İsmail Dursun


Deplasmandan Alınan bir Puan ?´İYİ PUANDIR´´

Deplasmandan Alınan bir Puan ?´İYİ PUANDIR´´


Merhaba Değerli Dostlar Süper Toto Süper Liginin 28.haftasına Türk futbolunun büyük değerlerinden olan ?SİNYOR? Can Bartu´yu kaybetmenin üzüntüsüyle müsabakalar başladı.

         Can Bartu Fenerbahçe Spor kulübünde daha sonra Avrupa´da ilk kez başarıyla Türk futbolunun temsilciliğini uzun yıllar yapan tek Türk sporcusu olmuştur.

       Karşılaşmalarda Efsane sporcu Can Bartu için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Stadyumda yapılan törenin ardından karaca Ahmet mezarlığına defnedildi.

      Fenerbahçe spor Kulübü´nün ve spor camiasının başı sağ olsun mekânı cennet olsun.

      Öte yandan yıllardır Sivas spor kulübünün malzemeciliğini emektar lığını yaparak büyük katkıları olan Malzemeci Mamut Kaplan abimiz Sivas Numune hastanesi 3.kat anestezi 1 yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermektedir.

      Oğlu Hüseyin Kaplan´dan aldığım bilgiye göre kulübün kendisine ve bana yapılanlara çok üzüldüğünü bu kadar vefaya bu yapılmamalı diyordu ve çok etkileniyordu dedi.

       Mahmut abi sporculuk, Antrenörlük ve hakemlik yaptığım yıllarda benim gibi birçok kişide emeği vardır, toplar patlar alır giderdik, ayakkabıların çivili kramponları düşer gideriz para sormaz sonra getir veya kendisi alıp stadyuma getirerek bizlere desteklerini esirgemeyen sevdiğim bir abimdir.  Kendisine Allahtan acil şifalar ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum.

       Gelelim Konyaspor ? Demir Grup Sivasspor karşılaşmasına her iki takımın da Hem Avrupa ligi hem de ligde kalma mücadelesi şeklinde geçeceği biliniyordu.

       Aynı zamanda tehlikeli bölgeden uzaklaşıp rahatlama çabaları vardı. Konya Büyük Şehir Belediye stadında Konya spor 9 haftadır Sivas spor ise evinde yendiği Malatya spor karşılaşmasından bu yana 3 haftadır galibiyet alamamış idi.

         Sivas spor Konya spor karşılaşmasına geçtiğimiz haftada kadroda olmayan Papp,  iki haftalık cezanın ardından Bjarsmyr,  Kaleci Tolga han Acar Ziyanın sakatlığı nedeniyle yerine Uğur Çiftçi ilk on birde kendilerine yer buldular.

        Konya sporda ise Skubiç´in cezalı olduğu yerine Opanasenka yer aldı fakat beklenilen performansı gösteremediler.

      Buda Konya spor savunmasında büyük ölçüde açık vermesine neden oldu hal böyle olunca Sivas spor hücum hattında rüzgârlar esmeye başlamıştı.

       Konya spor ilk yarıda Ömer Ali ve Fofana´nın üretkenliği hücumdaki Sivasspor ataklarını durdurmaya başlamıştı. Buna Jakoviç´in ise hızlı çıkışlarıyla dikkat çeken oyuncalardan oldu.

       Müsabakanın 22. Dakikasında Sivasspor savunmasının rakibine verdiği hatalı pası alan Ömer Ali takımını 1-0 öne geçirdi. Konya spor ´un başarısı ile değil rakibinin hatasıyla bir gol atmış oldular.

      Bu golden sonra Sivas spor her üç bölgede etkili olmaya başladı, nitekim sahanın mimarı konumunda olan Özer Hurmacı ´ya Hakan Aslan Emre Kılınç ve Diabate ayak uydurunca performansı yüksek bir Sivas spor ortaya çıkıyordu.

      İlk yarıda atılan gollerle 1-1 sona eriyordu.

      İkinci yarıya Aykut hoca Opanasenko ile Jahoviç´i oyundan alarak Hurtada ve Yatabare´yi oyuna alınca Hakan hocada sahanın lideri konumunda olan Özer Hurmacıyı alarak bir yanlış yaptığı düşüncesindeyim, Şunu da belirteyim acaba sarı kartı var BJK müsabakasına sakata gelmeyelim şeklinde de almış olabilir diyorum.

     Torje oyuna girince büyük oranda katkısı oldu ama Dİabate yorulmaya başladı, Aslında oyunun üçüncü bölümünde Edinga yerine Rybalka  Mert Hakan alınabilirdi.

    İkinci yarıda Aykut hoca sürekli hücum hattına takviye yaptı ama bir ivme kazanamadı Sivasspor Konya sporu kötü günün de yakaladı fakat bundan yeteri kadar faydalanamadı skor farklı olabilirdi.

    Karşılaşmanın son dakikalarında savunmanın durağan konumu ve Kaleci Tolga han Acar´ın akıl almaz hatsı az kalsın müsabaka gidecekti be kardeşim sen geçtiğimiz müsabakalarda da aynı hatayı yaptın dikkatli olman lazım.

     Oyunun son dakikalarında iki değişiklik yapan hoca zamanı korudu ve skor da aynı şekilde sona ermiş oldu.

 

     Değerli dostlar sunuda vurgulamam gerekir ki Geçen hafta Kayseri spor çok iyi futbol oynadığından değil Sivasspor´un çok kötü oynadığından yendi.

    Bu karşılaşmada ise Sivasspor Konyaspor´a oranla daha iyi idi Konyaspor´un bu kötü gününden daha fazla bir skorla dönebilirdi kale sahasında yakalanan pozisyonlar değerlendirilmiş olunsa idi Beşiktaş müsabakasına daha rahat bir şeklide çıkılabilirdi.

    Yineliyorum deplasmandan alınan bir puan ?´İYİ PUANDIR´´ diyorum.

     Önümüzdeki Pazartesi günü saat:20.00 de Ligin en iyi futbol oynayan ekiplerinden bir olan Zirvenin ortağı Beşiktaş sporla çok önemli bir final karşılaşmasına Çıkacak Demir Grup Sivas spor´un her zaman olduğu gibi bu müsabakada da siz taraftarlara büyük oranda ihtiyacı olacaktır umarım tribünlerde yerlerini alacaksınız.

     Sivas Belediyespor kendi evinde Kırklarelispor´la puanları paylaşarak tehlikeli bölgeden uzaklaşmış oldu.

     Belediyenin el değiştirmesiyle yeni seçilen meclis üyelerinden bazıları yeni yönetim kurma girişimlerine başlayarak ekip oluşturmaya başlamışlar.

     Sporun içinden gelmiş iş adamı, esnaf, eski sporcu ve liyakat sahibi bu işi seven insanların yönetime alınması daha uygun olur diye düşünüyorum.

    Siyasi bir hava yaratılmaması lazım bu takım herkesin takımı çünkü benden söylemesi.

     Şarkışla Belediyespor ise elindeki liderlik koltuğunu iki haftadır yenilince averajla ikinci oldu.

     Şampiyonluğu garanti derken bu duruma gelmesi de bazı soru işaretlerini gündeme getirmiş oldu. Tüm takımlarımıza başarılar dilerim

     Görüşmek dileğiyle efendim?YAZARLAR