İsmail Dursun


Deplasmanda Alınan Bir puan İyi Puandır.

Deplasmanda Alınan Bir puan İyi Puandır.


                                                        SPORUN GÖRÜNÜMÜ

Merhaba okuyucu dostlarım sevgili sporseverler öncelikle korno virüs nedeniyle hayatlarını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileklerimi iletirim. Tedavi aşamasında olan vatandaşlarımızda acil şifalar diliyorum.
Rabbim tüm Dünyanın görünmeyen düşmanı olan virüs belasını bir an önce insanlar üzerinden korkuyu yok eder hayat normale dönmüş olur.
Korona  nedeniyle yarım kalan yarım kalan süper ligi futbol müsabakaların da Temmuz sıcağına gelince sahalar iyice ısınmaya başladı ama  tribünler halen kimsesiz çünkü salgın belası halen devam ediyor .
Takımlar son kozlarını kalan dört müsabaka da kaderlerini belirleyecek, performanslarını aşırı sıcak havanın ve kamuoyunun baskısı bir yandan ligdeki kritik konumları korona’nın verdiği endişe ve korku içerisinde kendilerini oyuna vermeye çalışıyor futbolun emekçileri.
Değerli dostlar bir organizma’ ’Psikolojik daha sonra Biyolojik müsabakayı vücudunda hissederse sahadaki enerjisini de o oranda yükselterek kullanacaktır.
Yukarıda arz ettiğim konu kimi bazen inişli çıkışlı zik zaklar çizerse karşılaşmanın skoru da o oranda değişebiliyor.
O nedenle Müsabaka analizine gelince Kasım paşa sporda Fuat Çapa göreve geldikten sonra oyun sitemindeki yaptığı değişikliklerle sahada kendilerini göstermeye başladıklarını görüyorum.
Bu karşılaşmaya Demir grup Sivasspor evindeki Kayseri spor yenilgisinde sonra taraftarlarını şoke eden yigidolar grubunda iyi mücadele eden ekiplerinden biri olan Kasım paşa spora karşı zirveden inmemek için mutlaka galip gelmesi lazımdı.
Sakatlıkların devam ettiği bir aşamada sahaya çıkan Sivas spor formda rakibi karşısında ilk yarıda tüm kozlarını kullandı diyebilirim.
Stresin ve sıcağın baskın olduğu bir havada oynamak kolay değil, Sivasspor-Kayseri spor maçına rağmen daha canlı olduğunu gördüm. Orta alandan çıkan toplar ceza alanına yakın bölgelerde erimese daha farklı olacaktı.
Kasım paşanın uzun ve pratik oyuncuları bu atakları pasif ize edebilmeyi başardılar mücadele ve hırsın hakim olduğu iki takım vardı sahada ilk yarı bu sonuçla kapanmış oldu.
İkinci yarıda Sivas spor durgun olan Fernando’nun yerine Kone, girdi Kasımpaşa’da ise  pavelka yerini Najradinoviç’e bıraktı daha sonra Ndongalla başarılı forvet oyuncusu Yusuf Erdoğan’ı sahaya süren Fuat Çapa skoru beraberliğe uyarlamıştı sanki.
İki takımda mücadelesini ve kozlarını daha çok hazırlık bölgesindeki karışıklıklardan çıkarak kenar yan bekler kanalıyla uzun diyagonallerle netice aramaya başladılar.
Florent Emre Kılınç’a yaptığı tehlikeli hareketten dolayı ikinci sarı karttan ihraç edildi bu süreçten sonra müsabakanın üçüncü bölümünde sahadaki dengelerin ve skorun Sivas spor lehine değişeceğini tahmin ediyordum.
Kasımpaşa’nın birkaç tehlikeli pozisyonlarını ezen taraf eden Sivas spor üstünlüğü ele aldı baskı kurmaya başladı, fakat final atış ve vuruşlar bir türlü gol olamadı eksik kalan rakibi de   bir anlamda bir gol atma  becerisini gösterememdi.
79.dakikada  Konenin attığı gol ‘’VAR’’ kararıyla iptal edildi çünkü pozisyon ofsayt idi Rıza hoca ofansif yapısı top sürükleyebilen Erdogan’ı da alarak hamlesini yaptı fakat kaleci Ramazan  kalesinde devleşince  gol sesi çıkmadı.
Kasım paşa spor ihraç olayından sonra son dakikalara doğru bir puana şükreder gibi bir görüntüsü vardı sahada. Sivasspor ise  yarıştan kopmamak adına  deplasman dan alınan bir puan iyi puandır demesi lazım.
Sivasspor’un bundan sonra evinde Bugün evinde 18.30 da Malatya spor la, Dışarıda Fenerbahçe sporla,33. Hafta evinde Gençlerbirliği ile ve son 34. Hafta Göztepe deplasmanıyla lig maratonunu tamamlamış olacak.
Bugün oynanacak olan Malatya spor karşılaşması süper ligin bir final müsabakası niteliğinde olacaktır. Malatya spor küme düşmemek için Sivasspor ise zirvedeki yerini korumak için mücadele edecektir.
Müsabaka sonrası Fuat Çapa’’ Rakibimiz ligde en iyi futbol oynayan ekiplerden biri, ihraç olayından sonra bir puan almak için oynadık’ ’dedi
Rıza Çalımbay ise ‘’Kaybettiğimiz iki puan yerine bir puan iyi güzel bir müsabaka oldu. Mücadele ve oyun anlamında sahada her şey vardı girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik kasım paşa gününde idi’ ’dedi.
Müsabaka hakemine gelince normal şartlar altında dostça geçen bir müsabakayı en güzel şekilde tamamlamış oldu.
Evet değerli dostlar hakem demişken Sivas’ta uzun yıllar Emniyette görevli olan sevgili kardeşim değer verdiğim bir arkadaşım Veysel Er le Sivas’ta birlikte müsabaka yönettik çok deplasman karşılaşmalarında da kader birliği yaparak çoğu müsabakadan başarıyla çıkmıştık.
Konya Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandığını memnuniyetle öğrendiğimden orada görev yapan bir yakınım için ilgi ve alakasından dolayı kendisine ve aynı konuda sıcak ve duyarlığını esirgemeyen toplumsal ve kutsal görevlerde bulunan değerli arkadaşım İlçe Emniyet Müdürü Veysel Er’e ve kardeşimiz Hatice Türker hemşiremize de sevgilerimi saygılarını iletir şahsında ve tüm arkadaşlarına görevlerinde başarı dileklerimi iletiyorum.
Kurallara Uyalım Uymayanları ‘’UYARALIM’’
Kendinize çok ama çok iyi bakın.
Görüşmek dileğiyle  efendim 
 YAZARLAR