İsmail Dursun


Belediyespor ve Başkanlar

Belediyespor ve Başkanlar


                                                              SPORUN GÖRÜNÜMÜ                                                       

           Merhaba değerli dostlar, TFF- 2, Lig kırmızı grupta futboldaki diğer başarılı temsilcimiz olan Sivas Belediye spor Lig’in başından beri zirve mücadelesini oynadığı yedi karşılaşmayla namağlup unvanını sürdürmektedir.

      Lider belediye sporu takip eden aynı puana sahip Hekimoğlu spor, Van spor 17 şer puanla takip eden takımlar arasında yer almaktadırlar. Dördüncü sırada ise 15 puanlı Bodrum spor bulunmaktadır.

      Sivas belediye spor geçtiğimiz pazar günü Çorum spor deplasmanının da her iki yarıda attığı gollerle müsabakayı 0-2 alarak evine lider olarak dönmesini bilmiştir.

        Oynadığı güzel futbolu ile de beğeni toplamıştır belediye spor önümüzdeki hafta rakipleri olan Hekimoğlu spor ve onu takip eden Van spor ’un deplasmanda olduğu bir hafta evinde 15 puanlı Bodrum spor gibi güçlü takımla 17.10.2021 günü saat: 14.00 evinde karşı karşıya gelecektir buradan galip gelmesi lazım ki yine kendisini takip eden Van spor deplasmanına çıkacak olana belediye spor bu iki önemli karşılaşmadan puan kaybı yaşamaması lazım.

    Sivas belediye spor gerçekten alt yapısı oldukça zengin olan spor ve sporcu potansiyeli diğer takımlara oranla çok iyi konumda olan bir kulüp unvanına sahiptir.

  Bütün bunlar idari ve teknik mekanizmanın iyi işleyişinden kaynaklanmaktadır. İradi yönden bu işi iyi bilen eğitimci bir kulüp başkanı Hakan Genç ve ekibinin olmasıdır sporun taban birlikleriyle spor basını ile çok samimi ilişkilerinin olması yerel yönetimle aynı zamanda Belediye başkanı ve ekibi ile ileri düzeyde ilişiklerinin bu başarıdaki payı olduğunu vurgulamam lazım.

     Ayrıca spor kulüplerine her konuda yarımlarını esirgemeyen potansiyel yaratan bir başkanla bir belediye başkanın olması yöredeki sporun aksiyonunu taraftar ilgilisini arttıran nedenlerden biri olarak görmekteyim doğrusu.

     Sivas belediye spor belediye başkanının ve iş insanlarının katkısı ile birçok branşla yüzlerce sporcuyu bünyesinden barındıran örnek kulüplerden biri olmuştur.

    Ben şunu her yazımda ve konuşmamada vurgularım’’ Bir yerel yöneticinin görüş düşünce ve davranışları’’ o yöredeki sporu olumlu ya da olumsuz bir şekilde etkilemektedir şeklinde söylerim.

     Evet, Belediye başkanı Hilmi Bilgin’in’’ spora yaklaşımını her fırsatta ön planda tutarak ilimizin ve yöremizin tanıtımı ve spordaki aksiyonunu geliştirmek için çok önemli olduğunu vurgulayarak sağlıklı zinde bireyler ve gençler yetiştirmek adına sürekli vurgulayarak desteklerini ‘’esirgememiştir.

      Geçtiğimiz gün de beni de arattırarak İsmail Hocam sizi de bu etkinliğimizde görmez isteriz şeklînde her zaman davet etmelerinden dolayı da kendisine teşekkürlerimi sunarım.

  Bu gelişmeler amatör spor ve ilimizin profesyonel alamdaki başarı ivmesini daha ileriye götürmenin bir birlikteliği dolaysıyla toplumsal dayanışmanın bir örneği niteliğindedir.

    Ayrıca tüm amatör spor kulüplerini çağırarak onlara idman saati verilmesi sporcuları taşıyarak onlara malzeme su ve gıda yardımı yaparak şehirde büyük bir heyecan yarattığı için kendisine dolaysıyla başkan yardımcılarına teşekkür ederim.

     Bu emek ve katkıların devam ederek artması halinde Sivas’taki amatör spor faaliyetlerine katılım daha da artarak devam edeceğine inanıyorum.

     Bu hafta önemli bir müsabakada Türkiye Gazeteciler Federasyonunun Marmaris’te düzenleyeceği Yerel bası çalış tayına davetli olduğumuz için sizinle olamayacağım fakat buradan galibiyetle ayrılacağınızdan eminim yüksek düzeyde bir biyolojik ve psikolojik bir organizmaya sahipsiniz sevgili sporcu dostlarım.

       Başarılar sizlerin olsun. Görüşmek dileğiyle efendim

     

 

    

 

 YAZARLAR