Alman savaşı
Tarih: 26.4.2017 13:06:23 / 659okunma / 0yorum
Ergün Diler

Türkiye özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bambaşka bir yola girdi.
Gittiği yol zaten yol değildi.
Kendimizi bildiğimizden beri BATI´ya gidiyoruz ama ya kravatımızı ya kıyafetimizi ya da duruşumuzu beğenmedikleri için olsa gerek her defasında geri gönderiyorlardı. Türkiye bunu anladı. Çin ile yani durdurulması mümkün olmayan güç ile yan yana gelmek istedi. HAVA SAVUNMA SİSTEMİ almak için düğmeye bastı. Hemen KOBANİ´yi patlattılar. "Türkiye hiçbir şey alamasa da BATI´ya yürümeye" devam etsin diye...
Bu zorluklar atlatıldı. Yine tehlike var. Türkiye kendi ROTASINI çizdiği sürece de olacak... Bu denklemde hem Türkiye hem Almanya hem Fransa nasıl görünüyor?
Buna bir bakalım. Çin´e kadar da uzanalım ki olacakları tahmin edelim...
Almanya hep öfkeli. Türkiye´ye öfkesi dinecek gibi durmuyor.
Tabii bunun belli başlı nedenleri var!
Açalım biraz...
15 Temmuz darbe girişiminden sonra emirleri Berlin´den alan 18 ajan Türkiye´de gözaltına alındı. Biz bunları tanıdık mı? Elbette hayır! Biz tanıyamadan KAOTİK ortamdan faydalanıp 13´ü serbest bırakıldı. Yok olup gittiler!
Düşünmemiz gereken, Almanya nasıl oluyordu da burada HAKİMLERE kadar güç yetiriyordu!
Yetirirdi! Bu işler böyle yürürdü! Almanya EMİR verdi, serbest kaldılar... Alman devletinin operasyon için devreye girip serbest bıraktırdığı bu isimler ALMANYA´NIN İSTANBUL´DAKİ RESMİ OLMAYAN KONUTU´nda ağırlandı!
Her türlü hazırlık yapıldıktan sonra deniz yolu ile Yunanistan´a geçtiler, oradan da Almanya´ya uçtular. Bağrımızda operasyon çekiyorlar, bilmiyorduk. Ama o hakimler biliyordu!
Devam...
Olayın güzel bir yönü vardı yine de! Ele geçirilen 18 kişiden 13´ü kaçırılsa da 5´i hala TÜRKİYE ´nin elindeydi! Türkiye konusunda özel olarak eğitilen, ülkenin birçok noktasında halkı sokağa dökebilecek yetenekte olan bu ajanlar şu an hapiste. Eğer o 5 kişi şu anda dışarda olsaydı, 16 Nisan referandumundan sonra İstanbul ve Ankara sokakları karışmış olacaktı.
Biz yine bilmiyoruz ama GEZİ OLAYLARI sırasında ortalığı karıştıran, sokakları savaş alanına çeviren içerideki 5 kişiydi! Hapse gönderilen bu 5 kişi nedeniyle ALMANYA üniversitelerde de sokakta da gücünü yitirdi...
Operasyon yapamamalarının nedenlerinden biri bu! En güçlüsü yani...
Ama mücadele sürüyordu!
Hapisten kurtarılan 13 isim Türkiye´de deşifre olmuş durumda. Bir daha Türkiye´ye girme ihtimalleri de yok gibi. Çıksalar da geri gelemezler artık. Türkiye, özellikle son 3 ayda Alman isimlerle yakın temasta olan 50´nin üzerinde yetkiliyi daha gözaltına alınca, eylem yapacak, kitleleri harekete geçirecek kimse kalmadı. Bunlar bizlerin bilmediği alanda süren savaşın tanımıydı! Bunun üzerine Merkel ve ekibinden hamle geldi...
Alman yetkililer, hapisteki 5 Alman´ı kurtarmak için kendi ülkelerinde MİT´i öne çıkardı. Birçok kişinin MİT ile bağlantılı olduğu iddiasıyla yakında gözaltılar başlatacaklardı!
Çünkü Almanya eğer o 5 kişiyi kurtaramazsa, bir daha Türkiye´de operasyon yapacak yeni isimler bulamayacaktı. Durum Merkel için bu kadar vahim. Almanya, Türkiye´deki planlarını hayata geçirecek ekibi kurarken, "Siz asla yalnız değilsiniz. Başınıza gelebilecek her türlü olumsuz durumda, Almanya Cumhurbaşkanı, Almanya Başbakanı ve Federal Meclis sizi kurtarmak için gerekeni yapacaktır" diyor.
