BELEDİYEMİZ VE BİZ BİZİM SİVAS
Tarih: 2.8.2017 12:57:43 / 311okunma / 0yorum
S. Emrah GÖKTAŞI

 

         Ne güzel bir isim,

        Allah sağlık verdiği sürece haftada bir sizlerle birlikte olmaya çalışacağım. Şehrimizin görülmeyen problemlerini görmek için çaba sarf edeceğiz.

        Bu hafta;

        Belediye hizmetlerinin görünmeyen ihmal edilen tarafından, bina içinden bir bakalım diye düşündük.

        Belediye hizmetleri şehrin içinde park, bahçe, yol, alt yapı gibi önemli hizmetleridir.

        Bu kısım görünen kısımdır. Halkımız değerlendirmesini yapacaktır. Ama birde bina içi var ki buralarda sıkıntılar var.

        Bina içine girince başlıyor, güvenlikten geçerken arkadaşların yüzleri asık mümkün olduğunca kapıdan girenlere bakmak yerine taşa ve duvarlara bakmayı tercih ediyorlar. Yöneticiler dışında kimseye hoş geldin deyip bir gülümseme sergilemiyorlar.

        Onları suçlamamak gerekir. Bulundukları noktada nasıl davranacakları söylenmemiş, eğitimden geçirilmemişler. Yukarı katlara çıkıyorsunuz çalışan herkesin yüzü asık kimse yaptığı işten zevk almıyor memnun değil, işini sevmiyor. Odalara giriyorsunuz memur arkadaşlar benim yanıma gelmese diye dua ediyor. Bir şey sorulduğunda zoraki bir cevap veriyor, vatandaş korku içinde acaba ne diyecek memur vatandaştan korkuyor acaba ne soracak, vatandaşın girdiği odada boş sandalye var vatandaş ayakta duruyor, memur arkadaş otur demiyor.

       Çalışan arkadaşlarda mutlu değil, belediye içi yöneticiden hizmetli arkadaşlara kadar kimse mutlu değil. Neden acaba, biz buradan araştırmalarımızı aktaralım, yöneticiler talip olup oturdukları koltuklarda aldıkları sorumluluklardan yorulmuşlar gayet yorgun gözüküyorlar vatandaşa tahammülleri kalmamış Belediyenin asıl yükünü çeken birim müdürleri ve personelleri yorgun ve mutsuz yönetenlerle çalışanlar arasında irtibat zayıflığı var, personel yöneticisinden ilgi görmüyor yöneticiler kendisine bağlı olan birimleri en azından haftada iki üç defa ziyaret edip hal hatır sormuyorlar, moral motivasyon vermiyorlar. Kıymetli yöneticiler Başkanım, Başkan Yardımcılarım siz personellerinize bir bardak çayı parayla satarsanız o personele moral veremezsiniz. Birim müdürlerinize karton bardaklarla çay getirilmesine müsaade ederseniz, o müdür beyi misafirlerinin yanında mahcup edersiniz. Çayı getiren amca 50 li yaşlarda olur. Memur arkadaşlar …….. emmi iki çay getir derlerse böyle bir durumda kimse mutlu olamaz. Misafirler pet bardaklarla memur arkadaşın fişiyle çay içerse o misafir orada mutlu olamaz.

        Belediyemize gelen her vatandaşı önemli bir misafir görelim. Bizim örfümüzde misafir nasıl ağırlanırsa öyle davranalım. Kurum içi hizmeti ( çay kahve vatandaşa rehberlik yardımını ) pırıl pırıl bay-bayan gençlerle yapalım. Tüm misafirlerimizi su parası yatıran vatandaşımızdan iş adamlarımıza kadar tümünü aynı misafir olarak görelim. Misafirlerimize soğuk sıcak içecekler ikram edelim. ( Belediye bütçesi buna müsait),

       Sayın Başkan,

       Gelin şu işi yeniden gözden geçirelim, herkesi mutlu etmenin yolunu bulalım siz yönetiminizi mutlu edin, yönetim tüm personeli, personel vatandaşları, vatandaşlar çevrelerini, böylece TÜM ŞEHRİ MUTLU EDELİM, SORUN ODAKLI DEĞİL ÇÖZÜM ODAKLI bir yönetim sergileyelim. Seçilmiş olduğunuz parti adına yakışır ADALETLİ bir yönetim sergilerken iş adamlarının ve şehrin KALKINMA sına katkıda bulunalım

                                                                                                                                                             

  

 

Anahtar Kelimeler: BELEDİYEMİZ, BİZİM, SİVAS
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sivil toplum (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Özel okullar (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
ÜNİVERSİTE KOOPERATİFLERİ (11 Ağustos 2017 - Cuma)
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ YURTLARI (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İlim, kendini bilmektir.

Yunus Emre