İsmail Dursun


Bu Takımdan alınan Bir Puan İyi Puandır!


 Merhaba Dostlar, Spor Toto Süper ligin son haftalarına gelirken Demir Grup Sivas spor yaklaşık on yıl önce Sivaspor´u şampiyonluk ´tan ettiği hafızalarınızda vardır sanırım.

 Bu karşılaşma için konuşma özürlü Televizyon yorumcuları (Yazılı basın da kiler dahil)var ya Sivasspor düşmanlığı ile bilinen yandaşlar.

 Aman aman uçurdular, havalandırdılar Sivasspor buradan hezimete uğrayacağı yorumlarını yapıyorlardı.

 Anadolu takımları müsabakan var ise küçük bir ilan büyüklüğünde haber verilir o kadar. Arkadan, yandan, büyük destekçileri olan Metropol takımları ile oynuyorsanız sayfalar dolup taşar, Televizyonlar sürekli ısıtıp ısıtıp haber ve yorumlar yaparlar.

Bu karşılaşma sonrasında da yorumlar yapıldı. Fakat bazı kendini bilmezler yukarıda arz ettiğim kişilikte olanlar Sivas ve Sivasspor düşmanlığı yapmaya çalışıyorlar.

Yok, efendim Sivasspor Antrenörü Samet Aybaba hoca gole sevinmedi, durgundu vs. gibi sözlere katılmıyorum. Hiçbir hoca takımı gol atınca sevinmeme gibi bir ruh hali olmaz ben inanmıyorum.

 Bu konuda yazılıp çizilenlere de inanmıyorum.Sivasspor yönetim kurulu bu konu da çok net bir şekilde basın açıklaması yaparak gerekli olan cevabı vermiştir.

O Yalama basının bazı aklı karışıkları yapılan açıklamadan bir şeyler almışlardır umarım.

Müsabakanın ilk dakikalarından itibaren sahanın her yerinde ayağa pas yapan, oyunu kontrol eden taraf Başak şehir spor takımı oldu.

    On dördüncü dakikada Demir Grup Sivasspor savunma bloğunda çoklu bir sporcu olmasına rağmen kaçırılan topa Bajiç sadece dokunarak skoru 1-0 yapan golü attı.

 Demir Grup Sivasspor oyuna da topa da bir türlü hakim olamıyor Başak şehir spor ise sürekli hızlı tempolu uzun paslarla pozisyon bulmaya çalışıyordu.

 İlk yarının sonlarına doğru 38. Dakikada Emre Kılıç´ın bir  atağında arkadan çelme takan Mossoro ?ya ihraç kararı çıktı ve yerinde bir kırımızı karttı.

 Bu dakikanın ardından çok kısa bir panik yaşayan Başak şehir spor  iyi top yapabilen  teknik becerisi kuvvetli olan oyunculardan kurulu olunca bunu çabuk atlattı ilk yarı bu skorla sona erdi

İkinci yarıya rakibin önemli  kilit isimlerinden Mossorunun ihraç edilmesini fırsat bilen (Takımın eksilmesini ) Samet hoca çok akıllıca yıldızlardan Rabinho yu ve koneyi sahaya alarak  oyundaki panikleme ve bekleme devresini geride bırakarak rakip savunma hattına taşıdığı toplarla etkili olmaya başlayınca  Robinhonun  90+2 de  sağdan gelen topu alıp çalımlarla sıfır noktasına inerek sert bir şutla topun önce direğe daha sonra kalecinin ayağına çarparak  topun filere gitmesine neden oldu.

 Samet Aybaba müsabakadan sonra yaptığı açıklamada´ ´Oyuna iyi

Başlayamadık  ilk yarıda bizi baskı altına  aldılar. Çok fazla çıkamadık doğru top yapamadık takımımızda önemli oyuncular var özel yeteneklerini kullanmalarını bekledik´´ dedi.

 Abdullah Avcı ise´ ´Ben böyle bir skor beklemiyordum kazanmak istiyorduk fakat futbolun içinde  her şey var dedi´´

 Müsabakanın uzatmalarında Arda Turan´ın ihracından sonra yardımcı hakem arkadaşımıza  çok dengesiz ,haksız bir şeklide itiraz ederek iteklemsi çok çirkin bir davranış biçimidir.

Hakem kararında haklıdır Güzel bir müsabaka yönetmişlerdir. Kendilerini kutluyorum Başarılar dilerim.

Belediye spor futbol takımımız ise play- of karşılaşması Perşembe günü saat.16.00 da sizlerin bizlerin bu müsabakayı izlemek için orada olursak futbolcularda yalnız olmadıklarını hissederek sahada  güçlü bir  performans sarf etsinler .

Takımlarımıza başarılar diliyorum.YAZARLAR