Baronlar rahatsız.
Tarih: 10.2.2017 09:12:47 / 575okunma / 0yorum
Ergün Diler

 

TÜRKİYE´DE çok ama çok garip işler oluyor. Çoğunu şimdi yazmak kolay değil. Ama bir grup insan var ki bunlar da her olup bitenin nedenini içeride arıyor. Yazmaktan yoruldum!
Yok öyle bir şey! Üzerimize gelenler, bizden görünse de emri verenler YABANCIDIR!
Son birkaç yıla bir bakın! 7 Şubat MİT Krizi... Emre Taner, Afet Güneş ve Hakan Fidan alınacaktı! MİT´e saldıranın, TÜRK OLAMAYACAĞI ortada değil mi? 17-25 Aralık´a bakın!
Ne kadar önemli iş yapan patron varsa hepsi toplanacaktı! Bunlara gelen TÜRK OLABİLİR Mİ? 15 Temmuz´a bakın! Kendi insanına kurşun sıkan bomba atan TÜRK olabilir mi?
Her zaman böyle oldu! Yabancıların yazdığı senaryoyu içeride birileri ısrarla oynadı! Geleceklerini yabancılarda bulanlar, hiç eksilmedi! Dün de bugün de yarın da sayıları hep çoktu, çok olacaktı!
Çünkü yabancılarla yan yana gelenler PARAYI buluyordu!
Gücü yanında hissediyordu! Belli ki bu da birileri için cazipti!
Artık herkes biliyor ki dünyadaki en güçlü iki aile Rothschildler ile Rockefeller´dı... Bizim buralarda çok kişi ilgilenmese de bu iki aile yılın belli zamanında oturur konuşurdu. Belki de dünyanın en özel toplantılarından birini gerçekleştirirlerdi. Bilmezdik. Bilmek zor değil ama ilgilenmezdik. Çekici gelmezdi!
Daha önemli ne işimiz varsa görmezden gelirdik. Ya da toplantılar yazılsın istenmiyordu! Olabilir... David Rockefeller ile Jacob Rothschild her yılın MART ayında New York´taki Rockefeller´ın rezidansında biraya gelirler. Bu çok uzun zamandır gerçekleşen bir uygulama...
Bilderberg toplantıları bu buluşmadan sonra olur ve ana temanın bu iki isim tarafından belirlendiği iddia edilirdi. Pek çok kararın arkasında da bu iki ismin imzasının olduğu tartışılırdı!
8 Kasım 2016´da Trump medya desteği olmamasına rağmen ABD BAŞKANI oldu. Çok kişi için bu sürprizdi. Buna tepki verenler arasında çok önemli isimler de vardı. Mesela Jacob Rothschild ile Rockefeller gibi... Her yıl MART AYINDA bir aya gelen iki isim 8 KASIM´dan sonra garip bir şekilde rekor kırdılar! Yılda bir kez bir araya gelen iki aile 8 Kasım´dan sonra yaklaşık iki ay içinde tam 11 kez buluştu! 11 kez bir araya gelerek rekor kıran BARONLAR, toplantı sürelerini uzatarak da rekora imza attı. Yılda bir kez yaptıkları toplantı, 11 kez yapılan toplantıların hiç birisinden uzun değildi!
David Rockefeller 100 yaşını aştığı için bir araya geldikleri yer, hep New York oldu. Çünkü Jacob Rothschild, David Rockefeller´dan 21 yaş daha küçüktü ve seyahat kısıtlaması yoktu.
Bu toplantıların ana konusu TRUMP´tı! Ve almayı düşündüğü DOLAR ile ilgili kararlardı! Rothschild ve Rockefeller, DOLAR´ın yani BANKNOTLAR´ın değiştirilmesi durumunda YÜZDE 50 güç kaybedeceklerini biliyordu. Toplantılar bu nedenle sıklaşmıştı. Bunu önlemek için kendi oyunlarını kuracaklardı...
Paraların değiştirileceği yer FED...
Dolayısıyla bu iki ailenin olumlu bakmaması halinde dolar değişikliği yapılamazdı, yapılamayacaktı da. Buna inanıyorlardı!
Ama yine de boş durmuyorlardı!
Her yerde olduğu gibi Trump´ın ekibinde de köstebekler vardı! Ailelerin adına çalışan iki köstebek, karşı operasyon hakkında detaylı bilgi verdi.
FED´i milli bir banka haline getirmek isteyecek olan Trump´a ilk tehdit çok önemli bir dinozor Amerikalı tarafından iletildi. Net tehditti bu!
Ancak Trump dönüp bakmadı bile.
Hiç ciddiye almadı. Aileler bu fırtınadan kurtulmak için aralıksız plan yapıyordu.
