya ailelerin yönettiği bir dünya için ya da ülkelerin kendilerini yönettiği bir dünya için OY KULLANACAKSINIZ.
Oyunuzun rengi de önemli... Ama içinizde Rothschildler´le konuşan çok kişi var.
Ailelerden elini çekemeyen çok isim var. Sen de biliyorsun bunları... Kendi geleceğinizi belirlemek için karar verip yürümeniz gerekiyor. Unutma herkesi bir süre idare edebilirsiniz. Karşınızdakiler de sizden net cevap bekliyor... Uzun süre de kimse beklemez... Eğer Kraliçe, Trump ile Putin´i yanına çekebilirse, Rothschild ailesi için büyük sorun var demektir. Bu kolay bir durum değil. Çünkü Putin´in para politikalarını belirleyen isimler de Rothschild ailesiyle beraber.
● Trump´a gelelim. Nasıl biri?
ABD başkanlarının hiçbiri elindeki gücü kullanamadı. Ölüm riski, bunu hep engelledi. Şimdi Trump bunu kullanacağını iddia ediyor. Bekleyip göreceğiz. Trump bu korkuyu aşarsa bambaşka, aşamazsa başka bir BAŞKAN göreceğiz... Çok uzun beklemeyiz!
● Peki bölgemizi nasıl görüyorsunuz?
Suriye konusunda Rusya ile anlaştıktan sonra önemli adımlar attınız. Obama´nın temsil ettiği gücü rahatsız eden adımlar oldu bunlar. Burada sizden gerçekten uzak durmak isteyen gruplar var. Aksi de tabii... Sana tek cümle bir şey söylemek istiyorum... TÜRK PASAPORTU TAŞIYAN YABANCILARA BAKIN!
● Kim var bunlara örnek?
Çok...
● Bir isim verseniz!
Örneğin, Kemal Derviş. Obama´nın temsil ettiği güç ile yakın çalışır. Türkiye konusunda saptamalarının hiçbiri doğru çıkmadığı için kızağa çekildi. Ancak Derviş, Trump ekibine de haber gönderdi.
Türkiye konusunda onlarla çalışmaya hazır olduğunu söyledi. Sadece Kemal Derviş değil, Türkiye´de bakanlık yapmış, hala Erdoğan´ın partisinde vekillik yapan bazı isimler de Trump´a haber gönderdi. Ben bugüne kadar Amerikan Kongresi´ne seçilen bir kişinin bile Türkiye´ye haber gönderip, "Sizin adınıza çalışmak istiyorum" dediğini duymadım. Neden ülkenizi sevmeyenleri, MECLİS´e alıyorsunuz?
● Suudlar´ın parası olayı vardı ne oldu o?
Obama´nın temsil ettiği güç, Arabistan´ın Rusya ile yakınlaşmasını istemiyordu. 750 milyar dolarlık (FED ve tahvil bonosu) parasına el koydu zaten. Hiçbir surette o para Arabistan´a verilmeyecek. Uçak, mühimmat, petrol sevkiyatı gibi adımlarla para Amerikan Hazine Bakanlığı´na devredildi. Eğer Arabistan´ın bu kadar yüksek bir parası Amerika´da olmasaydı, her gün birkaç terör saldırısıyla güne başlarlardı. Aynı Türkiye´de olduğu gibi.
Kral Abdullah´ın ölümü nedeniyle Obama ve çok önemli bir heyet Arabistan´a gitmişti.
Kral Selman o ziyaretin mesajını anlamadı.
Rusya´ya yakınlaşmanın ziyaretiydi o.
Selman anlamayınca, ´para terörü´ devreye girdi.
● Suikastlar ve terör birbirini kovalarken, aklıma hep David Petraeus geliyor! CIA eski Başkanı nasıl biridir ve kimlerle ilişki kurar?
Petraeus derin biridir. Bir eli Tayland´da, diğeri İncirlik´te olur. Obama ile Hillary Clinton´la ve Trump´la da çok yakındır.
Sizin ülkenizde de hala çok güçlüdür.
Türkiye´ye karşı özel bir kini olduğu için, İncirlik´e sık sık gider. Türkiye´deki terör saldırılarını organize eden CIA ekibi, Petraeus´un en güvendiği ekiptir. Saldırıları Petraeus´un organize ettiğini ifade etmek istemiyorum, sadece onun ekibinin işi olduğunu söylüyorum.
