İsmail Ayhan


BELEDİYESPOR’DA YENİ BİR BAŞLANGIÇ

BELEDİYESPOR’DA YENİ BİR BAŞLANGIÇUzun zaman sonra tekrar birlikte olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Dünyayı kasıp kavuran Coivd-19 virüsü insanlık tarihine damgasını vurmaya devam ediyor. Ülkemiz, tüm dünya gibi bu virüsle başa çıkmaya çalışıyor. Ne var ki çok umut verici değerlerle karşılaşmıyoruz. Her sektörde olduğu gibi futbol sektöründe de uzun zamandır tatsız tutsuz gelişmeler yaşanıyor. Ligleri seyircisiz oynatma süreci ve ondan sonraki gelişmeler birçok futbolseveri gerek ekranlardan ve gerekse futbol sahalarından uzaklaştırdı. 
Bütün bu gelişmelere rağmen İlimizin lokomotif takımlarından Sivas Belediyespor yeni bir yaklaşım ve yeni bir yapılanma içerisinde durmaksızın ciddi projelere imza atacak gibi duruyorlar. Özellikle Yönetim Kurulunun değişimiyle birlikte, akılcı ve yapılandırıcı yaklaşımlar başta beni olmak üzere, ilimizdeki tüm futbolseverleri umutlandırmaktadır. 
Yönetim kurulu başkanlığına seçilen Sivas’ın önde gelen iş adamlarından biri olan Sayın Hakan Genç’le Cumartesi günü güzel bir kahvaltı eşliğinde dolu dolu bir sohbet gerçekleştirdik. Kahvaltıda spor tesisleri müdürü ve Belediyespor Yönetim Kurulu üyesi Sayın Davut Aşık’ta bulundular. Sporun her alanıyla ilgili ciddi bir sohbet gerçekleştirdik. 
Sivas Belediyespor’u devraldıktan sonra yaptıklarıyla başlayan Başkan Genç; “ Bizler kulübü maddi anlamda hangi aşamada devraldığımız önemli değil. Önemli olan bundan sonraki yapılacak planlamalarla dengeli bir harcama politikası gözeterek, özellikle futbolcu transferinde garanti para yerine maç başı anlaşarak, hem futbolcunun hem de kulübün çıkarlarını gözeteceğiz. Hiçbir sporcumuzun ve teknik ekibimizin mağduriyet yaşamaması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Sivasspor gerçeği asla göz ardı edilmemelidir. Bizler daha çok kardeş kulüp mantığı ve düşüncesiyle iki kulüp arasındaki ilişkileri olduğundan daha fazla geliştirerek karşılıklı birbirimizi destekleyeceğiz. Sivasspor ilimizin marka değeridir. Asla herhangi bir yarış yapma gibi düşüncemiz söz konusu olamaz. Futbol alanında olduğu gibi diğer tüm branşlarda söz sahibi olmak istiyoruz. Futbolda yapacağımız transferleri hocamız ve teknik ekibin onayını alarak güçlü bir kadro yapmaya gayret ediyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz transferlerle bunu başardık. Transferler hiç kimsenin tekelinde olamaz. Komite kararı ve hocamızın onayından sonra transfer yapılmaktadır. Alt yapı bizim için olmazsa olmazlarımızdandır. Bunun için çalışmalarımız devam etmektedir. Özellikle altyapı konusunda yönetim dışında bilgisine ve deneyimini güvendiğimiz bir iki isimden destek beklemekteyiz. Zaman içinde bu netlik kazanacaktır. Bizler Sivas’ın geleceği ve gençlerin umudu olarak yola çıktık. Akılcı ve mantıklı yönetim anlayışıyla bunu başarabilecek güçteyiz. Bizi seven ve gönül veren her kesimin destekleri bizler için çok önemlidir.” Şeklinde ciddi açıklamalar yaptı.
Başkan Genç soy ismi gibi genç dinamik ve girişimci ruhuyla Sivas’a katkı yapacağı kanaatini oluşturmuştur. Özellikle maddi anlamda denk bütçe konusunda ki özel açıklamaları beni ikna etmeye yetmiştir. Akılcı, mantıklı ve savurganlıktan uzak bir anlayış Belediyespor’un geleceği için beni umutlandırmıştır.  
Buradan tüm Sivaslı futbolseverlere şöyle söyleyebilirim;” Sivasspor’u olduğu gibi Belediyespor’u da yalnız bırakmayalım. Bu serüveni hep birlikte yaşayalım. Eminim ki heyecanı yüksek bir serüven olacağa benziyor”
Saygılarımla
 YAZARLAR