Derin gırtlak!.
Tarih: 28.1.2018 11:52:07 / 1001okunma / 0yorum
Ergün Diler

ABDULLAH Gül Cumhurbaşkanı iken Çin´i ziyaret etti. Türkiye ile Çin arasında dostluk köprüsünün kurulacağını, eski ilişkilerin tekrar canlandırılacağını söyledi. Doğru bir okuma ve bakış açısıydı. Ancak itiraz eden birileri vardı. ABD bunu beğenmedi. Rabia Kadir ismindeki kadını kullanarak URUMÇİ karıştırıldı. Çok uzaklardan bir ses adeta "SİZ KARDEŞ OLAMAZSINIZ. DOST DA DEĞİLSİNİZ" diyordu. Ne zaman? Yaklaşık 10 yıl önce! Demek ki bugün yaşadıklarımızın tarihi eskilere dayanıyordu... Kavga bugünün işi değildi... Derken zaman aktı geçti. Türkiye HAVA SAVUNMA SİSTEMİ alacaktı. Baktı etti. EN uygun şartların ÇİN´de oluştuğunu gördü. Ortak üretimin yanı sıra TEKNOLOJİYİ de alacaktık. Biri çıkıp itiraz etti! Kimdi bu? Elbette ABD... KOBANİ olayları patladı. Ortalık karıştı. Onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti... Herkes olaylar hakkında yazıyor çiziyor, ancak perde gerisindeki nedenin bu olduğu anlatılmıyordu...
Öteden beri İRAN, Washington´un hedefindeydi! Peki İRAN gibi bir ülkenin ABD´ye rakip olma şansı var mıydı? Ya da aynı şekilde IRAK´ın? Libya´nın, Mısır´ın, Suriye´nin? YOK TABİİ Kİ! Bu ülkelerle karşı karşıya gelmesi gerekiyordu. KONTROLÜ ELDE TUTMAK İÇİN... YPG ve DEAŞ bu nedenle üretiliyordu. İPEK YOLU´nu ve enerji yataklarını elde tutmak, rakibine kaptırmamak için... ÇİN´e yani! Dönelim Amerika Birleşik Devletleri´nin içine... Beyaz Saray´a... Orada işler iyice karışmış durumda. Olaylar "BAŞKANLAR ABD´de bir figürden ibarettir" tezini savunanların noktasına hızla gitmekte...
Nasıl mı?
Açalım biraz o zaman!
Trump, DERİN DEVLETTEN ayrı bir politika izlemek istiyordu. İNGİLTERE ile de ÇİN ile de İLİŞKİ KURMAK ve başka sonuçlara ulaşmak istiyordu. İstiyordu ama BAŞKAN da olsanız gücünüz yetmiyordu! ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray´da yalnız bir adam. Bugün itibariyle durum bu! Trump, İngiltere ziyaretini ertelemek istemiyordu. Ancak Beyaz Saray, "İngiltere ziyareti ertelendi" diye açıklama yaptı. Trump da buna uymak zorunda kaldı.
Sesini çıkaramadı. Geçtiğimiz hafta Trump için yeni bir tehlikenin başlangıcı oldu. Tabii oralarda yazan olmasa haberimiz olmayacaktı yine...
Beyaz Saray´ın hukuk ekibi, Trump´ın başkanlıktan azledilmesini konuştu. Bu durum Trump´a da hissettirildi. Hem de doğrudan! Daha önce de PENTAGON ile TRUMP mücadelesini defalarca yazdım. PENTAGON´un BAŞKANLIK yaptırmadığını ve yaptırmayacağını aktardım. Ancak PENTAGON buna rağmen TRUMP´ı indirmeyi düşünmedi... Hiç akıllarına getirmediler! Oluşacak dalgalanma ile uğraşmak istemediler...
Ancak Beyaz Saray, Trump´ı azletmek için planını devreye soktu. İlginç değil mi!
