Gülşah Akkaş Yaman


Aşı geldi

Aşı geldi


Tüm gündemimiz pandemi olan koca bir yıla veda ettik. Bunca yaşanmışlığı düşününce, sokağa çıkma yasağı ile sadece nüfus sayım günlerinde muhatap olmuş biriyim. O da yanılmıyorsam saat 5' e kadardı. Yasağın bitmesi ile birlikte büyük bir heyecan ile sokağa kendimizi atardık.

Bu yıl dünyaca karantinaya girmeyi öğrendik, sosyal mesafeyi, kek yapamayanlar, ekmek yapmayı öğrendi. Kendimizi test ettik bakalım ailecek yaşamaktan sıkılmıyor muyuz? Tüm evliliğimiz boyunca, eşimiz belki de hiç bu kadar uzun süre evde kalmamıştır, belkide. Örgü ördük, kitap okuduk, görüntülü konuştuk. Evden çalıştık, bol bol evi düzenledik, kafa dinledik ama eskiden ne yapıyorsak belli ki onu çok özledik.

Okul yolu gözlemeyi özledik, öğretmenlerimizin kıymetini daha iyi anladık. Akşam çayına gitmeyi, maskesiz gezmeyi, sevdiklerimiz ile kucaklaşmayı.

Ve Aşı geldi.

Şimdi daha umutluyuz bu yıldan. Geçen yıl Nisan ayını pencere ardından izlemiştik, bu yıl Nisan'a kadar her şey eski rengine kavuşur umarım. Tüm bu süreçten sağlıkla çıktıysak ve hayat yolunda devam ediyorsak, ufak tefek meseller için artık can sıkmadan yola devam etmek lazım sanırım. Paranın, maddiyatın çok da önemli olmadığını anladıysak, hayatın geri kalanı daha keyif ile geçsin inşallah.

Cioren derki; ''Saatler boyunca başka saatleri bekleriz.'' Bu yüzden belkide hep bekledik ve erteledik .

Dünyaca bir sınavdan geçtiysek, artık sarılmak için, seni seviyorum demek için, ertelemeden !!Dünyada misafir olduğumuzu bilerek ev sahibi edasından kurtulup, Rabbena duası gölgesinde bir yaşam dilerim. “Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru.”

Kuluna iyilik vermeyi murad eden Rabbi Rahim, Rabbena duasını öğretiyor.

Bu duayı öğrenmek, okumak anlamak bile başlı başına bir şükür.

Bir sonraki yazıda buluşmak ümidi ile.