İsmail Dursun


Yiğido Trabzon da tekledi

Yiğido Trabzon da tekledi


                                                               SPORUN GÖRÜNÜMÜ

                                                    

 

          Merhaba değerli dostlar Süper ligin ikinci haftasında güçlü rakibi Trabzon spor karşısına çıktı. Avrupa konferans ligin deki son mücadelesinde gösterdiği performansı ile gelecek müsabakalar için umut veren Demir grup Sivassppor sezon öncesi büyük yatırım ve transferleri ile spor kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken takım olmuştu.

     Böyle rakip karşısına çıkan Sivasspor hafta müsabaka trafiğinden çıkan oyuncuların da hafif yorgunlukları dikkatlerden kaçmadı.

    Trabzonspor’un ise bundan hiç etkilenmemiş bir oyun kurgusu ve yapısını gördüğümü söylemek gerekir. Alınan oyuncular yüksek performansa sahip olmasının yanı sıra yedeklerin ve kulübede oturanlar bile sahadakilerine alternatifi konumunda olan oyunculardan kurulu bir takımla mücadele etmek de elbette zordur.

    Sivasspor’a gelince olanaklarının en iyi transferlerini sınırlı olsa da yaparak Avrupa ligi iler başladı umut vererek taraftarlarını tribünlere çekerek ben var dedi fakat  yapılan bazı pas hataları  puan ve puanlar almasını engelliyordu

        Müsabakaya gelince iki takımda ilk yarıda heyecanın dolu olduğu şahane n  bir mücadele verdiler. Fakat Sivasspor rakibine oranla sahanın her yerine var olan baskı kuran bir takım havasına idi.

         Tüm bloklarda saha ve adam markajlarını iyi takip ederek rakibine oranla daha iyi olduğunu gördüm değerli dostlar.

       Zamanında ve doğru kapanarak koridorlarda süratli geçiler sağlayarak pozisyon buluyordu, çünkü Sivassporda oyun disipliniyle birlikte mücadele ruhu  yüksek olan bir yapıyı gördüm.

        Müsabakanın daha 5.dakikasında sahanın yıldızı olan Kayaode topu boş kale yerine Yatabareye vererek topun ezilmesi ile takımı adına bir golden oldu.

      Bu pozisyonun gol olması halinde farklı bir Skorla farklı bir oyun temposu yakalamış olacaklardı. Trabzon spor ise ilk 25.dakikada hızlı adamlarıyla topl çalarak Sivas savunmasını ablukaya alarak Nwakame’nin sert şutu Azubuke’nin yanlış el mücadelesine hakem penaltı kararını Bakasektas  gole çevirmiş oldu.

        Bu golden sonra Sivasspor’lu oyunculular ve Rıza Çalımbay’ın uzun itirazları hakemin kararını değiştirmedi ilk yarıda oyunun kontrolü Sivasspor’da olduğunu söylemek lazım fakat pas hataları yüzünden bir türlü golü bulamadılar.

İkinci yarıya sahaya ve topa hakim olarak başlayan Trabzonspor oldu. Hızlı çıkarak hücumda etkili ve ters diyagonal toplarla her üç bölgede teknik oyunuyla pas trafiğini hızlandırmış oldu.

      Nitekim 47.dakiakada Djany’nin içeri aktardığı savunmanın da  alamadığı topu Hamsik vurdu Ali Şaşal’ dan dönen meşin yuvarlağı ters bir vuruşla  skoru 2-0 getiren golü atmış oldu.

        Trabzon spor da  2-0 dan sonra biraz olsun oyunda duraklama  olunca başarılı sporcunun rakipten aldığı topla  hızla ceza alanına girdiği anda düşürülmesine hakem penaltı kararı verdi  Gradel’in  şutu kaleciden dönen topa göbekten gelen Cofie bunu gole çevirmiş oldu 2-1

     Bu golden sonra oyunu eline alan Trabzon spor oldu. İlk yarıdaki Sivasspor hakimiyetini kırarak güçlü Sivasspor ataklarını engellemeye çalıştı, Sivassporda oyunun son dakikalarında baskı uygulayarak gol çabalarını sürdürdü.

        Müsabaka sonra yapılan açıklamalarda ise, Rıza ÇALIMABY’’Karşılaşmanın hakemlerine tepki göstererek seminerde bize verdikleri derslerle verdikleri kararlar çelişiyor , böyle penaltı olmaz ‘’dedi

     Abdullah Avcı ise’’ Sivas’a verilen penaltı ise Djannin’ye  yapılan harekette penaltı olması lazım diyerek artık konuşacağım’ ’dedi

      Demir grup Sivasspor perşembe günü Kopenhag ile rövanş karşılaşmasına çıkarak  ardından 29.08. 2021 günü, 19.15 de Göztepe sporu ağırlayarak olan Sivasspor  İstanbul deplasmanına Fenerbahçe’ye konuk olaraktır.

      Tribünlerde buluşmak ve görüşmek dileğiyle efendim

 

 

 

   

 YAZARLAR