Allah Rızasına Adanmış Bir Ömür Necmettin Erbakan
Tarih: 27.2.2018 17:13:17 / 608okunma / 0yorum
Muhsin Kaya

 

 

Zor bir yolda yürümeye karar veren insanlar, önce gönüllerde ve zihinlerde yer tutmalıdırlar. Ancak o zaman gidilecek yolun ve o yolun zorluklarının nasıl kolaylaştığı, nasıl hedefe emin adımlarla yüründüğü ortaya çıkar. İnsanların yüreklerinde yer etmenin, onların hafızalarının baş köşesinde yer tutmanın neticesi, bütün sıkıntıların aşılabileceğine dair bir imanın doğuşunun müjdecisidir.

Merhum Erbakan hocamıza göre “asıl marifet yük altında ve hizmet esnasında sadık ve sağlam kalabilmektir. Yoksa çay sohbetlerinde ve edebiyat kürsülerinde kahramanlık satmak kolaydır.” Onun sağlam mümin ve mücahit olduğuna bütün hayatı, hizmetleri ve icraatları şahitlik etmektedir. Onun literatüründe iman ve küfür bir kalpte birleşmez ve barışmaz. Her gece en son kıldığımız vitir namazındaki “kunut” duasını okurken Allah´a bir söz vererek başımızı yastığa koyuyoruz; Ya Rabbi facir ve fasık kimselerle bütün bağlarımızı kestik ve senin dinini yıkmak isteyenleri terk ettik diyoruz. Facir; itikadı bozuk, batıl görüş sahipleridir. Fasık ise; ameli bozuk, ahlakı berbat kimselerdir.

 

Acaba Müslümanlar olarak, Müslüman siyasetçiler, Müslüman bürokratlar, bilim adamları, esnaf, tüccar olarak, Allah´a verdiğimiz bu sözleri ne derece tutuyoruz? Biz İslam ümmetinin önünü açalım engellerini kaldıralım, ümmeti yeniden ayağa kaldıralım diye gayret etmekle mükelleftir.

Ancak rahmetli hocamızın ifadesiyle; “ Biz bütün sebeplere tevessül etsek ve her türlü gayreti göstersek bile, Allah istediğimiz neticeyi vermeye mecbur değildir. Pek tabi olarak; sebeplere tevessül edilerek sünnetullaha uygun hareket edilerek yapılacak işlerin genellikle Adetullahın bir gerçeğidir.

Biz bugün Muhterem Hocamızın; o geleceği okuyan, büyük resmi herkesten önce gören, son derece isabetli , ferasetli, basiretli yorumlarını özlüyoruz. “Aziz Atatürk; bu millet yaptıklarını asla unutmayacaktır” ifadesindeki kıvrak zekasını, aklı, kabiliyeti, mukayese ve muhakeme gücünü özlüyoruz. Onun ortaya koyduğu şu ölçüye bu gün ne kadar muhtacız; “İslam´ın dışında hiçbir hak ve hakikat kaynağı yoktur. Fen ve hikmet, sanat ve sanayi dahi İslam´ın içindedir ve onun bir şubesidir.İlhamını Kur´an dan açıklayıcı hiçbir ilim ve teknik hayrımıza olamaz, şerden zarardan arınmış sayılamaz.

Allah sana rahmet eylesin, muhterem Hocam seni özlemeye seni aramamaya, sende kendimizi bulmaya devam edeceğiz. Mekanın cennet olsun.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
MÜDÜR KİM OLACAK? (08 Mart 2019 - Cuma)
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM (04 Eylül 2018 - Salı)
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU (12 Mart 2018 - Pazartesi)
NUMUNE HASTANESİ ÜZERİNE (06 Mart 2018 - Salı)
AÇIK KONUŞUN, SEÇİK DÜŞSÜN (21 Şubat 2018 - Çarşamba)
HAVA NASIL ORALARDA? (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
TÜRKÜLERDEN VATAN ÇİZMEK (05 Ocak 2018 - Cuma)
“SİVAS´IN ADAMI” OLMAK-2 (19 Kasım 2017 - Pazar)
“SİVAS´IN ADAMI” OLMAK-1 (16 Kasım 2017 - Perşembe)
“ONUN TUVALETİ VAR ÖZEL Mİ ÖZEL” (17 Eylül 2017 - Pazar)
ÖNCE İFLAS ETTİR, SONRA DEVRET! (09 Eylül 2017 - Cumartesi)
OTUZUNCU YIL MÜNASEBETİYLE (05 Eylül 2017 - Salı)
FETÖ ZULMÜ NE ZAMAN BİTECEK? (14 Temmuz 2017 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
SAYFA EDİTÖRÜ

 

 

 

booked.net
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed
Böceklerin küçük olduğuna bakmayın: Yeryüzündeki hayvanların %80´i böcektir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59