İkinci aşama ise ABD merkezli bir krizdi! Bunun için doların dünyada çok güçlenmesi demekti. Ki öyle olmakta! Bu durumda en büyük kazancı sağlayacak aileler de Rothschild ve Rockefeller olacaktı. İş dünyasında yaşayacakları zarar büyük olsa da DOLAR´ın değerinin artışı bu zararı ´kar´a dönüştürecekti. Pazarlıklar sürüyordu. Ve bu seçenek ikinci ŞIK olarak masada!
Bu konuyu çok daha iyi düşünmek şart!
Aileler ne kadar Trump karşıtı?
Şimdilik karşı gibi! Ama beklemekte büyük fayda var!
Açalım biraz...
Haziran´da VİRJİNYA´da çok özel toplantılar yapılacak. Buradan, "ABD´yi Beyaz Saray´dan yönetemezsin. Biz Beyaz Saray´a yakın bir yerde kararları alırız, sen de uygularsın" mesajı verilecek.
Peki 8 Kasım´dan sonra 11 kez görüşen BARONLAR, OCAK ayı içinde buluştu mu? EVET! Tam 13 kez! Az değil. Yine rekoru alt üst ettiler!
Yaklaşık üç ay içinde bu iki ailenin bu kadar sık bir araya gelmesi hayra alamet değil. Bunu herkes görüyor.
Şirketler, Trump üzerinde baskıyı arttıracak. Bu net olarak biliniyor.
Trump da aynı şekilde karşılık verirse, ayaklanmalar çok kanlı bir şekilde baş gösterecek. New York başta olmak üzere, ülkenin önemli kentlerindeki ayaklanmalarda polis zor kullanmak zorunda kalacak. David Rockefeller ile Jacob Rothschild´in en güvendiği yer, kuşkusuz Pentagon... Çünkü Pentagon´un en yüksek rütbeli generalleri, David Rockefeller ile Jacob Rothschild.
Bu ailelerin CIA içinde de eli ayağı var tabii! Medyada olduğu gibi...
Hillary´nin en az 10 puan önde olduğunu manşetlere taşıyıp "seçmenlerini rehavete sürüklediler" diyen bazı akıllı adamlar var. Doğru mu değil mi göreceğiz. Medya Hillary´yi uçurdu taraftarları da sandığa gitmeden zaferi kutladı. Olabilir mi?
Mümkün! Düşünmek gerekiyor!
Şu anda ABD-İngiltere-Rusya ve Türkiye yan yana gibi. Fotoğraf bu! Ama İngilizler´in tarihi Rus rekabetini biliyoruz.
Oyun içinde oyun olabilir mi? Elbette!
Biraz beklememiz gerekiyor. Nasıl olsa görürüz! Ama şüphe uyandıran çok önemli küçük bir nokta var!
Dün yazdım! CIA Başkanı Mike Pompeo çok önemli biri. Eşi de öyle...
Edward Snowden da en az onun kadar önemli. Pompeo, Moskova´daki Snowden için "HAİN!" dedi... Bildiği halde gerçeği söylemedi. Bu büyük şüphe! Acaba Trump da RUSYA ile değişik bir kavganın içinde mi olacak?
Merak ettiğim bu!
Edward Snowden, Rusya´yı içeriden çözmek için gönderildi. Snowden, Ladar Levison tarafından kurulan şifreli e-posta servisi Lavabit kullanıyor!
Çok az kişi buradan iletişim kurabilir.
Snowden, normal biri değil. Ekrana çok özel bir konu yazar ve bunun sadece görülmesini istediği kişinin görmesini sağlar. Lavabit, Snowden´ın eli ayağı...
Yazdıklarını ABD´de sadece iki kişi görebiliyor! İkisi de NSA´de! Bu iki isimde OBAMA´ya karşı durmuş ve mücadele etmiş isimler... Snowden´ın adını, 2017 ve 2018´de çok daha fazla duyacağız. Onun yakalanması için çalışmalar yapılacak. Hepsi oyun tabii!
Oliver Stone, Snowden´ın filmini çekti.
Onun kahramanıdır. Stone da DERİN ABD´nin adamıdır. Filmi yapılan kişi yaşıyor ve Moskova´da...
Peki biz Rusya´yı en son hangi krizin içinde gördük?
ELBETTE "TRUMP´I RUS
HACKERLER GETİRDİ" kavgasında...
Peki DNC uzantılı saldırılarla seçim sistemine kim girmek istiyormuş gibi yaptı? SNOWDEN olabilir mi? Kurduğu ekip olabilir mi? Ya da kız arkadaşıyla birlikte organize etmiş olabilirler mi?
BİLEMEM!
Ama Rusya´ya "ABD´yi dağıtabiliriz!" gibi bir özgüven verdiği ortada!
Gerçek değil ama ortada! Gerçek olan Snowden´ın RUSYA ile ilgili her şeyi noktasına virgülüne kadar takip edip NSA´e bildirmesi. KARANLIK PROGRAM İLE BUNU YAPIYOR.
