İsmail Ayhan


BİR ELVADA, BİR MERHABA


ÖNCE NEDEN ELVEDA?

Yazılarımda ilke olarak kendimden bahsetmemeyi seçmedim hiç, mecbur olmadıkça ?ben? demedim. Sanırım bu gün buna mecburum ?ben? diyeceğim, kendimden bahsetmek zorundayım. Hoş görünüze sığınıyorum.

Yaklaşık iki buçuk yıldır dilimin döndüğünce elimden geldiğince takipçilerim bilirler; başka bir gazetede köşe yazılarımla kendi penceremden Sivas´ta ya da Ülkede gelişen daha çok futbol olaylarını, saha içi, saha dışı tüm gelişmeleri, neden sonuç ilişkilerini irdeleyerek ışık tutmaya çalıştım. Bu süre içerisinde defalarca teşekkür mailleri ve telefonları aldım. Buradan tüm takipçilerime teşekkür ederim.

?BEN?im en çok değer verdiğim olayların başında ?vefa? gelmektedir. Kişilik olarak hayatım boyunca buna son derece önem vermişimdir. ?AHDE VEFA? deyimi felsefik yapım içerisinde öncelikli yer tutmuştur. Hayatım boyunca yapamayacağım ya da tutamayacağım sözler için kimseye taahhütte bulunmadım. Ne var ki şahsıma tevdi edilen hiçbir şey gerçekleşmedi. Çalıştığım gazeteden herhangi bir beklenti içerisinde olmadan emeğimi eksik etmedim. Maalesef küçük bir teşekkürü dahi duymadım. Ne yazık ki bu süre içerisinde yazdığım gazetenin imtiyaz sahiplerinden ?VEFA?yı görmediğimden ayrılmak zorunda kaldım.

Çalıştığım süre içerisinde bana yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.

BİZİM SİVASA MERHABA?

Televizyonla tanıştığım günden bugüne kadar 6 yıl geçmiş. Yani basın sektöründe altıncı yıl. Kimilerine göre yeni sayılabilecek bir süre. Ancak bu süre zarfında birçok olay ve kişilerle karşılaştım. Tek amacım Sivas ve Ülke futboluna katkı sağlamaktır. Bu nedenle şimdiye kadar beğenerek takip ettiğim "BİZİM SİVAS? gazetesi ailesine katılmaktan son derece mutlu, gururlu ve heyecanlıyım. Bütün bilgi ve deneyimlerimi bu güzide gazeteye harcayacağımı bilmenizi isterim. Bu heyecanı yaşamama vesile olan başta Türkiye Gazeteciler Federasyonu Denetleme Kurulu üyesi Sayın Hakan Sezerer´e  ve Gazetenin imtiyaz sahibi sayın Muhsin KAYA´ya teşekkür ediyorum.

Bu haftadan itibaren bu köşede sizlerle buluşmak yeni bir heyecana adım atmak için sabırsızlanıyorum. Yorumlarınız bana rehber olacaktır.

                                                                                               Saygılarımla

                                                                                              YAZARLAR