Türkiye´de hapiste tutulan 5 kişinin parmaklıklar ardından geçirdiği her gün, Almanya´nın büyük projesini baltalamakta!
Merkel´in ani Türkiye ziyareti de bu 5 kişi için ortak bir yol bulma projesinin ilk adımıydı. Ancak beklenen olmadı. O andan itibaren Almanya, medyasıyla, İçişleri´yle, Dışişleri´yle Türkiye´ye karşı operasyonlara başladı. Onlar da elinden geleni yapacak, biz de! Savaş bu! Mücadelenin alanı çok büyük. Onların VAROLMA savaşı bu! Ama düşüp de sarıldıkları ip, 60 yıldır AB´ye almayıp kapıda beklettikleri Türkiye´ye ait... Tarih böyle akıyor işte! Hiç bu günleri düşünmediler!
AVRUPA´dan devam edelim. Fransa´ya geçelim...
VE OPERASYON NASIL OLUYOR GÖRELİM! DERS GİBİ!
Fransa´da merkez sağın adayı François Fillon, seçimlerin en favori ismiydi. İkinci tura kalması halinde Fransa Cumhurbaşkanı olacağı anketlerde de görüldü. Bunu bilmeyen yoktu! Ama bir el devreye girdi ve bunu durdurdu! Fillon, çok iyi bir Katolik´ti. O nedenle "Vatikan´la iyi ilişkiler içinde olmalıyız" fikrini her yerde söyleyen bir isimdi. Bir ateş açıldı! François Fillon´un eşi Penelope Fillon´un "parlamenter danışmanı" sıfatıyla 1998´den itibaren çalışmadan 8 yılda 500 bin euro´ya yakın maaş aldığı ortaya çıktı. Yasal bir süreçti bu! Ama Fillon inkar edince iş etik anlayış üzerinden tartışıldı. Fransızlar "Benim paramı bana sormadan harcayamazsın!" diyerek Fillon´un önünü kesti ya da kestirildi! Medya da BORDROLARI manşetten verince iş büyüdü. Fillon çırpınsa da çok sevilmesine rağmen geri düştü! Fillon operasyonunu görünce "Onun politikalarının tam tersini yapan gelecektir" dedim. Tabii kendi kendime...
Ortada yabancı ve Türk düşmanı Le Pen ile nereden geldiği pek bilinmeyen Macron vardı.
Macron, ROTHSCHILD AİLESİNİN bel bağladığı bir isimdi ve 24 yaş büyük öğretmeniyle evliydi. Garip bir yolculuğu vardı. Zaten kendi misyonunu ne sağ ne sol olarak tanımlıyordu. YÜRÜYÜŞ´e başlamıştı. Ama arkada AİLE yani ROTHSCHILDLER bulunuyordu.
Peki Le Pen ile Fillon´un ortak özelliği var mıydı?
EVET VARDI!
Marine Le Pen gibi Fillon da Vladimir Putin´e hayrandı... François Fillon, Rus yayılmacılığına set çekilmesine de karşıydı.
Ancak PUTİN´in çok önemli bir lider olduğunu biliyor ve RUSYA ile sıcak ilişkilerin iki ülkenin çıkarına olduğunu düşünüyordu! Kilit kelime RUSYA´ydı! Fillon ayrıca Margaret Thatcher´in politikalarını benimsiyor, aynısını Fransa´ya uygulayacağını iddia ediyordu. Ancak Britanya karşıtlığıyla tanınıyordu. Margaret Thatcher´in ekonomik hamlelerinin Britanya´yı güçlü kıldığını, aynı hamlelerin Fransa´yı da büyüteceğini açık şekilde ifade ediyordu. Yani RUSYA ile yan yana gelecek, İNGİLTERE ´ye diş gösterecekti!
İŞTE BU ZORDU!
Çünkü yeni düzenin içinde BAŞROL İNGİLTERE ´nindi! Akıllarıyla bunu başardılar.
Birden fazla yerde inanılmaz operasyonlar yaparak ipi göğüslediler. ABD´de de onlar vardı, Çin´de de... Zaten dünya bu iki devin arasındaki kalan kısımdı!
Fransa´dan devam edelim...