Önceki akşam Trump ile Cumhurbaşkanı ERDOĞAN telefonda görüştü... İki lider telefonda görüşür ve ardından ekipleri tarafından karşılıklı açıklamalar yapılırdı. Bilgilendirme amacıyla. Ne oldu? BEYAZ SARAY sahne aldı! KONUŞULMAYAN SÖZLERİ KONUŞULMUŞ GİBİ AKTARDI! GERGİNLİK ARTTI! TRUMP´A RAĞMEN! Trump, çılgın biridir. Korkusuzdur ama "Beyaz Saray, bana karşı" diyemez. Bu cümle, Trump´ın Beyaz Saray´daki son açıklaması olur. BAŞKAN bunun farkında!
Beyaz Saray´ı yöneten hiçbir zaman Başkan olamadı. Elbette ABD Başkanı ´dünyanın en güçlü adamıdır´... Bu doğru. Ancak gerçekte bu böyle değildir. Bush da Obama da Beyaz Saray´ı yönetemedi. Irak ya da Afganistan´a girme kararlarını BAŞKANLAR MI aldı? Elbette hayır! Belki son imza onlarındı! ABD´yi bir kişiye bırakmazlar. Bırakıldığı da hiç görülmedi... Konuşulmayan, yazılmayan başka bir şey var! Beyaz Saray´daki güç dengesi danışmanların Yahudi olmasıyla başka bir boyuta taşındı. GERİLİMİN ASIL NEDENİ BU! Beyaz Saray´da Yahudi ağırlığı hiçbir zaman olmaz. Yahudi danışman çok oldu! Şimdi de var. Ancak sistemin işletilmesinde önemli görev alanlar, YAHUDİ değildi. Olamadılar! Bir el engelledi. Bilemiyorum. Ama kritik noktalar onlara verilmiyordu...
Bu Amerika Birleşik Devletleri´nin kurulduğu günden beri değişmedi. Trump, birkaç ay önce Yahudi danışmanlarını bile görevden almak zorunda kaldı. Kushner´in baskısı, Beyaz Saray´da rahatsızlığı öne çıkardı. Amerika Birleşik Devletleri´nde Beyaz Saray´daki kavga asla medyaya sızmazdı. KİTAP YAZILDI şimdilik... Oradan okuyor insanlar bazı mücadeleleri... Ama asla ve kat´a tamamı bilinmez ve sızmaz! Kushner´in Ocak 2017´de Beyaz Saray´da danışmanlığa atanması, kavganın sızmasına neden oldu. KIRMIZI ALARM DURUMUNA GEÇİLDİ RESMEN!
Çünkü Kushner, Trump´ın haberi olmayan kanunları da Kongre´ye göndermeye kalktı. Tabii bu engellendi. Trump´ın Ortadoğu politikasının tamamen Kushner´in planı olması, Beyaz Saray ve Pentagon´u yakınlaştırdı. Ancak Beyaz Saray, Trump´ın görevden alınmasını isterken, Pentagon hala buna karşı. Trump, Beyaz Saray´a karşı güç kullanmak istese de bu güç sadece damadının bağlı olduğu kuruluşlarda var. Mesela AIPAC! Ancak AIPAC da başka kuruluşlar da Beyaz Saray´la ciddi bir kavgaya giremez. Çünkü Pentagon´la da bir savaş yaşıyorlar. ABD, 2020 yılındaki yeni başkanlık seçimine kadar büyük bir değişim yaşayacak. Bu net! Belki 100 yıldır ABD içinde güç olanlar, 2020´de etkisini kaybedecek! Konuşulan senaryolardan biri bu! Bu durum, Washington´da büyük ses getirirken, New York´taki finans dünyasında da hissediliyor. Her şirket, her CEO ve her zengin yeni ittifaklar arıyor. Bu da kavganın aslında ne kadar çok boyutlu olduğunu gösteriyor. Tabii bizler olaylara böyle bakmayı pek tercih etmiyoruz... Kendi kadrajımız yeterli oluveriyor! Oysa oyun sandığımızdan çok daha büyük ve derin... Savaş da aynı şekilde! Zaten dünya medyasına baktığınız zaman fotoğrafı çekmekte zorlanmıyorsunuz! Defalarca yazdım! Soruşturmalarla adı gündeme gelen ROBERT MUELLER PENTAGON´a yakın bir isim. DOĞRU!
