İsmail Dursun


Belediye Spor da İdari ve Teknik Mekanizma

Belediye Spor da İdari ve Teknik Mekanizma


Bu Toprağın Aydınlık insanları merhaba, Covit-19 salgın belasının yüzünden çevremize endişe ve korku ile bakıp ve yürüyebiliyoruz müsabakaları izlemek için eskiden bir sevinçle gidebiliyorduk karma karışık, sarmaş dolaş güle güle yerimizi alıyorduk karşılaşmaları izlemek için.

Ama şimdi görülmeyen bir güçlü düşmanımız yüzünden artık aramızda mesafelerle konuşmak ve olmak zorundayız Rabbimden dua ediyorum inşallah bu bela başımızdan bir gün defolursa eski yaşam tarzımıza dönmüş olur tribünlerin sahipleri siz taraftarlarda rahat bir müsabaka izlemiş olursunuz.

Bizim coğrafyamızda yani ilimizde faaliyet gösteren profesyonel faaliyete bulunan Demir Grup Sivas spor ve Sivas Belediye spor ona bağlı olan bazı branşlarda alınan başarılardan söz etmek istiyorum değerli dostlar.

Hangi kuruma veya bulunduğunuz platformlarda olursanız olun konu ve gündem Demir Grup Sivas spor ve Belediye spor kulüplerinin sorusu gelir bana herkesin bildiği gibi Sivas spor evinde oynadığı iki karşılaşmada beklenmedik puan kaybı yaşansa da yapılan ilave transferlerle bunu telafi edecek kapasitede olduğunu görüyorum Ankara’da oynadığı TSYD Kupasında Karşılaştığı Ankaragücü müsabakasında biraz toparlanmış olarak gördüm. umarım bunu Deplasmanda oynayacağı Kayseri spora karşısında gösterecektir.

Çünkü çok zorlu bir müsabaka sürecine girecek artı puan kaybı yaşamaması lazım.

Futbol Federasyonu statlar da bulunan localara %50 civarında bir taraftar alınması konunda karar aldı burada asıl önemli sorun tribünlere taraftarların alınması takvimini spor severler merakla beklemektedirler.

Sivas Belediye spor geçtiğimiz aylarda yaptığı genel kurulla Hakan Genç’in başkanlığında yeni bir değişim sürecine başlamış oldu. Geçtiğimiz günlerde Hakan Başkana hayırlı olsun ziyaretine gittiğimde kulübün çalışmaları ile ilgili bazı konularda paylaşımlarda bulundu.

Ben şunu her zaman vurgularım bir kurumda idari mekanizma ne kadar uyumlu ve şeffaf ise teknik mekanizma da o kadar başarılı olur Hakan Genç ve yönetimi bunu faaliyet gösterdikleri alt birimlere yansıttığını görmüş olmam bir spor adamı oralara yöneticilik hocalık yapan biri olarak çok memnun oldum doğrusu.

Gazi lisesi bayan futbol takımı yaşadıkları ekonomik olumsuzluklarla ayakta durmaya çalışıyordu öğretmenlerin fedakarlıkları ile bu kızlarımıza el atarak bunların faaliyetlerine isim hakkı ilave ederek takıma büyük bir işlerlik kazandırmıştır. Tebrikler Belediye başkanı Hilmi Bilgin ve Hakan Başkana bravo size en büyük kutsal görevi yerine getirmiş oldunuz. Her spor faaliyetinde başarılarla çıkan Nevzat hocam, Mustafa Karadag Adem Sarıtaş’ın büyük emekleri ile buralara kadar getirdiler. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum başarılar size Sivas’ta bayan futbolunun güzel insanları

Diğer bayanlarımız ise Büyük bayanlar hentbol süper ligine terfi eden bayan takımıza gelince yaptıkları transferlerle başarı da bir ivme yakalamıştır.

Puan kaybı yaşansa da alt yapısı en zengin bayan takımlarımızdan biridir Belediye hentbol b takımımız Doğan Ardahanlı ve ekibi teknik konuda donanımlı bir arkadaşımızdır kendilerine kolaylıklar diliyorum.

Futbol da şu ana kadar bu bölgenin mutfağında yetişen sporcularında 30 ya yakınını profesyonel sözleşme imzalayarak kadrosuna katmış Ülke sporuna kazandırmayı başarmıştır.

Sivasspor’un alt yapısı ile kıyasladığımızda çok az sayıda alt yapıdan takıma aldığını görüyoruz. Her iki takım alt yapı teknik sorumlularında zengin bir çalıştırıcı ve sporcu sayısına sahipler fakat Sivas Belediye spor burada büyük bir alt yapı zenginliğinin olduğunu söylemem lazım.

Kulüp Başkanı Hakan Genç benimle konuşmasında’ ’İsmail hocam belediye başkanımız Hilmi Bilgin bize her konuda imkanlarımız dahilinde en iyi hizmeti vereceklerini söylemiş olması bizi daha da güçlendirdi ve cesaretle b

İzde bu transferlerimizi yaptık’ ’dedi

Evet.  Yerel bir yöneticinin görüş düşünce ve becerileri o yöredeki spor faaliyetlerini olumlu yâda olumsuz bir şekilde etliler bu destek spordaki faaliyetlerde büyük bir yoğunlaşma sağlar

Ben kulüp yönetiminde bunu gördüm, şu ana kadar grubunda iddialı olması için gereksiz yedi puanı cepten harcamış oldu en son izlediğim Serik Belediye spor karşılaşılmadaki performansını beğenmediğimi belirtmek istiyorum kısa zamanda toparlanması lazım ikinci ve üçüncü bölgelerde etkili olamıyorlar.

Bu kadar desteğin karşılığı grubunda buralarda değil daha üst sıralarda olması lazım sporcu arkadaşlarımız kapasitelerinin üzerlerine çıkarlarsa başarılı olacaklarına inanıyorum

Kulüpteki idari ve sosyal ve spor işlerinden sorumlu Davut   bey ve eski başarılı sporcularımızdan olan Kur bani Bütüner’in de bürokratik çalışmalarındaki emeği de kulübün idari mekanizmadaki yapıya büyük destek olması takım havasını yakalamış demektir.

Başarıdaki en büyük faktör bireyin uyum sürecini yukarıda arz ettiğim konulardan dolayı kısa sürede atlatmasına bağlıdır

Türkiye Futbol Federasyonunun bir an önce alt liglerde başlama tarihini açıklayarak amatör kümedeki sessizliğe son vererek kontrollü spor karşılaşmaları başlamış ve kapanmaya yüz tutan spor teşekküllerine de bir canlılık kazandırmış olur düşüncesindeyim

Tüm takımlarımıza başarılı bir hafta diliyorum. Görüşmek dileğiyle efendim