Rothschild ailesi, Avrupa ülkelerindeki önemli bakanlıkları yönetir. Örneğin Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Rothschild ailesine karşı bir isimdi. Özellikle Maliye Bakanlığı´na Rothschild ailesine yakın bir ismi geçirmedi.
Israr etti! Geri adım atmadı. 2014 Ocak ayında, kendinden 20 yaş genç sevgilisi Julie Gayet´le yaşadığı skandal, medyada duyuruldu!
Yayını yapan Closer dergisinin sahibi, Rothschild ailesine bağlı Bauer Media Group ve Mondadori´ydi! Oyun başlamıştı! Devamı vardı! Hollande´ın o günlerdeki göstermelik sevgilisi Valerie Trierweiler, Rothschild ailesine bağlı biriydi. O da, Hollande´ın siyasi kariyerini bitirecek adımlar attı.
Büyük panik yaşayan ve Rothschild ailesinden özür dileyen Hollande, skandaldan birkaç ay sonra Maliye Bakanlığı´nı şimdi Fransa Cumhurbaşkanı olması en yüksek ihtimal kabul edilen Macron´a teslim etti. Ekonomi, Sanayi ve Dijital Bakanlığı da Macron´a bağladı. Hollande siyasi kariyerinin bittiğini o tarihte anladı. Maliye bakanlıkları Rothschild ailesi için çok önemlidir.
Macron değil de Le Pen´in seçildiği bir Fransa´da da yine Maliye Bakanlığı, Rothschild ailesine yakın bir isme verilecekti. Aksi halde Le Pen´in kirli geçmişi kısa sürede ortaya dökülürdü.
Yani aile Fransa´da liderliğe MACRON´u hazırladı. Hollande´yi yola getirerek başlayan süreç Fillon´u durdurarak devam etti. Le Pen´i de ya durduracaklar ya da gelirse kontrol altına alacaklardı. RUSYA ile yan yana olan FRANSA istenmiyordu.
Çin geliyordu ve yürüyüş giderek hızlanacaktı.
Kimse onlarla baş edemezdi. Koca bir makine gibi üretiyorlardı. Yorulmadan, durmadan, mola vermeden! Yenmek imkansızdı! Eğer Macron gelirse AVRUPA´nın liderliği Almanya´dan alınacaktı! AB´de yani SOVYETLER ´e karşı kurulan ittifakta ÇALIŞANLARA VERİLEN HAKLAR yavaş yavaş geri alınacaktı. Çünkü Avrupa eski standartlarda yaşayamazdı... Uzun vadede az paraya çok işin yapıldığı bir coğrafya olacaktı. Fransa´nın dediği olmadığı zaman da pimi çekip patlatacaklardı. Avrupa dağılacaktı.
Nasıl dağılacağı tartışılıyordu sadece... Macron eliyle mi yoksa Martin Schulz eliyle mi! Hepsi AİLENİN OYUNCULARIYDI. Avrupa´yı liderlerle teslim alıyorlardı. Ama herkes Macron´un 24 yaş büyük eşini konuşuyordu!
Sadece Fransa değil tüm dünya! Garip olan buydu! OYUN KURAN AKIL BAMBAŞKA düşünüyor ve istediği sonucu alıyordu!
İnsanlar oyunu değiştiremeseler de en azından görebilirlerdi! Göremeyenin söz söylemeye hakkı yoktu! AİLE TÜM HIZIYLA YOL ALIYOR...
Durduracak kimse de yok. Durduramazlar da...
Türkiye´ye gelirsek! ÇİN ile yakınlaşma aynı zamanda Londra ile Washington ile yakınlaşma demektir! Ki bu bizi büyütür. TEK YOL DA BUDUR! Dünyanın yeniden kurulduğu eksene uzak kalamayız. Zenginlik ve refah için bu şart.
İPEK YOLU, AFRİKA ve ORTADOĞU BİZE UĞRAMADAN GİDİLECEK YERLER DEĞİL... BATI bunu bildiği için saldırıyor! Artık onlar için de geç! Ama yine de geleceklerdir. ÇİN ile Hindistan ile Londra ile yan yana geldiğinizde birilerinin ömrü kısalıyordur! Ölümü beklemek istemeyenler can havli ile hamle yapacaklardır...
Ama sorun değil... Türkiye artık kendi rotasını belirleyen bir güç. TÜRK OLMAK AYRICALIK ARTIK! Rahatsızlığın nedeni bu!