Ancak Mueller, Beyaz Saray´daki hukuk ekibine de çok yakın. Bu ekipte yer alan 4 kişi, Mueller´in öğrencisi. Hepsi de Mueller´i idolü olarak görüyor. Mueller´in sürekli güç kazanması, Washington´ın yeni gündemi. Günlerdir sessiz gibi görünen Mueller, aslında 4-5 farklı davayı birleştirmek üzere. Bu davada yer alan tüm isimlerin bir daha Amerikan siyaset sahnesinde ve iş dünyasında adı olmayacak. Listenin 100 kişi olduğu söyleniyor. Listede yer alan 20 isim kendini biliyor. Ancak 80 isim hala çok gizli. CIA de FBI da bunu bilmiyor. Çünkü Mueller, istihbaratın nasıl bilgi edindiğini çok iyi bilen biri. FBI eski Direktörü olduğu günlerde, CIA´in de çalışma sistemini ezberlemişti. Mueller´e yakın bazı isimlerin de listede olacağı konuşuluyor. Elbette listenin ilk sırasında Trump var. Daha doğrusu Melania Trump dışında tüm aile listede. Peki Mueller´in listesinde Melania Trump neden yok?
İŞTE SANIRIM EN ÖNEMLİ SORU BU?
Gerçekten neden yok acaba! EN KRİTİK 100 KİŞİYİ ALMAK İSTEYEN MUELLER NİÇİN MELANIA´yı dışarıda tutuyordu! Çok önemli bilmediğimiz bir nedeni olmalıydı... Bunun cevabını yine oralarda yazılanlarda buluyorduk! Melania Trump´ın Amerika´da oturum izni almasında kendisine biri yardım ediyordu! Önemli biri! Kim mi?
ELBETTE ROBERT MUELLER!
Şaşırdınız değil mi! Yeni dönemde TRUMP´ın işi belli ki zor! ABD´yi ve dünyayı değiştirmek için gelen "YENİDEN GÜÇLÜ AMERİKA" diyen Trump kendi devleti ile çevrelenmiş durumda... Garip ama gerçek bu! Trump´ın üzerindeki baskı DÜNYA GENELİNDEKİ OYUN ile aynı şekilde ilerliyor ve ilerleyecek... Trump´a karşı büyük ittifak var! Ancak ABD´yi kurup şimdilerde gücü ÇİN´e taşımak isteyenler de Trump´ın yanında! Orada da burada da SAVAŞ olacak... İNANMAYAN MODA DÜNYASININ DEVLERİNİ İZLESİN! KİMLER KAMUFLAJ KIYAFET YAPIP SUNUYOR İYİCE İNCELESİN!
Hatırlayın; Trump "YPG´ye silah vermeyeceğiz" dedi. Bir saat sonra Pentagon sözü aldı ve "Yok öyle bir şey. Sevkiyat devam edecek" açıklaması ile cevap verdi... Trump´lı ABD Türkiye´nin canını çok sıkmak istemez. Sıkmaz da... Ama diğerleri vaktimizi çalacak gibi... Mücadele TRUMP´la uğraşanlarla... AFRİN´e de böyle bakın! PAYLAŞIM SAVAŞI ÇOK ÖNCE BAŞLADI. 2018´de iyice hızlanacak... Bunlar, Yeni Dünya Dengesi´nin doğum sancıları!.. BİZ TÜRK´üz! Bizi ilgilendiren, bizim kazanacak olmamız... Her türlü sıkıntıya rağmen emin adımlarla gideceğiz... Kavgayı görerek, yaşayarak ve vurduğumuzu oturtarak... İZLEYİN!.

Anahtar Kelimeler: Derin, gırtlak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Kanlı yol (04 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
Silahın patronu (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Pentagon beşgeni (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Alman savaşı (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Baronlar rahatsız. (10 Şubat 2017 - Cuma)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Derviş´in fikri (26 Ocak 2017 - Perşembe)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "

Vucudunuzun 30 dakikada saldigi isi ile iki litre suyu kaynatabilirsiniz.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59