● Son Bilderberg toplantısı ve Petraeus çok konuşuldu neden?
Bilderberg, her şeyi gördü ama Trump´ın seçileceğini düşünmedi. O toplantıda, birkaç kişi Trump´ın seçilme ihtimalini söyledi, ciddiye almadılar. Petraeus da, Trump´ın seçileceğine inananlardan biriydi.
Onu seçtiren güç, yeni bir dünya düzenini hayata geçirdi. Petraeus da, Trump´ın ekibinde bir şekilde görevlendirilirse şaşırmamalısınız. Bu da çok yüksek ihtimal.
Çünkü Trump gibi düşünüyor!
● Nasıl yani?
Petraeus, NATO´nun değişmesi gerektiğini Trump´tan önce söyledi.
NATO´nun 1980 model çalışma sisteminin, gerçekten uzak olduğunu ve ABD´ye zarar verdiğini savunan isimdir.
Türk ordusu içinde hala NATO çok güçlü.
Operasyonlarınız Gülen hareketine bağlı olarak yürüyor. Ancak NATO askerleri hala görevinin başında. El Bab´daki saldırılarda, IŞİD´i yönlendirenleri Suriye´de aramayın. İncirlik´e veya Türk ordusundaki kritik görevlerde bulunan komutanları araştırın. Gerçek sizin yanı başınızda!
● Başka ne var?
İstihbarat teşkilatınızı araştırın, emniyet teşkilatınızı araştırın. Hala çok önemli yerlerde Türkiye karşıtları görevde. Bu temizliği yapmadığınız sürece, Gülen hareketinin temsil ettiği CIA kanadı her an operasyon için güçlü olacak. CIA ile bağlantı kuran birçok Türk işadamı var.
Geçmişte Gülen ile birlikte çalışıyorlardı, şimdi ise doğrudan CIA ile görüşüyor ve Erdoğan´a karşı yardım istiyorlar.
Bu işadamların sıradan olmadığını da belirtmeliyim. Hepsi iş dünyasında sözü geçen ve saygı duyulan isimler. Sadece onlar da değil, iktidar partisi ve muhalefet partilerinden bazı belediye başkanları da CIA ile bağlantıda. Öyle bir Türkiye kurgulanmış ki, her noktasından CIA ile bağlantısı olan bir ülke görüyorum. CIA ile görüşen o işadamları, Erdoğan´la yurt dışı gezilerine de katılıyor. Bunu istihbarat birimleriniz biliyor mu, emin değilim.
Stratfor´a bağlı olan birçok Türk, Erdoğan´ın değer verdiği iş adamlarından bazıları.
Erdoğan, bunları biliyor mu? İstihbaratın ne kadar güçlüyse, devlet de o kadar güçlü olur. Bugün ABD ve İngiltere´nin gücü, istihbaratı ve ordusunun koordinasyonuyla ölçülür...
● Başka?
Flynn dedim ya... Amerika içinde ne kadar istihbarat örgütü varsa, onun Rusya ile ilişkisini bulmak için seferber. Bir şey bulamazlar ama uğraşacaklar... Çünkü Gülen konusunda onun gibi keskin kimse yok. Dikkat ayrıca İngiltere Başbakanı Trump´a gelecek.
Aksilik olmazsa buradan çıkıp Ankara´ya gidecek. Yeni dünya kuruluyor ve siz merkezinde olacaksınız... Hata yapmayın. Dikkatli olun. Her adım sizin işinize yarayacak....

Anahtar Kelimeler: Derviş, fikri
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Derin gırtlak!. (28 Ocak 2018 - Pazar)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Kanlı yol (04 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
Silahın patronu (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Pentagon beşgeni (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Alman savaşı (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Baronlar rahatsız. (10 Şubat 2017 - Cuma)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır?

Mevlana
İsmail Dursun
İsmail Dursun
"Büyük Başkan Tezahüratı"
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
İstanbul´u düşünüyorlar, gözleri açık
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Son güzel kelimeler
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Yatırımsız kredi büyümesi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Mütesettir Anıtkabir!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat aziz eder yüceltir
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Unutulan asker düğünleri
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Çakmak Taşındaki Ümit
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
LEGO VE DİJİTAL RUHLAR DÜNYASI
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
´´Kişisel gelişim ´´
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Ne yapmalı?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Devlet aklı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ahlak merkezli dindarlıktan nerelere?
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