Gelecekler ama yel kayadan toz alır... İleri...
NOT: Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin´e gidiyor. Ya gitmeden önce ya da oradayken bir hamle gelecek. Belki Rıza Sarraf üzerinden...
.

Anahtar Kelimeler: Alman, savaşı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Kıbrıs planı (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
NATO krizi (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Şifreli mesaj (17 Mayıs 2018 - Perşembe)
Nafile (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Hattı müdafaa!. (27 Nisan 2018 - Cuma)
Para saldırısı (22 Nisan 2018 - Pazar)
Bir avuç dolar için!. (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
Yeni Gladyo (08 Nisan 2018 - Pazar)
Afrika kartı. (02 Mart 2018 - Cuma)
‘Dur´ dedik (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
15 Temmuz ruhu (23 Şubat 2018 - Cuma)
Anlayacaklar! (20 Şubat 2018 - Salı)
Alman usulü (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
Derin Moskova (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Derin gırtlak!. (28 Ocak 2018 - Pazar)
Birlik vakti. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
Trump´ın yeni gizli servisi (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
Ortadoğu oyunu (15 Aralık 2017 - Cuma)
Kudüs kartı (10 Aralık 2017 - Pazar)
Rakka savaşı! (17 Kasım 2017 - Cuma)
Aramco hamlesi (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Ankara´nın yolu (31 Ekim 2017 - Salı)
Üç kaos planı (27 Ekim 2017 - Cuma)
ABD´nin işi zor (18 Ekim 2017 - Çarşamba)
El Bab bozgunu (13 Ekim 2017 - Cuma)
Gladyo savaşı (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Kontrollü kaos (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Büyük takas (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
Pastör trafiği (24 Eylül 2017 - Pazar)
Pentagon´un planı (14 Eylül 2017 - Perşembe)
Pentagon´un planı (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Alfa, Beta, Omega (07 Eylül 2017 - Perşembe)
Kanlı yol (04 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eller tetikte (28 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Arkası gelecek (22 Ağustos 2017 - Salı)
Neymar mesajı (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
200 yeni ABD üssü (17 Ağustos 2017 - Perşembe)
Silahın patronu (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
7 ülkeye dikkat! (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Dijital para (08 Ağustos 2017 - Salı)
Akıl oyunu (02 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Anahtar Türkiye´de (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Pentagon beşgeni (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Para ve silah (04 Temmuz 2017 - Salı)
Pastör hukuku! . (22 Haziran 2017 - Perşembe)
DÜELLO (17 Haziran 2017 - Cumartesi)
Katar düğümü (15 Haziran 2017 - Perşembe)
Darbeyi önledi (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Çölde av! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sırada ne var! (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Siber savaş (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Güçlerin savaşı (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
NATO bombası (25 Mayıs 2017 - Perşembe)
Hillary´nin Uşak´ta işi ne (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Gizli ordular hazırkıta (16 Mayıs 2017 - Salı)
Para ve silah (10 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Asılın küreklere . (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Ni-ÇİN (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
ÖKSÜZÜN TELEFONU (31 Mart 2017 - Cuma)
Gizli Kod: Kırım (21 Mart 2017 - Salı)
Unutma! (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Bukalemun (07 Mart 2017 - Salı)
Sezaryen!. (04 Mart 2017 - Cumartesi)
Gizli patron (02 Mart 2017 - Perşembe)
El Bab´dan cevap (23 Şubat 2017 - Perşembe)
Kilit ülke Türkiye (14 Şubat 2017 - Salı)
Baronlar rahatsız. (10 Şubat 2017 - Cuma)
Rupi deneyi (31 Ocak 2017 - Salı)
Derviş´in fikri (26 Ocak 2017 - Perşembe)
Trump tehlikede (25 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dolar War!. (22 Ocak 2017 - Pazar)
Yeni denge. (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kıran kırana (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
İncirlik vakası (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
İki ateş arasında (06 Ocak 2017 - Cuma)
Panzehir (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Kaybettiniz (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
Zehir hafiye! (30 Aralık 2016 - Cuma)
Sürpriz hamle (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
NATO´nun infazları (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Kan ittifakı (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
Parmak izi!. (22 Aralık 2016 - Perşembe)
Bekliyorus (20 Aralık 2016 - Salı)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Bir ton gazete kağıdı geri kazanıldığında 8 çam ağacının kesilmesi önlenir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59