İsmail Dursun


Deplasman Alınan bir puan iyi puandır.

Deplasman Alınan bir puan iyi puandır.


  Merhaba okuyucu dostlarım Demir grup Sivas spor mağlubiyetinden sonra sakatlıkların yanı sıra testleri poşeti çıkan bazı oyuncuların yanı sıra Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve yardımcıları da eklenince kadroda olması gereken oyuncuların karantinada olması teknik ve idari heyeti taraftarları bir hayli üzüntüye sevk etmiştir.

       Oynanan on müsabaka da on puanla ligin son sıralarında ki konumu kimseyi karamsarlığa itmesin. Hafta içi oynadığı Avrupa ligi karşılaşmaları derken Rıza Hoca kadro kurmakta zorlanır hale gelince buna birde korona korkusu her takımda olduğu gibi Sivas sporda da paniğe neden oluyor.

      Dolaysıyla buda sporcular ve kulüp üzerinde bir psikolojik baskıya neden olunca hayal ettiğiniz kemik kadroyu bir türlü aylardır kuramıyor olunca sahada da  güç dengesi de değişiyor performans düzeyi beklediğiniz normların üzerine çıkamayınca üzüntü erici  skorları yaşamış oluyorsunuz durum böyle olunca  taraftarları da endişeye sevk ediyor.

        Demir grup Sivas spor ilk yarıda  on beş dakika  aralıklarla baskıya maruz kaldı Trabzon  hücumda  orta alanda savunmada  hızlı çıkışlarla ileriye taşıyan takımlar arasında bunu kabul etmek lazım özellikle Nwakame,Ekuban Abdulkadir Parmak Abdul Kadir Ömür Bilal gibi çok yetenekli oyuncalardan kurulu bir ekiptir.Ekubanla  birkaç pozisyona bulu  ama Sivas spor savunması bunu kuruduğu bloklarla Samassanın gayretleri bunları engelledi.

      İlk yarının son bölümünde rakip kale sahasında yakalanan bir pozisyonda gole yakınken aniden kaptırılan top sonunda rakibi eksilten Trabzonspor bir anda Sivas spor kalesine uzun toplarla Ekubana aktarılan ara pasına dokundu 1-0 devre bu öyle kapanmış oldu.

     Demir grup Sivas spor  ilk yarıdaki hatalara karşı aksine ikinci yarıya daha canlı ve hızlı tempolarla çıkmaya başlayan bir takım  görünümü veriyordu.

   Ekuban   her alanda dikine paslarla  oyuna hız kazandırmaya çalıştı ama Sivas spordaki yapılan hamle ve oyundaki denge unsurunu deriştirerek rakip kalede sık sık görülmeye başladı.

      Savunma bloğunda açık vermeyerek orta alanda Hakan Aslanın takıma gelmesi kendini gösteriyordu adeta fakat Trabzon sporda özellikle Nwakame’nin olmaması Sivas içinde bir şanstı diyebilirim.

      Fakat Abdul Kadir Ömür’ün Ekuban iyi anlaşması takımı uzun süre sahada tuttu Abdul Kadir Parmak ve Bilal’in de etkili isimlerin de oyunun sonlarına doğru düştüklerini söylemem lazım.

     Sivas spor da ise dar bir kadro ile mücadele ederek virüsten yeni çıkan Hasan Aslan’ın mükemmel fizik kondisyonu ile sahanın her alanında bir atlet gibiydi doğrusu Samasa’nın olağan üstü kurtarışları rakibe gol imkânı vermedi nedeni takımın her üç bölgede paylaşımcı olması dolaysıyla oyun disiplininden kopmaması üstünlük sağlanmasına neden olmuştur Bu da takım direncinin artırılarak sahada bir özgüven yaratmasına neden oldu Kaleci Samassa’yı alkışlamak lazım. Böyle güçlü bir takım karşında kısıtlı kadroya rağmen böyle bir oyun çıkaracağını tahmin etmemiştim.

Müsabakanın Üçüncü bölümün de 75. Dakikada sol koridordan aldığı topla üç rakip sporcusunu yaptığı kıvrak çakılmalarıyla ekarte eden Gradel Yatabare’ den seken topa aynı özelikle çok hızlı refleksiyle vuran Hakan Aslan altın değerinde olan bir puanı getiren golünü atıyordu 1-1

     Sonu ç olarak her üç bloklar arasında kuracağın oyunda enine paslar yerine dikine Paslarla rakip oyuncularını eksilttiğiniz sürece skoru değiştiren takım ve sporcu siz olursunuz.

     Bu oyun disiplinini devam ettirdiğiniz sürece puan alamayacağınız takım olmaz Ben Rıza Çalımbay hoca ve yardımcılarına sporcu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletir tekrar tebrik eder başarılar diliyorum. 

                          Görüşmek dileğiyle efendim