İsmail Ayhan


ALİ ŞAŞAL’DAN SANTRAFOR OLUR MU?

ALİ ŞAŞAL’DAN SANTRAFOR OLUR MU?


Kolay değil, kenarda 10 oyuncu olması gerekirken, oyuncu yokluğundan kaleciler Ali Şaşal ve Samassa’ya dahi forma yaptırdığını gizleyerek maç kazanmak. Gözleriniz yanılmıyor. Dün karabağ karşısında yedek kulübesinde dört oyuncu vardı. Bunlardan biride kaleci idi.

Sivasspor Perşembe akşamı inanın çok büyük bir işe imza attı. Rakibin güçsüzlüğü falan değil, Sivasspor’un inanmışlığı yazılmalıdır. Birçok oyuncusu sakat, bazı oyuncular yüzyılın vebası COVID-19 belasına yakalanmış bir takımda bahsediyorum.

Robın Yalçın sakatlanınca Çalımbay’ın maçın dördüncü hakemine tepkisi ve çaresizliğini yüzünden okudunuz mu? “Kimsem yok, bakın kenara ben kimi alacam oyuna der gibiydi”

Isaac Cofıe oyuna girdi. Kaldı kenarda 3 oyuncu. İçimden dedim; “ALİ ŞAŞAL santrafor oynar mı?” muhtemelen benim düşündüğümü Rıza Çalımbay’da düşünmüştür. Savunma hattında görev verebileceğini çok düşünmedim. Korktuğumuz olmadı. Çok şükür herşey yolunda gitti ve 90 dakikanın sonunda ALİ ŞAŞAL’a iş düşmedi. Ama başka bir gerçek var ki, o da Ali Şaşal’ın artık oynaması gerçeği. Samassa inanılmaz formsuz. Dün çalımbay’ı bir kez daha kutlamak istiyoruz. Kalecisiz galip gelmeyi bildi. Samassa tam bir amatör görüntü sergiledi. Ne karşı karşıya pozisyonlarda ne de, yan toplarda güven verdi. Geçen sene ki performansında oldukça uzak. Vakit geç olmadan ŞAŞAL’ın bir an önce kaleyi alması gerekir.

Sivasspor hem süper lig hem de UEFA Avrupa liginde çok zor günler geçiriyor. Karabağ karşısında alınan altın değerinde ki 3 puan guruptan çıkma iddialarını canlı tutmuş oldu. Şimdi bütün kozlar bizim elimizde. Önümüzdeki hafta kendi evimizde oynayacağımız Villereal maçından puan ya da puanlar çıkarmak zorundayız. Bu sezon maalesef kendi evimizde bir türlü istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Oyun kalitesi olarak çok varlık gösteremiyoruz. İspanya temsilcisi karşısında umut ediyorum yeni bir başlangıç olacaktır. Villereal karşısında alacağımız galibiyet ve kardeş takımımız karabağ’ın Telavivden koparacağı puan ya da puanlar her şeyi değiştirecektir. Dün sadece bir galibiyet alınmadı. Dün aynı zamanda ülke puanına müthiş bir katkı sunulmuş oldu.

DEDE FARKINI HİSSETTİRDİ…

Futbolun içinden gelen herkes şunu iyi bilir. Yıllar ne kadar geçerse geçsin, eskimeyen tek şey kalitedir. Karabağ galibiyetinin baş mimarı ARONE KONE bunlardan biriydi. Eski fizik gücünde olmayabilir ama kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş. Aldığı her topu olumlu kullanan, arkadaşlarına liderlik yapan ve son derece kaliteli bir ayak olduğunu taraflı tarafsız herkese gösterdi. Oyun içinde ki rahatlığı, oyunu okuyabilme becerisi ve sakinliğiyle galibiyetin mimarı oldu. Ayaklarına ve beynine sağlık dede…

TFF ERTELEME KARARI ALMALIDIR…

Hem ülke puanı açısından hem de guruptan çıkma adına önümüzde ki hafta Villerreal maçı var. Ama gel gör ki Pazarteside Göztepe’yle lig maçı var Sivasspor’un. İki gün sonra Avrupa maçına çıkacak. Bu kadar eksik bir kadronun revizyonu söz konusu değilken, Ülke için çok önem arz eden bir maç oynaması gereken Sivasspor’un Göztepe maçı ileri bir tarihe ertelenmelidir. Ülkemizi Avrupa liginde temsil eden tek takımımızı taraflı tarafsız herkes desteklemektedir. TFF olarak konuya hassasiyetle yaklaşılmalıdır.

Bu fikstür herhangi bir İstanbul takımlarında olmuş olsaydı, günler öncesinden erteleme kararı bildirilmiş olurdu. Sağduyu adına Ülkenin menfaatlerini ön planda tutarak Göztepe maçının Ertelenmesi Hem Sivasspor Hem de Ülkem adına doğru bir karar olacaktır.