Birini ekranın başına geçirse bile bunu görme şansı yok. Bir Rus bunu anlayamaz. Sadece Snowden ve NSA´deki iki kişi biliyor. Bilgisayarı eline tutuştursa, Moskova´da bunu anlayacak isim yok. Snowden ABD için gece gündüz çalışırken Pompeo´nun "HAİN!" demesi beni şüpheye düşürdü!
Düşündürdü!
Snowden´ın yapma ihtimali olan operasyonun bir başka ayağı daha vardı!
Eğer Trump, Rusya ile sınırların dışına çıkıp anlaşırsa, SNOWDEN´ın kurduğu oyunun ikinci kısmı muhtemelen sahne alacaktı. Bu da seçimlere müdahaleyi getirecekti! Kanıtlarıyla... Zaten medya tarafından mayası hazırlanan MÜDAHALE FİKRİ hemen satın alınacaktı! Zor mu? Hiç değil!
Gördüğünüz gibi hiçbir şey birbirinden bağımsız değil... Pompeo´nun gelişi Snowden´ın gidişi, Baronların toplantı üzerine toplantı yapması, bölgenin karışık bir hal alması, İngilizler´in BREXIT ile Avrupa´dan çıkması, Trump karşıtı milyonların sokağa dökülmesi, Hollywood´un kaldırımları aşındırması, Trump´ın gereken her yere cevap vermesi, DOLAR ve STERLİN üzerinde operasyon düşünülmesi...
Bütün yapmamız gereken "YENİ DÜYA DÜZENİ NASIL
KURULACAK?" sorusuna cevap aramak! Şu an parametreler, ABDİngiltere- Rusya ve Türkiye´nin yan yana olduğunu gösteriyor. Ama Snowden´ın aralıksız çalışması, Pompeo´nun iddialı adımları, İngiltere´nin yükselen Türkiye sevdası ve 15 Temmuz ile bilmediğimiz koca koca gerçekler... Fotoğraf şimdilik bu! OYUN SÜRÜYOR. KURGU ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR... Net olan taraf da flu olan kısım da var...
Fotoğraf netlik kazanınca TÜRKİYE´nin rolünü görürüz... İngilizler İSLAM´ı siyasallaştıran ekipti! ABD ise bunu bitireceğini söyleyen taraf! ANLAŞMA VARSA görmek için biraz daha beklemeliyiz... İşaretler var olduğu yönünde... Ama unutmayalım ki 1945´ten 1990´a kadar KAPİTALİZM-KOMÜNİZM dengesinde dünyayı uyutan bir güçten söz ediyoruz. Ve anlaşma olsa da olmasa da, hayata geçse de geçmese de konu ORTADOĞU olacak!
Bu KESİN!
İZLEMEYE DEVAM...

.

Anahtar Kelimeler: Baronlar, rahatsız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Derin gırtlak!. (28 Ocak 2018 - Pazar)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Kanlı yol (04 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
Silahın patronu (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Pentagon beşgeni (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Alman savaşı (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Derviş´in fikri (26 Ocak 2017 - Perşembe)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.

Mevlana
İsmail Dursun
İsmail Dursun
"Büyük Başkan Tezahüratı"
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
İstanbul´u düşünüyorlar, gözleri açık
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Son güzel kelimeler
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Yatırımsız kredi büyümesi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Mütesettir Anıtkabir!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat aziz eder yüceltir
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Unutulan asker düğünleri
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Çakmak Taşındaki Ümit
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
LEGO VE DİJİTAL RUHLAR DÜNYASI
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
´´Kişisel gelişim ´´
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Ne yapmalı?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Devlet aklı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ahlak merkezli dindarlıktan nerelere?
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